Jak ubiegać się o pożyczkę na wypadek katastrofy SBA COVID i gdzie uzyskać pomoc

Jak ubiegać się o pożyczkę na wypadek katastrofy SBA COVID i gdzie uzyskać pomoc
16.10.2020
Category: Historia Kredytowa

WAŻNE: darmowe granty opisane poniżej nie są już dostępne. Ale SBA nadal oferuje niskooprocentowane pożyczki na wypadek katastrofy gospodarczej.

Zgodnie z ustawą CARES właściciele małych firm w USA i na terytoriach USA mogą ubiegać się o pożyczkę w wysokości do 10 000 USD w postaci pożyczki na wypadek katastrofy gospodarczej.

Zgodnie z e-mailem, który wnioskodawcy otrzymali od SBA, aby zapewnić jak największą liczbę wnioskodawców pomoc, kwota Zaliczki zostanie określona na podstawie liczby pracowników sprzed katastrofy (tj. Na dzień 31 stycznia 2020 r.) . Zaliczka zapewni 1000 USD na pracownika, maksymalnie do 10 000 USD.

Ta zaliczka zapewni gospodarczą ulgę przedsiębiorstwom, które obecnie doświadczają tymczasowej utraty dochodów. Fundusze zostaną udostępnione po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku. Firmy ubiegające się o zaliczkę, rozpatrzenie wniosków o pożyczkę trwało do 3 tygodni. Tej pożyczki nie trzeba będzie spłacać. Zatem zasadniczo jest to dotacja.

Aby ubiegać się o zaliczkę, a także dostarczyć informacje wymagane przez SBA w celu ustalenia, czy Twoja firma kwalifikuje się do pożyczki na wypadek szkód ekonomicznych, musisz wypełnić ten formularz wniosku na stronie internetowej SBA. Ta aplikacja jest krótka i nie pyta o kwotę, którą chciałbyś pożyczyć. Musisz podać dane kontaktowe, więc można by oczekiwać, że władze udzielające pożyczki będą miały dodatkowe działania.

Po przesłaniu wniosku online zobaczysz stronę, na której zostanie przypisany numer wniosku. Wydrukuj i zapisz numer wniosku o pożyczkę. Będziesz potrzebował tego numeru, jeśli zadzwonisz, aby sprawdzić status swojego wniosku. Kiedy skontaktujemy się z Tobą w sprawie wniosku o pożyczkę, każdy, kto się z Tobą skontaktuje, powinien podać ten numer. SBA ostrzega, że ​​należy mieć pewność, że wskazany numer wniosku jest zgodny z rzeczywistym numerem wniosku. Wszelka korespondencja e-mail z SBA będzie pochodzić z kont kończących się na sba.gov .

Ponadto ostrzegają firmy, aby uważały na ataki phishingowe / oszustwa wykorzystujące logo SBA. Mogą to być próby uzyskania informacji umożliwiających identyfikację osoby (PII), uzyskania dostępu do bankowości osobistej lub zainstalowania oprogramowania ransomware / złośliwego oprogramowania na komputerze.

Wielkość i wykorzystanie pożyczki EIDL

Oprócz awaryjnej zaliczki gotówkowej, pożyczki udzielane przez SBA na wypadek szkód ekonomicznych (EIDL) oferują małym firmom pomoc do 2 milionów dolarów. Są to niskooprocentowane pożyczki zapewniające małym firmom kapitał obrotowy. Pożyczki poniżej 25 000 USD nie wymagają zabezpieczenia. Pożyczki powyżej 25 000 USD będą wymagały zabezpieczenia.

Zrób to najpierw!

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest przeczytanie wszystkich poniższych informacji, a następnie wydrukowanie formularzy, które wymieniliśmy w sekcji Formularze i dokumenty oraz zebranie informacji potrzebnych do ich wypełnienia.

Jakie są kryteria przyznania kredytu?

Kwalifikowalność – wnioskodawca musi fizycznie znajdować się na zadeklarowanym obszarze i poniósł straty kapitału obrotowego z powodu zadeklarowanej katastrofy. Według strony internetowej SBA, właściciele małych firm we wszystkich stanach i terytoriach USA mogą obecnie ubiegać się o niskooprocentowaną pożyczkę z powodu koronawirusa (COVID-19). Firmy internetowe, konsultanci i freelancerzy mogą ubiegać się o składanie wniosków oprócz firm zajmujących się sprzedażą cegieł i zapraw. Zobacz poniżej firmy, które mogą nie kwalifikować się do tych pożyczek.

Historia kredytowa – kandydaci muszą mieć historię kredytową akceptowaną przez SBA.

Spłata – SBA musi ustalić, czy firma wnioskodawcy ma możliwość spłaty pożyczki SBA.

Jakie są wymagania dotyczące zabezpieczeń?

 • Pożyczki na wypadek szkód ekonomicznych powyżej 25 000 USD wymagają zabezpieczenia.
 • SBA przyjmuje nieruchomość jako zabezpieczenie, gdy jest dostępna.
 • SBA nie odmówi pożyczki z powodu braku zabezpieczenia, ale wymaga od pożyczkobiorców zastawu tego, co jest dostępne.

Jakie inne kryteria to obejmuje?

Wnioskodawca musi mieć fizyczną obecność na obszarze zadeklarowanej klęski. Sama obecność gospodarcza wnioskodawcy na zadeklarowanym obszarze nie spełnia tego wymogu. Fizyczna obecność musi być namacalna i znacząca. Samo posiadanie skrzynki pocztowej na obszarze katastrofy nie kwalifikowałoby się jako fizyczna obecność.

Fundusze pożyczki na wypadek szkód ekonomicznych (EIDL) SBA pochodzą bezpośrednio z Departamentu Skarbu USA.

Gdzie ubiegać się o pożyczkę na wypadek katastrofy

Wnioskodawcy nie przechodzą przez bank, aby złożyć wniosek. Zamiast tego złóż wniosek bezpośrednio w programie pomocy w przypadku katastrof SBA pod adresem DisasterLoan.sba.gov.

Koszt aplikacji

Nie ma żadnych opłat za złożenie wniosku.

Nie ma obowiązku zaciągnięcia pożyczki, jeśli została zaoferowana.

Inne fakty dotyczące pożyczek na wypadek katastrofy SBA COVID

Maksymalna kwota niezabezpieczonej pożyczki wynosi 25 000 USD.

Wnioskodawcy mogą mieć istniejącą pożyczkę na wypadek katastrofy SBA i nadal kwalifikować się do EIDL w przypadku tej katastrofy, ale pożyczek nie można skonsolidować.

Formularze i dokumenty, które będziesz potrzebować, aby ubiegać się o pomoc

Są to formularze, które są zwykle potrzebne do ubiegania się o pożyczkę SBA na wypadek katastrofy spowodowanej koronawirusem. Pobierz formularze i zacznij zbierać informacje potrzebne do ich wypełnienia.

 • Wypełniony wniosek o pożyczkę SBA (formularz SBA 5 lub formularz 5C). Uwaga: formularz 5C jest przeznaczony dla przedsiębiorców indywidualnych.
 • Autoryzacja informacji podatkowych (formularz IRS 4506T)
 • Formularz miesięcznych statystyk sprzedaży

Ponadto wnioskodawcy, zleceniodawcy i podmioty stowarzyszone muszą przedstawić następujące informacje:

 • Pełne kopie najnowszego federalnego zeznania podatkowego.
 • Harmonogram zobowiązań (formularz SBA 2202).

Mogą być również wymagane inne informacje.

Ważne: zanim prześlesz swoją aplikację

Ponownie sprawdź wymagania dotyczące archiwizacji, aby upewnić się, że zostały przesłane wszystkie potrzebne informacje.

 • Największym powodem opóźnień w przetwarzaniu jest brak informacji. Przed złożeniem wniosku i formularzy należy spełnić wszystkie wymagania dotyczące zgłoszenia.
 • Jeśli potrzebujesz pomocy przy wypełnianiu formularzy lub masz pytania dotyczące procesu składania wniosków, skontaktuj się z SBDC lub inną rządową organizacją pomocową w Twojej okolicy. Kliknij tutaj, aby uzyskać lokalną pomoc.
 • Jeśli potrzeba więcej środków, wnioskodawcy mogą złożyć dokumenty potwierdzające i wniosek o podwyższenie. Jeśli potrzeba mniej środków, wnioskodawcy mogą zażądać obniżenia kwoty pożyczki.
 • Jeśli wniosek o pożyczkę zostanie odrzucony, wnioskodawca będzie miał do sześciu miesięcy na dostarczenie nowych informacji i złożenie pisemnego wniosku o ponowne rozpatrzenie.

Które firmy nie kwalifikują się do pożyczki na wypadek katastrofy gospodarczej?

 • Przedsiębiorstwa rolne – jeśli podstawowa działalność przedsiębiorstwa (w tym jego podmiotów zależnych) jest zgodna z definicją zawartą w sekcji 18 (b) (1) Small Business Act, ani przedsiębiorstwo, ani jego podmioty stowarzyszone nie kwalifikują się do pomocy EIDL.
 • Organizacje religijne
 • Obawy związane z hazardem (np. Obawy, które uzyskują więcej niż 1/3 rocznych przychodów brutto z legalnej działalności hazardowej)
 • Kasyna i tory wyścigowe (np. Firmy, których celem jest hazard (np. Kasyna, tory wyścigowe, salony pokerowe itp.) Nie kwalifikują się do pomocy EIDL niezależnie od powyższych kryteriów 1/3.

Kluczowe strony internetowe:

 • Wnioskodawcy mogą składać wnioski online, korzystając z elektronicznego wniosku o pożyczkę (ELA) za pośrednictwem bezpiecznej strony internetowej SBA pod adresem http://disasterloan.sba.gov/ela
 • Informacje o pożyczkach na wypadek katastrofy i formularze wniosków można uzyskać dzwoniąc do centrum obsługi klienta SBA pod numer 800.659.2955 lub [chroniony adres e-mail].
 • Znajdź bezpłatną lokalną pomoc w celu uzyskania informacji i pomocy w wypełnieniu wniosku o pomoc w przypadku katastrofy.

2020 Attard Communications, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie mogą być reprodukowane, przedrukowywane ani rozpowszechniane bez pisemnej zgody Attard Communications, Inc.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy