O

17.02.2021

Jako członek unii kredytowej jesteś tym, o co nam chodzi.

Zaczęło się w pudełku na buty

Od skromnych początków w 1953 roku, Gesa Credit Union rozrosła się z biura na pół etatu działającego w pudełku po butach do drugiej co do wielkości unii kredytowej w stanie Waszyngton, obsługującej ponad 250 000 członków na całym świecie. Gesa ma bogatą historię świadczenia usług finansowych w stanie Waszyngton, a nasz duch nadal odzwierciedla motto Unii Kredytowej „ludzie pomagają ludziom.

Od 1996 r., Kiedy Gesa stała się spółdzielnią kredytową zarejestrowaną przez społeczność i otworzyła pole członkostwa dla wszystkich w Waszyngtonie, unia kredytowa przeżywała gwałtowny wzrost. Konsumenci doceniają wartość bankowości w spółdzielni non-profit i dzięki połączeniu z Inspirus Credit Union, Gesa rozrosła się do dwudziestu pięciu lokalizacji w całym stanie, ale zawsze będzie mocno przywiązywać się do swoich korzeni. Ludzie w naszych społecznościach sprawili, że Gesa jest tym, czym jest dzisiaj i nie bierzemy tej lojalności za pewnik. Nasi członkowie nieustannie przypominają nam: „To nie jest miejsce, w którym gromadzisz pieniądze.

Oś czasu kluczowych kamieni milowych1953 – 1980Członkowie General Electric Supervisor’s Association (GESA) utworzyli Federalną Unię Kredytową GESA w 1953 r., Aby obsługiwać 2600 zwolnionych pracowników GE. Pierwsze pokwitowania z konta były trzymane w pudełku po butach.

Z 3000 członków i majątkiem przekraczającym 2 miliony USD, Gesa przeniosła się do swojego pierwszego budynku należącego do członków przy 710 The Parkway w Richland.

1981 – 1999Liczba członków osiągnęła 21 000 z aktywami o wartości 57 milionów dolarów.

Członkostwo zostało otwarte dla wybranych grup pracowników, którzy nie byli w stanie samodzielnie wesprzeć unii kredytowej. W latach 80-tych dodano również telefoniczny dostęp do kont za pośrednictwem Call-24, a do usług pożyczkowych dodano kartę kredytową Visa.

Gesa dodała pożyczki pod zastaw domu do naszego portfolio usług.

1995–1999Gesa uruchomiła różnorodne usługi dla członków, w tym seminaria edukacyjne; nasza pierwsza witryna internetowa z biuletynami on-line; karta debetowa Visa, Living Trust Accounts; bankomaty do chodzenia; i bankowość internetowa.

Gesa przekształciła się z federalnej w stanową spółdzielnię kredytową. Decyzja ta wynikała z przepisów, które uniemożliwiły Gesie (i innym federalnym spółdzielczym kasom kredytowym) rozszerzenie działalności poza ich podstawowe członkostwo. Po przejściu na statut państwowy, Gesa otrzymała statut społeczności, aby służyć każdemu, kto mieszkał, pracował, oddawał cześć lub chodził do szkoły w hrabstwach Benton lub Franklin.

2000 – obecnieGesa została drugą spółką kredytową w stanie, która sponsorowała licealną spółkę kredytową. Richland High School Credit Union została otwarta jako spółdzielnia edukacyjna z Gesa, obsługiwana i prowadzona przez klasę księgową RHS. Gesa połączyła się z Wa-Two Federal Credit Union w Walla Walla i otrzymała statut wspólnoty w hrabstwie Walla Walla.

Drugi High School Credit Union Gesy został otwarty w Hanford High w Richland.

Po prawie podwojeniu wielkości w ciągu pięciu lat, Gesa osiągnęła aktywa o wartości 500 milionów dolarów.

Fuzja z Apple Valley Credit Union rozszerzyła usługi członkowskie na Wenatchee.

Gesa otworzyła trzecią trójmiejską Unię Kredytową Liceum w Pasco High.

Gesa łączy się z Federalną Unią Kredytową Walla Walla Valley, rozszerzając obszary usług dla członków i pomagając zwiększyć aktywa Gesa do prawie 700 milionów dolarów.

Gesa zbudowała siedzibę główną o powierzchni 76 000 stóp kwadratowych w południowym Richland, posiadającą certyfikat LEED. Certyfikacja LEED oznacza, że ​​budynek został zbudowany i był eksploatowany zgodnie z przyjaznymi dla środowiska i zrównoważonymi praktykami. W Chiawana High w Pasco otworzyła się nasza czwarta trójmiejska Unia Kredytowa Liceum.

Gesa osiągnęła aktywa o wartości ponad 1 miliarda USD i 10 oddziałów; zaczął oferować automaty bankomatowe, bezpłatne liczarki monet, stacje internetowe dla członków oraz dostęp do sejfów biometrycznych.

Gesa powitała naszego 100-tysięcznego członka. Aby docenić i uhonorować ten kamień milowy, Gesa zobowiązała się do przekazywania 100 000 dolarów rocznie naszym partnerom społecznym, Habitat for Humanity i Junior Achievement. Gesa wprowadziła również kartę kredytową Platinum Plus Rewards oraz studenckie konta czekowe i oszczędnościowe 4U.

Gesa sponsorowała Carousel of Dreams w Kennewick i Power House Theatre w Walla Walla – sponsoring trwa do dziś.

Gesa obchodziła naszą Diamentową Rocznicę – 60 lat służby dla naszych członków i społeczności.

Przedstawiono naszą mantrę „Każdy członek ma znaczenie. Gesa połączyła się z Central Washington Federal Credit Union firmy Yakima, rozszerzyła naszą sieć oddziałów, dodała technologię chipów EMV do naszych kart kredytowych i wprowadziła elektroniczne płatności międzyosobowe online.

Gesa osiągnęła aktywa o wartości 1,5 miliarda dolarów, połączyła się z Northland Credit Union w Spokane i kontynuowała rozbudowę sieci oddziałów. Nawiązaliśmy również współpracę z Kennewick School District, aby zaoferować markowe karty debetowe do natychmiastowego wydania dla trzech szkół średnich w Kennewick.

Oprócz rozbudowy i ulepszania naszej sieci oddziałów, rozszerzyliśmy ochronę technologii chipowej EMV na karty debetowe. Nawiązaliśmy również współpracę z Richland High School, Tri-City Americans i Tri-City Dust Devils, aby zaoferować trzy nowe, markowe karty debetowe do natychmiastowego wydania.

Sieć oddziałów nadal się rozwijała i uruchomiliśmy nowe centrum pożyczkowe w Spokane. Aby zapewnić naszym członkom wygodę i ochronę, wprowadzono opcje wpłat za pomocą czeków samoobsługowych i kontrole kart.

1 sierpnia 2019 roku oficjalne stało się partnerstwo strategiczne Gesa i Inspirus Credit Union. Fuzja daje możliwość rozszerzenia usług dla członków, takich jak dostęp do większej liczby produktów i usług, więcej lokalizacji w całym stanie Waszyngton, obniżone koszty i ulepszone technologie, które zapewnią większą wygodę 24/7.

Jaka przyszłość czeka Gesę?Gesa w dalszym ciągu dodaje usługi i produkty, które są wygodne, ekonomiczne i pożądane dla naszych rozwijających się społeczności. Zwiększona liczba usług elektronicznych, wielojęzyczny dostęp i wsparcie dla wygodnych usług członkowskich to dla Gesa priorytet teraz i w przyszłości.

Cokolwiek może przynieść przyszłość, cel zarządu, kierownictwa i personelu będzie ten sam: zapewnienie wysokiej jakości, ekonomicznych usług finansowych członkom Gesa, gdziekolwiek mieszkają.

Różnorodność, równość i integracjaW Gesa Credit Union potępiamy rasizm, zarówno indywidualny, jak i systemowy. Opowiadamy się za sprawiedliwością i równością. Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe powstały z potrzeby równości ekonomicznej, grupy ludzi łączących się, aby pomagać sobie nawzajem w osiągnięciu sukcesu. Wszyscy musimy działać, jako ludzie pomagający ludziom, wspierając naszych członków, członków zespołu i społeczności.

Chociaż nie twierdzimy, że znamy odpowiedzi na ten głęboko zakorzeniony problem, pozostajemy zaangażowani w:

  • Bycie stewardami pozytywnych i transformujących zmian
  • Współpraca z lokalnymi organizacjami w celu wspierania integracji i równości w społecznościach, którym służymyInwestowanie w finansowanie działań edukacyjnych w naszych społecznościachTe wysiłki nie ustaną.

    Akty niesprawiedliwości są wezwaniem do nas wszystkich, abyśmy czynili dobro, głośno mówili i stali się częścią rozwiązania. Musimy naprawdę być ludźmi, którzy pomagają ludziom, stają w obronie siebie nawzajem i tworzą pozytywne i transformujące zmiany.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy