Jakiej zdolności kredytowej oczekują kompleksy mieszkaniowe?

17.02.2021

6 wskazówek, jak oszczędzać, korzystając z najpopularniejszych aplikacji do dostarczania jedzenia

Większość kompleksów apartamentów wymaga teraz sprawdzenia zdolności kredytowej, zanim zaakceptują umowę najmu z nowym najemcą. Chociaż niektóre osoby, które podnajmują domy lub mieszkania, mogą tego nie wymagać, posiadanie dobrego kredytu znacznie ułatwi wynajęcie mieszkania. Jeśli jednak nie masz dobrego kredytu lub po prostu nie masz żadnej historii kredytowej, nadal istnieją sposoby, aby wynająć mieszkanie.

Idealna ocena kredytowa

Ocena kredytowa może wahać się od 300 do 850, ale 825 to zazwyczaj najwyższy wynik, jaki osoba może mieć. Jeśli Twój wynik mieści się w wysokich 700-ach, prawie zawsze będziesz mieć pozwolenie na wynajem mieszkania. Kompleksy zazwyczaj chcą uzyskać wynik co najmniej od 685 do 700. Jeśli twoja zdolność kredytowa jest poniżej 620, możesz mieć trudności z uzyskaniem zgody na wynajem mieszkania.

Inne czynniki wymagające zatwierdzenia

Chociaż ocena kredytowa 620 lub wyższa jest ważnym czynnikiem decydującym o uzyskaniu zgody na wynajem mieszkania, brane są również pod uwagę inne czynniki. Referencje od byłych właścicieli i pracodawców, wraz z historią płacenia wcześniejszych czynszów na czas, mogą mieć duże znaczenie. Posiadanie wystarczających dochodów na opłacenie czynszu może również przezwyciężyć niską zdolność kredytową. Jeśli Twój stosunek czynszu do dochodów wynosi 25 procent lub więcej, prawdopodobnie zostaniesz zatwierdzony. Ale jeśli czynsz wynosi 40 procent lub więcej dochodu, możesz mieć trudniejszy czas.

Jeśli wynik jest niski

Niska zdolność kredytowa nie oznacza, że ​​nadal nie możesz przekonać zarządcy kompleksu apartamentów do przyjęcia Ciebie jako najemcy. Jednak może być konieczne dokonanie kilku ustępstw, aby uzyskać zatwierdzenie. Cosigner z dobrym kredytem to jeden ze sposobów na pokonanie niskiej oceny kredytowej. Cosigner jest odpowiedzialny za czynsz, jeśli nie zapłacisz. Możesz również zaoferować wpłacenie większego depozytu, aby pokryć dodatkowe ryzyko związane z niską zdolnością kredytową. Wyrażenie zgody na krótkoterminową umowę najmu lub zgoda na automatyczne potrącanie czynszu z rachunku rozliczeniowego co miesiąc może również przekonać nieufnego wynajmującego do przyjęcia wniosku.

Przed złożeniem wniosku

Jeśli masz niską zdolność kredytową, przed wypełnieniem wniosku o wypożyczenie należy podjąć kilka kroków, aby złagodzić problem. Zamów kopię raportu kredytowego w jednej z trzech głównych agencji sporządzających raporty kredytowe i sprawdź, czy wszystko w raporcie jest poprawne. Czasami dezinformacja może spowodować, że ocena kredytowa będzie niższa niż powinna. Możesz również napisać do trzech głównych agencji – Equifax, Experian i TransUnion – i poprosić o dodanie 100-słownego wyjaśnienia do szczególnie złej notatki w raporcie kredytowym. Właściciele zobaczą tę notatkę podczas sporządzania raportu kredytowego.

  • Jeden projekt bliżej: nie sprawdzasz zdolności kredytowej? Prawdopodobnie skończysz z złymi najemcami
  • NJMSC: Jakiej zdolności kredytowej potrzebuję, aby wynająć mieszkanie?MSN: 7 sposobów na wynajem z kiepskim kredytemUS News & World Report: Jak wynająć mieszkanie z niskim lub żadnym kredytemDzięki materiałom publikowanym przez takie media, jak Business Week i Fox News, Stephanie Dube Dwilson jest znakomitą pisarką z dyplomem prawnika i magistrem dziennikarstwa naukowego i technicznego. Pisała dla kancelarii prawnych, agencji public relations i marketingu, stron internetowych poświęconych nauce i technologii oraz magazynów biznesowych.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy