Jak długo przysługuje wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego

Jak długo przysługuje wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego
16.10.2020
Category: Zakupu Domu

Chociaż ważne jest, aby uzyskać wstępne zatwierdzenie, zanim zaczniesz kupować dom, nasuwa się również ważne pytanie: jak długo jest ważna wstępna akceptacja kredytu hipotecznego ? Ważne jest, aby mieć tego świadomość, ponieważ proces zakupu domu (i ostatecznie ustalenie go) może zająć od kilku tygodni do kilku miesięcy .

W zależności od tego, na jakiego pożyczkodawcę się zdecydujesz i od jego wytycznych, zwykle wynosi on od 60 do 90 dni. Krótko mówiąc – okres przed zatwierdzeniem może się różnić. Chociaż w Movement nasze wstępne zatwierdzenia są ważne łącznie przez 90 dni .

Możesz jednak poprosić o przedłużenie okresu ważności. Aby to zrobić, będziesz musiał mieć możliwość dostarczania aktualizacji dokumentacji pod koniec tego początkowego wygaśnięcia. Ubezpieczyciele będą potrzebować tego, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Zasadniczo można się tym zająć tego samego dnia, w którym dostarczysz dokumenty .

Aby przygotować Cię do dalszych działań, oto kilka informacji, które pomogą Ci w uzyskaniu decyzji o wstępnym zatwierdzeniu.

Wstępna kwalifikacja a wstępna akceptacja

Przede wszystkim chcemy się upewnić, że rozumiesz to: Wstępne zatwierdzenie to nie to samo, co wstępna kwalifikacja. Pre-kwalifikacje to „najlepszy przypuszczenie” danej osoby na to, co może kwalifikować się do jeszcze opiera się jedynie na szybki przegląd informacji. Jednak wstępne zatwierdzenie przeszło przez subemitenta (faktycznego decydenta w sprawie zatwierdzenia). Dają ci ustalenie zdolności kredytowej oparte na faktach. Wstępne zatwierdzenie będzie faktycznie miało większe znaczenie dla sprzedawcy.

Jak rozpocząć proces wstępnej akceptacji

Jeśli zastanawiasz się, standard branżowy zajmuje od jednego do trzech dni na wydanie listu przed zatwierdzeniem kredytu hipotecznego. Jednak w Movement naszym celem jest zapewnienie w pełni gwarantowanej wstępnej zgody w ciągu sześciu godzin od otrzymania wypełnionego wniosku *, jeśli kwalifikujesz się. Aby rozpocząć proces, wystarczy skontaktować się z lokalnym specjalistą ds. Pożyczek. Poinformują Cię o tym, co musisz zapewnić. Jeśli potrzebujesz solidnego urzędnika ds. Pożyczek lokalnych, z którym możesz się połączyć i zacząć, kliknij tutaj, aby znaleźć osobę w pobliżu.

Jak powinienem określić czas mojej wstępnej akceptacji

Ustaliliśmy, że wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego jest ważne przez około 90 dni (dawanie lub przyjmowanie). Wiedząc o tym, najlepiej rozpocząć proces wstępnej akceptacji, gdy masz pewność co do zakupu domu. Jeśli przydałoby się zwiększenie kredytu, upewnij się, że pracujesz nad naprawą kredytu. Przyjrzyj się długom, które mogą obniżać Twój wynik.

Zawsze możesz przynajmniej zacząć od wstępnej rozmowy z pożyczkodawcą. Mogą wskazać Ci właściwy kierunek, co musisz zrobić przed faktycznym złożeniem wniosku. Zachęcamy do skorzystania z naszego bezpłatnego kalkulatora kredytu hipotecznego, aby z góry zaoszczędzić czas na wypadek, gdybyś chciał szybko sprawdzić możliwą wycenę. Aby jednak uzyskać jak najjaśniejszy obraz tego, na co Cię stać, najlepiej będzie, gdy będziesz gotowy, skontaktować się z urzędnikiem pożyczkowym w pobliżu.

Czego potrzebuję do wstępnej akceptacji?

Istnieje sporo dokumentacji, która jest tradycyjnie potrzebna, aby uzyskać wstępne zatwierdzenie. Będziesz potrzebował takich przedmiotów, jak:

  • Odcinki wypłaty
  • W2s
  • wyciągi bankowe
  • Weryfikacja zatrudnienia
  • Numer identyfikacyjny fotografii
  • I prawdopodobnie więcej

Na szczęście Movement pracował nad ułatwieniem ci tego procesu. Możesz korzystać z naszej EasyApp wraz z naszymi specjalistami ds. Pożyczek, aby zsynchronizować i przesłać elektronicznie większość tych dokumentów. Dzięki prostej rozmowie z doradcą pożyczkowym możesz dowiedzieć się, jaki rodzaj pożyczki będzie najlepiej odpowiadał Twojej sytuacji i jaka dodatkowa dokumentacja będzie potrzebna.

Kupno domu to duży krok. Konieczne jest rozważenie ważnych decyzji i upewnienie się, że niektóre elementy są uporządkowane. Choć wygląda na żmudny proces, nie musi być tak trudny ani stresujący, jak mogłoby się początkowo wydawać. Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc.

Jeśli masz dodatkowe pytania lub jesteś gotowy, aby uzyskać wstępną decyzję o zatwierdzeniu, skontaktuj się dziś z lokalnym specjalistą ds.

* Chociaż celem Movement Mortgage jest dostarczenie wyników oceny ryzyka w ciągu sześciu godzin od otrzymania wniosku, przetwarzanie pożyczek w ciągu siedmiu dni i zamknięcie w ciągu jednego dnia, okoliczności łagodzące mogą powodować opóźnienia poza tym oknem.

O autorze: AJ Ramirez

AJ Ramirez uczestniczy w tworzeniu treści dla działu marketingu Movement. Kiedy nie wściekle pisze na maszynie ani nie próbuje przedstawiać znakomitych pomysłów, możesz znaleźć go w odrzutowcu, aby spróbować uspokoić swoją wędrówkę i FOMO, biorąc lekcje w lokalnym studio tańca lub miażdżąc kolejną ciekawostkę o Harrym Potterze.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy