Opis stanowiska analityka finansowego

17.02.2021

Przewodnik po opisie stanowiska analityka finansowego

Poniższy opis stanowiska analityka finansowego przedstawia typowy przykład wszystkich umiejętności, wykształcenia i doświadczenia wymaganych do zatrudnienia na stanowisko analityka w banku Kariera w bankowości (po stronie sprzedaży) Banki, znane również jako Dealerzy lub łącznie jako Sprzedający Side, oferuje szeroki wachlarz ról, takich jak bankowość inwestycyjna, badania akcji, sprzedaż i handel, instytucja Buy-Side Instytucjonalni zarządzający aktywami, znani jako Buy Side, oferują szeroki zakres prac, w tym private equity, zarządzanie portfelem, badania. Dowiedz się o pracy lub korporacji Informacje prawne Informacje prawne dotyczące korporacji Corporate Finance Institute (CFI). Ta strona zawiera ważne informacje prawne dotyczące CFI, w tym adres siedziby, numer podatkowy, numer firmy, zaświadczenie o założeniu, nazwę firmy, znaki towarowe, radcę prawnego i księgowego. .Przeczytaj uważnie ten opis stanowiska, aby zobaczyć, czy masz wszystko, czego potrzeba, aby zostać analitykiem finansowym!

Aby upewnić się, że jesteś przygotowany, sprawdź nasze bezpłatne szkolenia finansowe online!

Opis stanowiska analityka finansowegoPoniżej przedstawiono wszystkie aspekty obowiązków analityka finansowego:

Opis stanowiska analityka finansowego – podstawowe kwalifikacje
 • 0-3 + lat finansów biznesowych lub innego odpowiedniego doświadczenia
 • Wysoka biegłość w modelowaniu finansowym Czym jest modelowanie finansowe Modelowanie finansowe jest wykonywane w programie Excel w celu prognozowania wyników finansowych firmy. Omówienie tego, czym jest modelowanie finansowe, jak i dlaczego budować model. technikiBardzo dobra znajomość formuł i funkcji Excela Formuły Excela Ściągawka Formuły Excela CFI zawiera wszystkie najważniejsze formuły do ​​wykonywania analiz finansowych i modelowania w arkuszach kalkulacyjnych Excel. Jeśli chcesz zostać mistrzem analizy finansowej Excel i ekspertem w budowaniu modeli finansowych, to dobrze trafiłeś.Wymagany tytuł licencjata, licencjata lub B.Com (licencjat z rachunkowości / finansów / ekonomii)Silne umiejętności analityczne i gromadzenia danychDobra przenikliwość biznesowaOpis stanowiska analityka finansowego – preferowane kwalifikacje
 • 3-5 + lat finansów biznesowych lub innego odpowiedniego doświadczenia
 • MBA CFA® vs MBA CFA vs MBA. Który z nich jest lepszy do kariery w finansach przedsiębiorstw? Istnieje wiele zalet i wad zrobienia CFA lub MBA w zależności od ścieżki kariery. Obaj są bardzo poszukiwani i obaj mają długą listę odnoszących sukcesy absolwentów. Jest jednak kilka bardzo ważnych różnic, które należy wziąć pod uwagę, w zależności od preferowanych celów zawodowychFinanse, rachunkowość, ekonomia lub statystyka to preferowane główne dziedzinyPotwierdzone doświadczenie zawodowe w ilościowo ciężkiej roliCertyfikat FMVA FMVA® Dołącz do ponad 350,600 studentów, którzy pracują dla firm takich jak Amazon, JP Morgan i Ferrari lub preferowane są podobne nazwySilne kompetencje ilościowe i analityczneSamodzielny start z doskonałymi umiejętnościami komunikacji interpersonalnej i rozwiązywania problemówZaawansowana znajomość Excel Zaawansowane formuły Excela, które musisz znać Te zaawansowane formuły Excela są niezbędne do poznania i przeniosą Twoje umiejętności analizy finansowej na wyższy poziom. Zaawansowane funkcje programu ExcelOpis stanowiska analityka finansowego – osobowość i umiejętności interpersonalne
 • Zdolność do usprawniania funkcji i pasja do nauki i rozwoju
 • Silne umiejętności interpersonalne, w tym umiejętności komunikacji pisemnej i ustnejKomfort radzenia sobie z wieloznacznością i umiejętność samodzielnej pracyDoświadczenie w pracy z kierownictwem wyższego szczebla i prezentowaniu ich przed nimiDoskonałe umiejętności komunikacyjne i prezentacyjne; swobodnie komunikować się z kierownictwem na szczeblu kierowniczymDoświadczenie w modelowaniu finansowymKluczowe Obowiązki
 • Zwiększaj wyniki finansowe poprzez analizę wyników finansowych, prognoz, odchyleń i trendów
 • Utwórz rekomendacje, które zostaną przedstawione kierownictwu i kadrze kierowniczejOpracowywanie modeli finansowych wspierających wycenę Metody wyceny Podczas wyceny przedsiębiorstwa jako przedsiębiorstwa stosuje się trzy główne metody wyceny: analiza DCF, spółki porównywalne oraz precedensy, planowanie i prognozowaniePomoc w budżetowaniu kapitałowym Najlepsze praktyki w zakresie budżetowania kapitałowego Budżetowanie kapitałowe odnosi się do procesu decyzyjnego, jakim przedsiębiorstwa kierują się odnośnie tego, które kapitałochłonne projekty powinny realizować. Takie kapitałochłonne projekty mogą obejmować wszystko, od otwarcia nowej fabryki po znaczną ekspansję siły roboczej, wejście na nowy rynek lub badania i rozwój nowych produktów. i procesy planowania wydatkówUzgodnij istniejące transakcje poprzez powiązanie danych przychodzących i wychodzącychPrzeprowadzaj analizy porównawcze i badania rynkowe w celu wsparcia wewnętrznej analizy finansowejUtrzymuj aktualną wiedzę techniczną na temat instrumentów finansowych, warunków rynkowych i trendówAby upewnić się, że jesteś przygotowany, sprawdź nasze bezpłatne kursy dla analityków finansowych online!

  Co to jest analiza finansowa?Stanowisko analityka finansowego jest niezbędne do planowania i analiz finansowych. Analityk FP&A Zostań analitykiem FP&A w korporacji. Przedstawiamy wynagrodzenie, umiejętności, osobowość i szkolenia potrzebne do pracy w FP&A i udanej kariery finansowej. Analitycy, menedżerowie i dyrektorzy FP&A są odpowiedzialni za dostarczanie kadrze kierowniczej analiz i informacji, których potrzebują w danej firmie. Odpowiadają za analizę sprawozdań finansowych Analiza sprawozdań finansowych Jak przeprowadzić analizę sprawozdań finansowych. Ten przewodnik nauczy Cię przeprowadzać analizę sprawozdania finansowego rachunku zysków i strat oraz przewidywać przyszłe wyniki firmy. Może to obejmować prognozowanie przyszłych przychodów. Przychody Przychody to wartość całej sprzedaży towarów i usług rozpoznanych przez spółkę w okresie.Przychody (określane również jako sprzedaż lub dochód) stanowią początek rachunku zysków i strat firmy i często są uważane za „górną linię firmy. i wydatków, a także modelowanie struktury kapitału i budżetowanie.

  Analitycy finansowi są również często odpowiedzialni za śledzenie planu finansowego firmy. Analiza wyników firmy, wraz ze zmianami i trendami rynkowymi, nie tylko pomaga analitykowi w tworzeniu prognoz, ale także pozwala na obliczanie odchyleń między tymi prognozami a rzeczywistością. Zadaniem analityków jest wytropienie i wyjaśnienie przyczyn tych rozbieżności.

  Analitycy mogą również często informować kierownictwo i interesariuszy o swoich ustaleniach i mogą przyczyniać się do kształtowania strategicznego planowania firmy.

  Aby upewnić się, że jesteś przygotowany, sprawdź nasze bezpłatne kursy analizy finansowej online!

  Główne role analityków finansowychWyjdźmy poza oficjalny opis stanowiska analityka finansowego i przyjrzyjmy się dokładniej temu, co analitycy robią w praktyce:

  • Analitycy finansowi odgrywają rolę w określaniu aktualnej wartości firmy i przyszłych zdolności biznesowych. Certyfikat wyceny biznesowej Nasz certyfikat wyceny przedsiębiorstwa uzyskuje się po ukończeniu naszego kursu online i nauczeniu się, jak wycenić firmę. Certyfikat jest weryfikowany przez CFI. . Obowiązki analityka finansowego polegają na analizie informacji finansowych, aby opracować prognozy dla firmy i pomóc jej w podejmowaniu świadomych i miejmy nadzieję poprawnych decyzji.
  • Analitycy często tworzą i utrzymują różne arkusze kalkulacyjne i pulpity nawigacyjne, aby pomóc w ich analizie i dostarczaniu informacji. Pomaga to zapewnić jasną interpretację trendów i danych. Niektórzy analitycy mają również za zadanie tworzenie modeli do wyceny potencjalnych możliwości inwestycyjnych, podobnie jak w przypadku osoby zajmującej się badaniami kapitałowymi.
  • Wewnętrzni analitycy finansowi mogą spotykać się z różnymi kierownikami projektów w celu omówienia wyników. Obowiązkiem analityka może być przesłuchanie tych menedżerów w celu ustalenia przyczyn pewnych odchyleń wyników.Jakie są typowe dane uwierzytelniające dla analityków finansowych?Większość analityków ma tytuł licencjata lub magistra w dziedzinie związanej z biznesem. Najczęstszą specjalizacją są finanse, chociaż niektórzy analitycy zalecają rozpoczęcie od stopnia rachunkowości, ponieważ zapewnia to silniejszą podstawę do analizy funkcjonowania sprawozdań finansowych Trzy sprawozdania finansowe Trzy sprawozdania finansowe to rachunek zysków i strat, bilans i zestawienie przepływów pieniężnych. Te trzy podstawowe stwierdzenia są zawiłe.

   Dodanie praktycznego oznaczenia, takiego jak CFI Financial Modeling & Valuation Analyst (FMVA) Certyfikat FMVA® Dołącz do ponad 350 600 studentów, którzy pracują dla firm takich jak Amazon, JP Morgan i certyfikacja Ferrari, staje się coraz popularniejszym profesjonalnym ulepszeniem dla analityków finansowych. To oznaczenie skoncentrowane na modelowaniu finansowym uczy analityków, jak tworzyć zaawansowane analizy finansowe za pomocą programów Excel, PowerPoint i prawdziwych narzędzi analityka. Dowiedz się więcej o najważniejszych certyfikatach dla analityków finansowych Najważniejsze certyfikaty finansowe Lista najważniejszych certyfikatów finansowych. Zapoznaj się z przeglądem najlepszych certyfikatów finansowych dla profesjonalistów na całym świecie pracujących w.

   Ten opis stanowiska analityka finansowego został zainspirowany obowiązkami określonymi w ogłoszeniach z Goldman Sachs, GE Capital, Fidelity Investments i PricewaterhouseCoopers.

   Aby upewnić się, że jesteś przygotowany na rozmowę kwalifikacyjną, sprawdź bezpłatne kursy CFI dotyczące analizy finansowej online!

   Mapa karieryAby zobaczyć, na jakie stanowisko najlepiej Ci odpowiada, przejrzyj naszą interaktywną mapę kariery i zobacz, czy masz wszystko, czego szuka ten opis stanowiska analityka finansowego!

   Praca w banku analityka finansowego obejmuje bankowość inwestycyjną Bankowość inwestycyjna Bankowość inwestycyjna to oddział banku lub instytucji finansowej, który obsługuje rządy, korporacje i instytucje, świadcząc usługi doradcze w zakresie zawierania umów (pozyskiwania kapitału) oraz fuzji i przejęć (M&A). Banki inwestycyjne działają jako pośrednicy, badania, sprzedaż i handel oraz bankowość komercyjna Profil kariery w bankowości komercyjnej Ścieżka kariery w bankowości komercyjnej zapewnia klientom produkty kredytowe, takie jak pożyczki terminowe, odnawialne linie kredytowe, kredyty konsorcjalne, usługi zarządzania gotówką i inne stałe produkty dochodowe. Jako analityk kredytowy lub opiekun konta udzielasz porad finansowych. Zadania instytucjonalne obejmują private equity Profil kariery zawodowej private equity Analitycy private equity ipodmioty stowarzyszone wykonują podobną pracę jak w bankowości inwestycyjnej. Praca obejmuje modelowanie finansowe, wycenę, długie godziny pracy i wysokie wynagrodzenie. Private equity (PE) to typowy rozwój kariery bankierów inwestycyjnych (IB). Analitycy z IB często marzą o „przejściu na stronę kupującą, badania i zarządzanie portfelem. Praca w korporacjach obejmuje relacje inwestorskie, rozwój korporacyjny Rozwój korporacyjny Rozwój korporacyjny to grupa w korporacji odpowiedzialna za strategiczne decyzje dotyczące rozwoju i restrukturyzacji jej działalności, nawiązywania partnerstw strategicznych, angażowania się w fuzje i przejęcia (M&A) i / lub osiąganie doskonałości organizacyjnej. Corp Dev wykorzystuje również możliwości, które wykorzystują wartość platformy biznesowej firmy. , finanse i planowanie finansowe i analiza (FP&A) FP&A Planowanie i analiza finansowa (FP &A) jest ważną funkcją w korporacji. Specjaliści FP&A wspierają podejmowanie decyzji wykonawczych w zakresie.

   Poza opisem stanowiska analityka finansowegoMiejmy nadzieję, że ten przewodnik jasno określi wymagania i profil analityków finansowych. CFI jest oficjalnym dostawcą globalnego programu Financial Modeling & Valuation Analyst (FMVA) FMVA® Certification Dołącz do ponad 350 600 studentów pracujących dla firm takich jak Amazon, JP Morgan i Ferrari, który ma pomóc każdemu stać się światowej klasy finansistą profesjonalny.

   Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z poniższymi dodatkowymi opisami stanowisk:

   • Jak być świetnym analitykiem Przewodnik dla analityków Trifecta® Kompletny przewodnik, jak zostać światowej klasy analitykiem finansowym. Chcesz być światowej klasy analitykiem finansowym? Czy chcesz postępować zgodnie z najlepszymi praktykami w branży i wyróżniać się z tłumu? Nasz proces, zwany The Analyst Trifecta®, składa się z analityki, prezentacji i umiejętności miękkich
   • Opis stanowiska osobistego bankiera Opis stanowiska osobistego bankiera Bankowcy indywidualni oferują pomoc w zarządzaniu i nadzorowaniu potrzeb finansowych osobistego konta bankowego klienta. Szczegóły dotyczące opisu stanowiska osobistego bankiera obejmują pomoc klientom w otwieraniu, zarządzaniu i optymalizowaniu ich kont bankowych i innych produktów, pozyskiwaniu potencjalnych klientów i potencjalnych klientówOpis stanowiska Equity Research Associate Equity Research Opis stanowiska pracy Ten opis stanowiska pracy pracownika Equity Research przedstawia kluczowe umiejętności, doświadczenie i wykształcenie wymagane na tym stanowisku. Pracownicy zajmujący się badaniami na rynku akcji dostarczają analizy danych dotyczących papierów wartościowych, aby poinformować zarządzających funduszami i pomóc im w procesie inwestycyjnym. Ta dziedzina wymaga umiejętności rozwiązywania problemów i szerokiej wiedzy na temat rynku akcjiOpis stanowiska w bankowości inwestycyjnej Opis stanowiska w bankowości inwestycyjnej Opis stanowiska w bankowości inwestycyjnej przedstawia główne umiejętności, wykształcenie i doświadczenie zawodowe wymagane, aby zostać analitykiem lub współpracownikiem IBOpis stanowiska analityka kredytowego Opis stanowiska analityka kredytowego Opis stanowiska analityka kredytowego przedstawia kluczowe umiejętności, doświadczenie i wykształcenie na tym stanowisku. Analityk kredytowy musi ocenićProgram certyfikacji FMVARozwiń swoją karierę w bankowości inwestycyjnej, private equity, FP&A, skarbcu, rozwoju korporacyjnym i innych obszarach finansów korporacyjnych.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy