Pokémon Bank

Pokémon Bank
16.10.2020
Category: Każdym Razem

4 lutego 2014

(Europa, Australia i Nowa Zelandia)

5 lutego 2014

(obie Ameryki)

Pokémon Bank (japoński:ポ ケ モ ン バ ン ク Pokémon Bank ) to aplikacja online do pobrania na Nintendo 3DS, która jest dostępna w sklepie Nintendo eShop. Służy jako uzupełnienie systemu przechowywania Pokémon i jest kompatybilny z Pokémon X i Y, Pokémon Omega Ruby i Alpha Sapphire, Pokémon Sun and Moon oraz Pokémon Ultra Sun i Ultra Moon.

Towarzysząca aplikacja Poké Transporter umożliwia graczowi przenoszenie Pokémonów z innych gier z podstawowej serii do Pokémon Bank; w szczególności może łączyć się z grami z podstawowej serii Generacji V, a także z wersjami konsoli wirtualnej z głównych serii gier Generacji I i II.

Pokémon Bank to usługa płatna. Roczna opłata wynosi 500 JPY w Japonii, 4,99 USD w Stanach Zjednoczonych, 6,99 USD plus podatek w Kanadzie, 4,49 GBP w Wielkiej Brytanii, 4,99 EUR w strefie euro, 7,00 CHF w Szwajcarii, 6,50 USD w Australii, 8,50 USD w Nowej Zelandii, 5000 JPY w Korei Południowej, 150 USD na Tajwanie, 60 ZAR w Republice Południowej Afryki i 40 USD w Hongkongu.

Zawartość

 • 1 Użycie
  • 1.1 Przechowywanie Pokémonów
   • 1.1.1 Poké Transporter
   • 1.1.2 Nagrody
   • 1.1.3 Ograniczenia
  • 1.2 Łączność
  • 1.3 Podania
  • 1.4 Pokédex
 • 2 Rozkład wydarzeń
  • 2.1 Celebi
  • 2.2 Ukryte umiejętności Johto
   • 2.2.1 Meganium
   • 2.2.2 Typhlosion
   • 2.2.3 Feraligatr
  • 2.3 Ukryta zdolność Legendarni tytani
   • 2.3.1 Regirock
   • 2.3.2 Regice
   • 2.3.3 Registeel
  • 2.4 Pokémon Bank Mewnium Z
  • 2.5 Rozruszniki Alola z ukrytą zdolnością
   • 2.5.1 Decidueye
   • 2.5.2 Incineroar
   • 2.5.3 Primarina
  • 2.6 Ukryta zdolność Pokémon Bank Pokémon
   • 2.6.1 Oranguru
   • 2.6.2 Passimian
 • 3 Release
  • 3.1 Pierwsze uruchomienie
  • 3.2 Historia wersji
 • 4 Galeria
 • 5 przyczep
  • 5.1 angielski
 • 6 Ciekawostki
 • 7 Zobacz także
 • 8 W innych językach
 • 9 Linki zewnętrzne
 • 10 Referencje

Stosowanie

Przechowywanie Pokémonów

Pokémon Bank umożliwia graczom przechowywanie do 3000 Pokémonów z gier w chmurze online. Ten magazyn jest podobny do systemu przechowywania Pokémonów dostarczanego przez komputery osobiste i zawiera 100 pudełek, w których można umieścić 30 Pokémonów w każdym. Skrzynki można również przypisać do jednej z 10 grup z konfigurowalnymi nazwami. Pokémon Bank oferuje również rozbudowane opcje wyszukiwania i filtry.

Interfejs użytkownika jest podobny do interfejsu użytkownika systemu przechowywania Pokémon w grach z podstawowej serii. Gracz może przenosić Pokémony między grą a Pokémon Bank lub po prostu przestawiać Pokémony, które mają w sobie. Gracz nie może uzyskać dostępu do Pokémona w Pokémon Bank, dopóki gra nie jest podłączona do systemu.

Poké Transporter

Poké Transporter umożliwia przenoszenie Pokémonów z gier z podstawowej serii Generacji V oraz z wydań na konsole wirtualne gier z podstawowych serii Generacji I i II do Pokémon Bank. Można go pobrać oddzielnie po pobraniu Pokémon Bank.

Skrzynia transportowa, która jest faktycznie 101 skrzynią, jest zarezerwowana do użytku przez Poké Transporter. Pokémonów nie można w nim umieścić, z wyjątkiem Poké Transportera; gracz może tylko przenosić Pokémony z pudełka, a nie do niego.

Nagrody

Gracz otrzymuje 100 Poké Miles, gdy Pokémon zostanie zdeponowany po raz pierwszy w Banku Pokémon. Dodatkowe Poké Mile są przyznawane za czas, przez jaki dany Pokémon jest zdeponowany w Banku Pokémon. Ilość Poké Miles zdobytych przez gracza wzrasta, jeśli więcej Pokémonów zostanie zdeponowanych w Banku Pokémon.

Zgromadzone Poké Mile mogą zostać przeniesione do aktualnie wybranej gry za pośrednictwem Pokémon Link bezpośrednio jako Poké Mile lub jako Punkty Bitewne (w tempie 1 Punkt Bojowy za każde 10 Poké Mil). Jeśli gracz zdecyduje się nie przesyłać swoich Poké Miles, będą one po prostu nadal gromadzić.

Ograniczenia

Ta sekcja jest niekompletna.

Zachęcamy do edycji tej sekcji, dodania brakujących informacji i uzupełnienia.

Powód: jakieś / wszystkie inne niekompatybilne ruchy lub Pokemon? W tym te, które mogą być ograniczone tylko do depozytu w danej grze.

Pokémony trzymające jakiekolwiek przedmioty nie mogą zostać zdeponowane w Banku Pokémon. Jeśli gracz spróbuje zdeponować Pokémony, które trzymają przedmioty, przedmioty zostaną usunięte i wysłane do torby gracza. Jeśli torba jest pełna, przedmiot zniknie.

Pokémon, który ewoluuje poprzez handel, nie będzie ewoluował po zdeponowaniu lub wypłacie z Pokémon Bank.

Jajka, Pikachu Cosplay, Czarny Kyurem, Biały Kyurem, Nekrozma Dusk Mane, Necrozma Skrzydła Świtu i niektóre Pokémony wielkości Totemu wprowadzone w Ultra Sun i Ultra Moon (w szczególności Togedemaru, Araquanid, Ribombee i Alolan Marowak) nie mogą być zdeponowane w Banku Pokémon .

Pokémony z ruchami, które zostały wprowadzone w Pokémon Omega Ruby i Alpha Sapphire, nie mogą zostać przeniesione do Pokémon X i Y. Podobnie, Pokémon i ruchy wprowadzone w Pokémon Ultra Sun i Ultra Moon nie mogą być wymieniane na Pokémon Sun i Moon.

Żaden Pokémon złapany lub przeniesiony do gier Generacji VII, lub który został przeniesiony z gry Generacji I lub II, nie może zostać przeniesiony do gier Generacji VI. Takie Pokémony są zaznaczone białym kwadratem podczas korzystania z gry Generacji VI z Pokémon Bank.

Żaden Pokémon przeniesiony z Pokémon Bank do Pokémon HOME nie może zostać przeniesiony z powrotem do Banku.

Łączność

W połączeniu z Pokémon Bank można używać dowolnej liczby fizycznych lub cyfrowych kopii Pokémon X, Y, Omega Ruby, Alpha Sapphire, Sun, Moon, Ultra Sun i Ultra Moon. Pokémon Bank może być wykorzystany w dowolnym momencie po tym, jak gracz zdobędzie Pokédex w tych grach. Z usługi nie można korzystać, jeśli nowa gra nie została uruchomiona.

Konto Pokémon Bank, do którego uzyskuje dostęp system Nintendo 3DS, zależy od identyfikatora Nintendo Network ID systemu, który może należeć tylko do jednego systemu Nintendo 3DS naraz. Nie ma możliwości bezpośredniego przesyłania Pokémonów między bankami Pokémon należącymi do różnych identyfikatorów Nintendo Network.

Podczas gdy gry z serii podstawowej Generacja VI i VII są zablokowane w regionie i nie można w nie grać, jeśli ich region nie pasuje do regionu Nintendo 3DS, do którego są włożone, Pokémon Bank nadal jest w stanie komunikować się z tymi grami niezależnie od regionu. Jednak Nintendo nie udziela żadnej gwarancji na działanie oprogramowania lub systemów z rodziny Nintendo 3DS, gdy są używane poza przeznaczonymi dla nich regionami.

Po pobraniu Pokémon Bank (wraz z Poké Transporter) wszelkie ograniczenia systemu Nintendo 3DS dla usług zakupowych muszą zostać usunięte w ramach kontroli rodzicielskiej, zanim będzie można korzystać z Pokémon Bank. Wszelkie wprowadzone ograniczenia dotyczące korzystania z przeglądarki internetowej Nintendo 3DS wymagają również usunięcia za każdym razem, gdy używane jest oprogramowanie Pokémon Bank.

Wersja 1.5 dodała łączność z Pokémon HOME, umożliwiając przenoszenie Pokémonów przechowywanych w Banku do HOME. Gdy gracz wybierze Pokémona do transferu, zostanie poproszony o wprowadzenie klucza wygenerowanego przez HOME. Ten klucz jest ważny tylko przez trzy minuty przed wygaśnięciem. Wszelkie transfery mogą zająć kilka minut.

Karnety

Podczas gdy pobieranie aplikacji Pokémon Bank jest bezpłatne, korzystanie z jej usług wymaga zakupu przepustki. Karnet jest ważny przez 365 dni od zakupu. Jeśli poprzedni bilet nie wygasł w momencie zakupu nowego biletu, liczba pozostałych dni ze starego biletu jest dodawana do nowego biletu. Pokémon Bank poprosi gracza o zakup nowej przepustki, gdy obecna przepustka wygaśnie w ciągu 14 dni od wygaśnięcia.

Po uruchomieniu Pokémon Bank oficjalna strona aplikacji informowała, że ​​jeśli gracz pozwoli na wygaśnięcie przepustki (bezpłatnej lub rocznej), Pokémon przechowywany w Pokémon Bank zostanie usunięty po nieokreślonym czasie. [6] W styczniu 2017 roku, kiedy strona została zaktualizowana dla Pokémon Sun i Moon, to oświadczenie zostało usunięte z oficjalnej strony. [7] Gracze zgłaszali różne doświadczenia, od twierdzenia, że ​​ich Pokémony zostały usunięte po tym, jak pozwolili im wygasnąć tylko przez kilka dni [8], do twierdzenia, że ​​ich Pokémony nie zostały utracone, mimo że nie odnowili przepustki przez wiele lat.

Pokédex

Wprowadzony w aktualizacji wersji 1.3, Pokémon Bank zawiera Pokédex National, który zbiera i konsoliduje informacje o Pokémonach, które zostały zarejestrowane jako „widziane” lub „złapane” w Pokédexach dowolnej podstawowej gry z serii VI lub VII, zaktualizowanej za pomocą Pokémon Bank. Użytkownicy mogą przeglądać podstawowe informacje i wpisy Pokédex z głównych serii gier Pokémon Generation VI i VII, które zarejestrowali. Wpisy Pokédex z innych języków i alternatywnych form Pokémonów można również zarejestrować, z wyjątkiem Cosplay Pikachu.

Ten Pokédex zawiera również rozbudowany filtr wyszukiwania, który zapewnia, między innymi, możliwość wyszukiwania Pokémonów według ich dostępności w grach z podstawowej serii Generacji VI i VII, a także ich pojawienia się w różnych regionalnych Pokédexach, w tym Kanto, Johto, Good Old Hoenn, Sinnoh, Unova, Central Kalos, Coastal Kalos, Mountain Kalos, Hoenn i Alola Pokédexes.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy