Wytyczne dotyczące funduszy powierniczych KYC

17.02.2021
Category: Konto Bankowe

Co to jest KYC (poznaj swojego klienta)?

„Poznaj swojego klienta (KYC) to termin powszechnie używany w procesie identyfikacji klienta. SEBI określiło pewne wymagania dotyczące norm KYC dla instytucji finansowych i pośredników finansowych, w tym funduszy powierniczych, aby „znać swoich klientów. Miałoby to formę weryfikacji tożsamości i adresu, statusu finansowego, zawodu i innych informacji demograficznych.

Od 1 stycznia 2012 r. Wszystkie kategorie inwestorów, niezależnie od kwoty inwestycji w fundusze powiernicze, są zobowiązane do przestrzegania KYC przy przeprowadzaniu wszelkich transakcji w funduszach powierniczych. W związku z tym każdy inwestor (wszyscy wnioskodawcy w folio) inwestujący w fundusze wspólnego inwestowania musieliby spełniać wymogi KYC przez jakąkolwiek agencję ratingową KYC (CVL, NSE, NSDL, CAMS lub KARVY), bez których transakcje mogą zostać odrzucone przez odpowiednie domy funduszy inwestycyjnych.

Należy pamiętać, że normy KYC są obowiązkowe dla WSZYSTKICH wnioskodawców / inwestorów (w tym obecnych inwestorów i współposiadaczy) podczas inwestowania w dowolnym funduszu inwestycyjnym zarejestrowanym w SEBI, niezależnie od kwoty inwestycji.

Ta jednorazowa weryfikacja dotyczy transakcji we wszystkich funduszach inwestycyjnych.

KYC ma zastosowanie do jakiego rodzaju transakcji?
 • Świeże zakupy
 • Dodatkowe zakupyPrzełącz transakcjeRejestracje nowego systematycznego planu inwestycyjnego (SIP) / MICRO SIPNowe rejestracje w planie systematycznego transferu (STP)Status KYC można sprawdzić na dowolnej z poniższych stron internetowych, w zależności od tego, gdzie złożyłeś formularz wniosku KYC:
  1. CDSL Ventures Ltd. CVL – https://www.cvlkra.com/
  2. NSE (DotEx International) – https://www.nsekra.com/NSDL Database Management Ltd (NDML) – https://kra.ndml.in/CAMS – https://camskra.com/Home.aspxKarvy – https://www.karvykra.com/Aby sprawdzić stan KYC
   • Odwiedź dowolną z powyższych witryn
   • Wprowadź swój numer PAN i kliknij „WYŚLIJSprawdzić stan
    • Jeśli status KYC to „W trakcie, „Zweryfikowany lub „Nowy zarejestrowany KYC, kontynuuj proces rejestracji funduszu wspólnego inwestowania.
    • Jeśli status KYC to „Nieprawidłowe dane, musisz zainicjować proces KYC. Proces rejestracji KYC:
     • Kliknij tutaj, aby pobrać formularz KYC
     • Całkowicie wypełniony formularz wniosku KYCWymagane dokumenty:
      • Samoświadczona kopia karty PAN
      • Poświadczona przez siebie kopia dowodu adresu: najnowszy rachunek telefoniczny / telefon stacjonarny / telefon komórkowy / najnowszy rachunek za prąd / kopia paszportu / najnowsza książeczka bankowa / wyciąg z konta bankowego / najnowszy wyciąg z konta demat / prawo jazdy. / Karta Racji / Umowa najmu Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź najbliższy bank ICICI lub skontaktuj się najwcześniej ze swoim opiekunem bankowym ICICI.

       Aby znaleźć najbliższy oddział banku ICICI, kliknij tutaj

       Jak kupować systemy funduszy inwestycyjnych?
       • Zaloguj się na www.icicibank.com za pomocą swojej nazwy użytkownika i hasła, a następnie kliknij Invest / Ubezpiecz online>Fundusze inwestycyjne
       • Aby dokonać zakupu, masz możliwość wyboru schematu na podstawie „AMC lub „Typu programuMożesz wyświetlić jednostki przydzielone w ciągu 3 dni roboczych w „Historii transakcji, w oparciu o czas przetwarzania AMC / rejestratora.Jak wykupić systemy funduszy inwestycyjnych?
        • Inwestuj online>Fundusze powiernicze>Przejdź do mojego portfela>Wybierz kartę Zrealizuj w ramach schematu
        • Możesz wykupić jednostki „Wszystkie jednostki lub „Częściowe wybranego schematu, określając jednostki / kwotę, którą chcesz wymienić.Transakcja zostanie przetworzona w ciągu 2-4 dni zgodnie ze schematem Turn Around Time (TAT), a wpływy z wykupu zostaną przelane bezpośrednio na Twoje konto oszczędnościoweJaki jest ostateczny czas dla każdej transakcji?

         W Mutual Fund Online ostateczna godzina dla NAV tego samego dnia to 12:30 dla środków płynnych i 14:00 dla funduszy niepłynnych. Wszystkie dyspozycje otrzymane w dniu transakcji (z wyjątkiem sobót, niedziel i świąt) przed ostateczną godziną będą kwalifikowały się do NAV tego samego dnia. W przypadku transakcji po godzinie granicznej obowiązującą wartością aktywów netto będzie następny dzień roboczy

         Jeśli zmienię adres, konto bankowe lub nominację, co muszę zrobić?

         W przypadku wszystkich zmian w profilu konta lub koncie bankowym powiązanym z zakupami lub wykupami, musisz skontaktować się z najbliższym oddziałem banku ICICI i wypełnić formularz, aby dokonać zmiany. W przypadku jakichkolwiek zmian w szczegółach nominacji dla inwestycji w funduszach powierniczych można skontaktować się bezpośrednio z odpowiednimi AMC.

         Czy mogę dokonywać transakcji na wakacjach?

         Możesz złożyć wniosek nawet na wakacjach. Jednak Twoja prośba zostanie rozpatrzona w następnym dniu roboczym, a odpowiednia wartość aktywów netto będzie miała zastosowanie zgodnie z dokumentem oferty funduszy powierniczych.

         Czy jednostki są przydzielane zgodnie z NAV na ekranie?

         NAV są ogłaszane przez fundusz powierniczy do końca dnia. W związku z tym NAV wyświetlany na ekranie (NAV z poprzedniego dnia) będzie miał opóźnienie o jeden lub więcej dni. W związku z tym wyświetlane wartości NAV mają charakter orientacyjny i służą jedynie do celów orientacyjnych. Kiedy dokonujesz transakcji za pośrednictwem Mutual Fund Online, otrzymujesz NAV tego samego dnia w zależności od obowiązującego ostatecznego czasu, tj. Jeśli transakcja jest przed ostateczną godziną, przydzielana jest wartość NAV tego samego dnia (na wszystkie dni robocze)

         Minimalna kwota transakcji: Zgodnie z decyzją funduszu, przy każdym schemacie jest wskazana minimalna kwota transakcji, która jest dostępna w menu zakupów.

         Aby wyświetlić szczegóły transakcji: Invest Online>Fundusze inwestycyjne>Raporty>Raport transakcji / Raport o stanie zamówienia>Wygeneruj datę podstawy raportu

         Z trybu offline na online: nie można przekształcić portfela jednostek funduszy powierniczych offline w portfel funduszy powierniczych online. Ta funkcja jest obecnie niedostępna

         Wypłata dywidendy: Otrzymasz ją poprzez bezpośredni kredyt z AMC na swoje konto oszczędnościowe w ramach TAT dla jednostek MF w celu odzwierciedlenia w zasobach klientów. Stan posiadania jednostek zostanie uwzględniony w ciągu 2-4 dni roboczych od daty zakupu.

         Ups! Strona, której szukałeś, jest chwilowo niedostępna. Przepraszamy za spowodowane niedogodności.

         Prosimy o ponowienie próby za jakiś czas. Jeśli problem będzie się powtarzał, zadzwoń pod nasze numery obsługi klienta lub prześlij skargę.

         Możesz także powrócić na stronę główną lub mapę witryny ICICI Banku.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy