Które karty kredytowe są najczęściej akceptowane na całym świecie?

17.02.2021

Jeśli szukasz karty kredytowej, która jest najprawdopodobniej akceptowana w dowolnym miejscu na świecie, najlepszym wyborem jest karta kredytowa z logo Visa lub MasterCard .

Porównaliśmy akceptację akceptantów czterech głównych globalnych sieci płatności kartowych – American Express, Discover, MasterCard i Visa – i stwierdziliśmy, że Visa i MasterCard mają największą liczbę sprzedawców w swoich sieciach.

Większość firm, które napotkasz za granicą, akceptuje te dwa rodzaje kart.

Karty American Express są również akceptowane przez firmy, ale jest to mniej powszechne.

Stosunkowo niewiele międzynarodowych firm akceptuje karty Discover, więc nie są one dobrym wyborem dla podróżnych. Wyjątkiem jest Chiny, dzięki umowie między Discover i China UnionPay.

Dane globalnej sieci akceptacji kart Sieć kart Liczba lokalizacji handlowych na całym świecie Liczba krajów i terytoriów Wiza 44 miliony200+ karta MasterCard 37 milionów210+ American Express 31 milionów130+ Odkryć 30 milionów185+Jak mamy dane

Większość powyższych informacji znaleźliśmy bezpośrednio na stronach firmowych. W kluczowych dokumentach i aktach firmy chwalą się wielkością swoich sieci oraz krajami i terytoriami, na których działają.

Oferują arkusze informacyjne, kluczowe statystyki i dostęp do dokumentów korporacyjnych zawierających takie dane.

Należy jednak zauważyć, że liczby te stale się zmieniają, a dane mogą być dokładne w tym roku, ale nie w następnym. Na szczęście te fluktuacje nie mają większego wpływu na nasze ustalenia.

Visa Inc. to firma z siedzibą w Kalifornii, która została założona w 1958 roku.

W 2015 roku Visa przetworzyła ponad 100 miliardów transakcji o łącznej wartości 6,8 biliona dolarów.

To sprawia, że ​​jest to druga co do wielkości sieć płatności kartowych na świecie, zaraz za China UnionPay. W sumie jego sieć może obsługiwać do 30 000 transakcji jednocześnie i wykonuje 100 miliardów obliczeń na sekundę.

Każda transakcja w sieci Visa jest sprawdzana pod kątem ponad 100 parametrów wykrywania oszustw. Pozwala to Visa na wykrywanie nielegalnych działań i upewnienie się, że korzystanie z jej kart jest zgodne z prawem.

Visa wydała ponad 2,45 miliarda kart debetowych i kredytowych, które są w aktywnym obiegu.

karta MasterCard

MasterCard, założona w 1966 roku, to nowojorska firma finansowa.

Była jedną z grup stojących za stworzeniem przedpłaconej karty debetowej, która służyła klientom nie posiadającym rachunku bankowego.

W 2016 roku MasterCard miał w obiegu 1,63 miliarda kart. Przy użyciu tej sieci dokonano transakcji wartych prawie 3,6 biliona dolarów.

Mastercard ma podobne stawki akceptacji jak Visa. Ma niewielką przewagę w liczbie krajów, w których jest akceptowany.

American Express

American Express został założony w 1850 roku i przez długi czas reklamował się jako wystawca kart premium.

W porównaniu do MasterCard i Discover wydała znacznie mniej kart i jest akceptowana w znacznie mniejszej liczbie lokalizacji.

Firma American Express stara się to nadrobić, pobierając premię za swoje karty i oferując klientom najwyższą jakość obsługi.

W przeciwieństwie do MasterCard i Visa, American Express obsługuje sieć płatności i faktycznie pożycza swoje karty kredytowe. MasterCard i Visa po prostu obsługują sieci płatnicze, pozwalając innym pożyczkodawcom wydawać karty.

Od 2015 roku American Express miał 117,8 miliona kart w obiegu i przetworzył transakcje o wartości nieco ponad 1 biliona dolarów.

Mniejsza liczba punktów handlowych jest prawdopodobnie połączeniem wyższych opłat pobieranych przez firmę Amex od sprzedawców detalicznych i małej liczby posiadaczy kart.

Odkryć

Podobnie jak American Express, Discover zarówno obsługuje sieć kart, jak i podejmuje decyzje dotyczące pożyczek na swoich kartach. Jest to najmłodsza duża sieć kart, której firma została założona w 1985 roku.

Przez lata Discover wzbudzało zainteresowanie dzięki niezwykłym praktykom i innowacjom. Pierwsza karta nie pobierała żadnych opłat i oferowała wyższy niż zwykle limit kredytu. Była to również jedna z pierwszych kart oferująca zwrot gotówki za zakupy.

Discover może pochwalić się zaledwie 44 milionami posiadaczy kart, co czyni go najmniejszą z czterech głównych sieci kartowych.

Jego klient dokonał 312 milionów dolarów na zakupach w ramach prawie 6 milionów transakcji w 2015 roku. Pomimo niskiej liczby posiadaczy kart, Discover jest szeroko akceptowane w Stanach Zjednoczonych.

Ta liczba jest myląca, ponieważ Discover nie jest akceptowane w większości firm, z którymi można się spotkać za granicą. Jeśli jednak odwiedzasz Chiny, warto mieć przy sobie kartę Discover.

Discover ma umowę z China UnionPay, największą w kraju siecią kart płatniczych.

Możesz używać karty Discover w sieci China UnionPay, więc większość sprzedawców w Chinach akceptuje karty Discover. Poza Stanami Zjednoczonymi i Chinami bardzo niewiele firm akceptuje Discover.

Dlaczego sieć płatności kartą jest ważna?

Być może zauważyłeś, że skupiamy się na sieciach kart, a nie na pojedynczych kartach.

Dzieje się tak, ponieważ sieć kart ma znaczenie, jeśli chodzi o akceptację.

Nie ma znaczenia, czy masz podstawową kartę kredytową z banku, czy też najwyższej klasy kartę z nagrodami podróżnymi, taką jak Chase Sapphire Reserve, jeśli obie są w sieci Visa. Każdy sprzedawca akceptujący Visa akceptuje obie karty tak samo.

W rzeczywistości Visa i MasterCard same nie wydają kart.

Zamiast tego mają umowy z kredytodawcami i bankami. Kiedy firma chce zaoferować kartę kredytową, współpracuje z Visa lub MasterCard, aby upewnić się, że jej karta będzie działać w jednej z sieci.

Operatorzy sieci kart zarabiają, pobierając opłaty od sprzedawców, gdy akceptują płatności kartą kredytową.

Opłaty te są zwykle kwotą stałą plus procent transakcji.

Na przykład, jeśli dokonasz zakupu kartą za 100 USD, sprzedawca może zapłacić 0,15 USD plus 2,5% kwoty zakupu, co daje w sumie 2,65 USD.

Zastanawiając się, gdzie zostanie zaakceptowana, zwróć uwagę na logo sieci płatniczej na swojej karcie, a nie na samą kartę.

Czego szukać w karcie kredytowej akceptowanej na całym świecie

Jeśli potrzebujesz karty na podróż międzynarodową, musisz zwrócić uwagę na dwie rzeczy.

Brak opłat za transakcje zagranicznePodczas podróży prawdopodobnie będziesz w kraju, w którym walutą jest dolar amerykański.

Wielu wydawców kart pobiera opłatę za zakupy dokonane w walucie innej niż dolar amerykański.

Jeśli planujesz podróż, poszukaj karty, która nie pobierze opłaty za transakcje zagraniczne. Zazwyczaj opłata wynosi 3% kwoty zakupu dokonanego za granicą.

Układ EMVChociaż większość transakcji kartą w Stanach Zjednoczonych można wykonać, przesuwając kartę, inne kraje nie polegają na tym. Zamiast tego używają technologii chipów EMV.

Ta technologia jest bezpieczniejsza niż paski magnetyczne, co doprowadziło do szerokiego rozpowszechnienia za granicą. Amerykańskie firmy nadrabiają zaległości, ale wielu wydawców kart nadal oferuje karty bez chipa.

Niektóre firmy zagraniczne nie akceptują kart bez chipów, więc upewnij się, że Twoja karta ma chip przed podróżą.

Najlepsza karta Visa do podróży międzynarodowych: Chase Sapphire Reserve

Chase Sapphire Zarezerwuj najlepszą kartę podróżną Chase. Jest to karta nagród zaprojektowana z myślą o osobach, które regularnie podróżują.

Kiedy zarejestrujesz się w celu uzyskania karty, możesz zdobyć 50000 punktów bonusowych, dokonując zakupów o wartości 4000 USD w ciągu trzech miesięcy.

Możesz wymienić 100 punktów na 1 USD. Jeśli wykorzystasz punkty na podróż, 100 punktów stanie się wartych 1,50 $. Oznacza to, że możesz otrzymać do 750 $ jako bonus za rejestrację.

Karta pobiera roczną opłatę w wysokości 550 USD, ale rekompensuje ją na wiele sposobów.

Oferuje 300 $ rocznego kredytu na podróże, które możesz przeznaczyć na opłaty lotnicze, takie jak opłaty za sprawdzenie bagażu. Możesz również otrzymać 100 $ kredytu na opłatę aplikacyjną w programach Global Entry lub TSA Precheck.

Kiedy jesteś na lotnisku, masz dostęp do luksusowych salonów i specjalnych przywilejów wynajmu samochodów.

Otrzymujesz również automatycznie ubezpieczenie podróżne i ochronę od Chase.

Możesz zdobyć 3 punkty za każdego dolara wydanego na podróże i posiłki i nie będziesz płacić żadnych opłat za transakcje zagraniczne.

Dzięki temu możesz zarobić na następną podróż już w trakcie podróży. Możesz przekazywać punkty partnerom Chase, dzięki czemu możesz skorzystać z dowolnego programu lojalnościowego, w którym chcesz zarezerwować podróż.

Wniosek

Znalezienie odpowiedniej karty do użytku za granicą może być trudne. Najlepszą radą jest zawsze mieć przy sobie więcej niż jeden typ karty. Upewnij się również, że Twoje karty nie pobierają opłat za transakcje zagraniczne, aby nie płacić więcej, niż to konieczne.

Zadać pytanieMoże ci się spodobać również Ujawnienie reklamodawców: wiele ofert oszczędności pojawiających się na tej stronie pochodzi od reklamodawców, od których ta witryna otrzymuje wynagrodzenie za umieszczenie na liście. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie (w tym na przykład na kolejność, w jakiej się pojawiają). Te oferty nie obejmują wszystkich dostępnych kont depozytowych.

Ujawnienie redakcyjne: ta treść nie jest dostarczana ani zlecana przez reklamodawcę bankowego. Wyrażone tutaj opinie są wyłącznymi opiniami autora, a nie reklamodawcy bankowego i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób poparte przez reklamodawcę bankowego. Ta witryna może otrzymywać wynagrodzenie w ramach programu partnerskiego reklamodawcy bankowego.

Ujawnianie treści generowanych przez użytkowników: te odpowiedzi nie są udzielane ani zlecane przez reklamodawcę bankowego. Odpowiedzi nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez reklamodawcę banku. Zapewnienie odpowiedzi na wszystkie posty i / lub pytania nie jest obowiązkiem reklamodawcy banku.

  • O
  • KontaktWarunkiPrywatność ->PrywatnośćReklamowaćBlogUjawnienie reklamodawcy:Wierzymy, że zapewniając narzędzia i edukację, możemy pomóc ludziom zoptymalizować ich finanse, aby odzyskać kontrolę nad swoją przyszłością. Chociaż nasze artykuły mogą zawierać lub prezentować wybrane firmy, dostawców i produkty, nasze podejście do ich tworzenia jest sprawiedliwe i bezstronne. Treści, które tworzymy, są bezpłatne i pochodzą z niezależnych źródeł, pozbawione są jakiejkolwiek płatnej promocji.

    Ta treść nie jest dostarczana ani zlecana przez reklamodawcę bankowego. Wyrażone tutaj opinie są wyłącznymi opiniami autora, a nie reklamodawcy bankowego i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób poparte przez reklamodawcę bankowego. Ta witryna może otrzymywać wynagrodzenie w ramach programu partnerskiego reklamodawcy bankowego.

    MyBankTracker generuje przychody dzięki naszym relacjom z naszymi partnerami i podmiotami stowarzyszonymi. Czasami możemy wspomnieć lub zamieścić recenzje ich produktów, ale nie ma to wpływu na nasze rekomendacje, które są całkowicie oparte na badaniach i pracy naszego zespołu redakcyjnego. Nie jesteśmy w żaden sposób zobowiązani umową do oferowania pozytywnych lub rekomendujących recenzji ich usług. Zobacz naszą listę partnerów.

    MyBankTracker nawiązał współpracę z CardRatings w celu pokrycia produktów kart kredytowych. MyBankTracker i CardRatings mogą otrzymywać prowizje od wydawców kart. Opinie, recenzje, analizy i rekomendacje należą wyłącznie do autora i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani zatwierdzone przez żaden z tych podmiotów.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy