Jakiej zdolności kredytowej potrzebujesz, aby refinansować kredyt hipoteczny?

17.02.2021

Wysłane przez Ryan Guina Ostatnia aktualizacja 25 sierpnia 2020 r. | Wyniki kredytowe

ujawnianie reklamodawców domowych : opinie, recenzje, analizy i rekomendacje należą wyłącznie do autora. Ten artykuł może zawierać linki od naszych reklamodawców. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszymi zasadami reklamowymi.

Oprocentowanie kredytów hipotecznych oscyluje obecnie wokół historycznie najniższych poziomów, co sprawia, że ​​jest to atrakcyjny czas na refinansowanie kredytu hipotecznego. Nawet jeśli oprocentowanie kredytów hipotecznych nieznacznie wzrośnie w nadchodzących miesiącach, powinny one pozostać korzystne dla długoterminowych właścicieli domów. W zależności od aktualnych warunków kredytu, refinansowanie kredytu hipotecznego może stanowić okazję do zgromadzenia długoterminowych oszczędności lub szybszej spłaty kredytu hipotecznego. Przyjrzyjmy się więc, czego potrzebujesz, aby refinansować swój kredyt hipoteczny, zaczynając od Twojej zdolności kredytowej.

Jakiej zdolności kredytowej potrzebujesz, aby refinansować kredyt hipoteczny?

Niezależnie od tego, czy refinansujesz pożyczkę VA, czy tradycyjny kredyt hipoteczny, jednym z najczęstszych pytań, z jakimi borykają się właściciele domów, szukając refinansowania kredytu hipotecznego, jest ocena kredytowa, której potrzebują, aby kwalifikować się do kredytu refinansowego. Niestety odpowiedź nie jest tak łatwa jak pytanie. Zwykle pożyczkodawcy biorą pod uwagę kilka czynników, zanim określą kwalifikowalność kredytu.

Ze względu na recesję i problemy na rynku nieruchomości wielu pożyczkodawców zmieniło swoje wymagania dotyczące kredytów refinansowych. Oprócz dobrej oceny kredytowej, pożyczkodawcy będą wymagać, abyś posiadał pewną ilość kapitału w swoim domu, miał rozsądny poziom zadłużenia (będą chcieli zbadać Twój stosunek zadłużenia do dochodów) i silną historię kredytową. Przyjrzyjmy się niektórym wymaganiom i temu, co możesz zrobić, aby kwalifikować się do otrzymania pożyczki.

Dobra ocena kredytowa. Minimalna kwalifikująca ocena kredytowa będzie się różnić w zależności od pożyczkodawcy, ale należy założyć, że będziesz potrzebować oceny kredytowej z najwyższych zakresów, aby kwalifikować się do najlepszych stawek. Twoja ocena kredytowa jest oparta na historii znalezionej w raporcie kredytowym. Na szczęście możesz podjąć kroki, aby poprawić swoją zdolność kredytową, jeśli nie kwalifikuje się ona do kredytu refinansowego. W rzeczywistości dobrze jest rozpocząć proces przed złożeniem wniosku – może to tylko zwiększyć Twoje szanse na akceptację. Pamiętaj również, że uzyskanie kredytu hipotecznego może wpłynąć na Twoją zdolność kredytową. Jeśli nie złożyłeś jeszcze wniosku o pożyczkę i martwisz się o swój numer, wypróbuj bezpłatną wersję próbną MyFICO, aby uzyskać najbardziej aktualne wyniki i informacje kredytowe.

Kapitał własny. Wartość domu to kwota, za którą zapłaciłeś. Na przykład, jeśli masz dom o wartości 200 000 USD i spłaciłeś 40 000 USD kredytu hipotecznego, wówczas posiadasz 20% kapitału własnego. 20% kapitału to również minimalna kwota kapitału własnego domu, której wielu pożyczkodawców wymaga przy zatwierdzaniu pożyczki refinansowej. Nie jest to jednak trudna i szybka zasada i możesz otrzymać zgodę na refinansowanie z udziałem mniejszym niż 20%, szczególnie w ramach niektórych programów sponsorowanych przez rząd, które zostały zainicjowane po pęknięciu bańki hipotecznej.

Wskaźnik zadłużenia do dochodów. Twój stosunek zadłużenia do dochodów jest ważnym wskaźnikiem dla pożyczkodawców, ponieważ daje im poczucie, o ile więcej długu możesz sobie poradzić. Zwykle im niższy wskaźnik zadłużenia do dochodów, tym lepiej. Twój stosunek zadłużenia do dochodu stanowi procent miesięcznego dochodu brutto, który idzie na spłatę stałych wydatków, takich jak długi, podatki, opłaty i składki ubezpieczeniowe. Ponownie nie ma sztywnej zasady dotyczącej wskaźnika zadłużenia do dochodów, a wymagana liczba może się różnić w zależności od pożyczkodawcy.

Historia kredytowa. Twoja historia kredytowa jest ogólnie postrzegana przez pożyczkodawców jako sposób oceny przyszłych wyników. Długa i czysta historia kredytowa jest o wiele bardziej korzystna niż osoba z kilkoma punktami w raporcie kredytowym. Ale nie pozwól, aby kilka złych ocen powstrzymało Cię przed złożeniem wniosku o kredyt refinansowy, szczególnie jeśli minęło trochę czasu od wystąpienia problemów. Im więcej czasu między wnioskiem o pożyczkę a złymi ocenami w historii, tym lepiej.

Co zrobić, jeśli Twój wniosek o refinansowanie kredytu hipotecznego zostanie odrzuconyIstnieje wiele powodów, dla których pożyczkodawca może odrzucić Twój wniosek o refinansowanie, a jeśli Twój wniosek zostanie odrzucony, zapytaj pożyczkodawcę. Informacje te mogą pomóc w podjęciu niezbędnych kroków w celu podwyższenia zdolności kredytowej, ustalenia wskaźnika zadłużenia do dochodów, zwiększenia kapitału własnego lub podjęcia innych niezbędnych kroków w celu zwiększenia szans na zatwierdzenie kolejnego wniosku o kredyt hipoteczny. Ponadto nowe prawo wkrótce będzie wymagało od pożyczkodawców przedstawienia bezpłatnej oceny kredytowej w przypadku odrzucenia wniosku o pożyczkę. Te informacje mogą być pomocne przy określaniu kolejnych kroków.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy