Kiedy powinieneś ubiegać się o kredyt studencki

17.02.2021

Jaki jest termin ubiegania się o pożyczki studenckie? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, kiedy powinieneś ubiegać się o pożyczkę studencką i ile czasu zajmie uzyskanie finansowania. (iStock)

Jeśli musisz zaciągnąć pożyczki studenckie, aby móc ukończyć studia, ważne jest, aby znać tajniki pożyczania i nie paść ofiarą mitów dotyczących kredytów studenckich, które mogą Cię kosztować.

Kontynuuj czytanie poniżej

Jedna z kluczowych rzeczy, które musisz wiedzieć? Terminy dotyczące zarówno federalnych, jak i prywatnych pożyczek studenckich. Zasadniczo musisz ubiegać się co roku o fundusze, których potrzebujesz, i możesz stracić dostęp do najbardziej przystępnych cenowo pożyczek, jeśli będziesz czekać zbyt długo na podjęcie działań.

Jakie są terminy udzielania prywatnych pożyczek studenckich?

Prywatne pożyczki studenckie nie mają takiego samego ścisłego terminu, jak w przypadku federalnych pożyczek studenckich. W rzeczywistości możesz zazwyczaj ubiegać się o prywatną pożyczkę studencką w dowolnym momencie – co czyni tę opcję atrakcyjną, jeśli okaże się, że nie otrzymałeś wystarczającej pomocy federalnej, aby sfinansować wszystkie koszty w ciągu roku szkolnego.

Jednak chcesz się upewnić, że Twój prywatny pożyczkodawca będzie w stanie wypłacić fundusze Twojej szkole przed upływem terminu płatności – co oznacza, że ​​termin płatności w Twojej szkole może służyć jako de facto termin na zabezpieczenie prywatnego finansowania pożyczki. Jeśli starasz się, aby pieniądze zostały wysłane do szkoły na czas, musisz dowiedzieć się, jak długo trwa proces zatwierdzania i wypłaty przez każdego prywatnego pożyczkodawcę i upewnij się, że złożyłeś wniosek w odpowiednim czasie, aby cię zatwierdzili i uwolnili pieniądze .

Konkretny harmonogram uzyskiwania prywatnej pożyczki studenckiej może się znacznie różnić w zależności od pożyczkodawcy. Wiele osób zatwierdzi Cię w ciągu kilku minut i może wypłacić fundusze w ciągu zaledwie kilku dni do kilku tygodni. Inni mogą wymagać większej ilości dokumentacji finansowej lub mogą wystąpić dodatkowe przeglądy poza automatycznym zatwierdzeniem pożyczki online, które wstrzymują proces i skutkują dłuższym opóźnieniem przed uwolnieniem środków.

Jeśli wiesz, że musisz pożyczyć na następny rok akademicki, rozważ zakup pożyczki w Credible już dziś, aby nie czekać do ostatniej chwili i znaleźć się w trudnej sytuacji, aby zabezpieczyć fundusze, gdy nadejdzie termin czesnego.

Chcesz również mieć czas na znalezienie odpowiedniego prywatnego pożyczkodawcy, ponieważ mogą występować znaczne różnice w stopach procentowych, wymaganiach kwalifikacyjnych i warunkach pożyczki między pożyczkodawcami. W rzeczywistości zawsze powinieneś upewnić się, że otrzymałeś wyceny od kilku prywatnych pożyczkodawców i porównać ich oferty pożyczkowe, zanim przejdziesz dalej z formalnym złożeniem wniosku z tą, która oferuje najlepszą ofertę.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​Credible ułatwia znalezienie odpowiedniej pożyczki, aby w razie potrzeby móc szybko przejść. Możesz odwiedzić Credible, aby wyświetlić tabelę stawek, aby porównać oferty pożyczek o stałym i zmiennym oprocentowaniu od wielu pożyczkodawców jednocześnie i skorzystać z ich internetowego kalkulatora kredytów studenckich, aby zobaczyć, jaka byłaby Twoja miesięczna rata w przypadku różnych pożyczek.

Jakie są terminy federalnych pożyczek studenckich?

Zawsze najlepiej jest wykupić maksymalną kwotę federalnych pożyczek studenckich, do których masz dostęp, przed złożeniem wniosku o prywatne pożyczki studenckie, ponieważ pożyczki z Departamentu Edukacji oferują przystępne stałe stopy procentowe, są łatwe do zakwalifikowania niezależnie od historii kredytowej i zapewniają zarówno elastyczne opcje spłaty i możliwość umorzenia kredytu.

Aby kwalifikować się do federalnych pożyczek studenckich, musisz wypełnić bezpłatny wniosek o federalną pomoc dla studentów (FAFSA) za każdy rok akademicki, na który potrzebujesz finansowania.

FAFSA staje się dostępna na początku października i powinna zostać ukończona jak najszybciej. Na przykład w roku akademickim 2020-2021 FAFSA była po raz pierwszy dostępna 1 października 2019 r. Ukończenie FAFSA od razu jest wskazane, ponieważ wiele rodzajów federalnej pomocy finansowej jest dostępnych na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy. nie chcę ograniczać pomocy, którą otrzymujesz, ponieważ czekałeś.

Jednakże, chociaż powinieneś od razu wypełnić formularz FAFSA, faktyczny termin to długi czas od momentu, gdy formularze staną się dostępne online. W rzeczywistości jest to dopiero koniec czerwca następnego roku.

Niektóre stany i uczelnie mają terminy wcześniejsze niż federalne, a Twoja uczelnia musi również mieć dostęp do twoich informacji z FAFSA do ostatniego dnia rejestracji w roku szkolnym 2020-2021 – co jest kolejnym powodem, dla którego nie chcesz. poczekaj do ostatniej minuty na wypełnienie formularzy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy