Jaka jest różnica między ubezpieczeniem kredytu hipotecznego a ubezpieczeniem domu?

17.02.2021

Co obejmuje ubezpieczenie kredytu hipotecznego?

Jeśli uważasz, że słowo „ubezpieczenie nie jest główną częścią Twojego słownictwa, nie martw się. To szybko się zmieni przy zakupie pierwszego domu. Dwa rodzaje ubezpieczenia, które możesz mieć przy sobie, to ubezpieczenie domu i ubezpieczenie kredytu hipotecznego. Chociaż na pierwszy rzut oka mogą wydawać się podobne, są to dwa bardzo różne zwierzęta ubezpieczeniowe.

TL; DR (zbyt długo; nie przeczytałem)Podczas gdy ubezpieczenie kredytu hipotecznego chroni pożyczkodawcę w przypadku niespłacenia pożyczki, ubezpieczenie domu chroni cię w przypadku uszkodzenia nieruchomości.

Różnice w typach ubezpieczenia domu

Ubezpieczenie domu zapewnia ochronę na wypadek uszkodzenia mienia, na przykład gdy obłąkany kot przypadkowo przewróci świecę i podpali dom. Chroni również przed kradzieżą i wandalizmem.

Z drugiej strony prywatne ubezpieczenie kredytu hipotecznego chroni pożyczkodawcę hipotecznego w przypadku niewywiązania się ze spłaty kredytu . Pożyczkodawcy zazwyczaj wymagają posiadania PMI, jeśli uznają, że jesteś pożyczkobiorcą wysokiego ryzyka. W ten sposób ubezpieczenie domu chroni Ciebie, właściciela domu, podczas gdy ubezpieczenie kredytu hipotecznego chroni pożyczkodawcę.

Wymogi dotyczące ubezpieczenia domu

Kiedy wybierasz się do domu, musisz przedstawić dokumentację, że wykupiłeś odpowiednią sumę ubezpieczenia domu, zwykle w formie strony z deklaracją polisy. Ten dokument pokazuje, jakie ubezpieczenia posiadasz iw jakiej wysokości. Nie zawsze potrzebujesz ubezpieczenia kredytu hipotecznego, chociaż jeśli nie możesz wpłacić zaliczki w wysokości co najmniej 20% kwoty pożyczki , pożyczkodawca prawdopodobnie będzie wymagał od Ciebie jego noszenia.

Ramy czasowe ubezpieczenia kredytu hipotecznego

Dobra wiadomość jest taka, że ​​niekoniecznie musisz płacić za ubezpieczenie kredytu hipotecznego przez cały okres trwania kredytu. Chociaż Twój pożyczkodawca może wymagać, abyś trzymał go przez co najmniej dwa do pięciu lat , możesz następnie spróbować wyeliminować go poprzez refinansowanie lub uzyskanie nowej wyceny. W przypadku tej drugiej metody, jeśli nowa oszacowana wartość wzrosła do poziomu, w którym kwota, którą jesteś winien, jest teraz mniejsza niż 80% wartości , możesz pozbyć się ubezpieczenia kredytu hipotecznego. Jednak będziesz chciał zachować ubezpieczenie domu tak długo, jak jesteś właścicielem domu.

Uzyskanie ochrony ubezpieczeniowej

W niektórych przypadkach pożyczkodawca może wykupić dla Ciebie ubezpieczenie kredytu hipotecznego, w którym to przypadku prawdopodobnie zostaniesz obciążony wyższą stopą procentową pożyczki niż w przypadku wykupienia ubezpieczenia.

W przypadku ubezpieczenia domu, będziesz ponosić odpowiedzialność za uzyskanie ubezpieczenia. Możesz otrzymać wycenę od kilku firm ubezpieczeniowych, chociaż warto zacząć od firmy ubezpieczającej Twoje pojazdy. Wiele firm ubezpieczeniowych oferuje zniżki hurtowe, jeśli ubezpieczasz nimi swój dom i pojazdy.

Więcej artykułów

Pożyczka piggyback vs. PMI →

Jak oblicza się ubezpieczenie kredytu hipotecznego? →

Dlaczego moje ubezpieczenie mienia musi wzrosnąć podczas refinansowania? →

  • Insurance Information Institute: Ile potrzebuję ubezpieczenia domu?
  • Bankrate: Co to jest PMI? Poznaj podstawy prywatnego ubezpieczenia hipotecznegoNolo: Jaka jest różnica między PMI a ubezpieczeniem hipotecznym?Chris Joseph pisze dla stron internetowych i publikacji online, obejmujących biznes i technologię. Posiada tytuł Bachelor of Science w dziedzinie marketingu w York College of Pennsylvania.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy