Ile zarabiają kredytodawcy hipoteczni na Twoim kredycie hipotecznym

Ile zarabiają kredytodawcy hipoteczni na Twoim kredycie hipotecznym
16.10.2020

Ile zarabiają pożyczkodawcy hipoteczni na Twojej pożyczce?

Większość konsumentów może się zgodzić, że kredyty hipoteczne nie są tanie.

Typowa opłata początkowa, jeden procent salda, może sięgać tysięcy dolarów.

Mogą istnieć dopłaty oparte na ryzyku dla osób z niskimi wynikami kredytowymi, niewielkimi zaliczkami lub bardziej ryzykownymi nieruchomościami, takimi jak wielopiętrowe mieszkania lub domy przemysłowe.

Ponadto zwykle występują wydatki na usługi stron trzecich, takie jak wycena domu, ubezpieczenie tytułu, escrow escrow i inspekcja domu.

Jeśli czujesz, że wszyscy zarabiają mnóstwo pieniędzy na zakupie domu lub refinansowaniu, jest to zrozumiałe.

Ale niekoniecznie prawda.

Koszty pożyczkodawcy hipotecznego

Mnóstwo nowych przepisów dotyczących kredytów hipotecznych i ochrony konsumentów, choć ogólnie uważane za pozytywne dla branży, zwiększyło koszty pożyczkodawców. Banki, domy maklerskie i niebankowe podmioty inicjujące wdrożyły nowe procedury i zatrudniły więcej pracowników w celu dostosowania się do nowych zasad.

Debra Still, prezes Pulte Mortgage, stwierdziła w niedawnej prezentacji, że w 2006 r. Przeciętny plik pożyczki liczył 302 strony. Teraz przeciętny plik kredytu hipotecznego (książka?) Ma 806 stron.

Spowodowało to, że koszt udzielenia nowej pożyczki mieszkaniowej wzrósł średnio o 210 USD, podnosząc całkowity koszt do ponad 7700 USD na kredyt hipoteczny.

Zyski pożyczkodawcy hipotecznego

Pod koniec 2015 r. Radzenie sobie ze zwiększonymi regulacjami, kosztami personelu i wykupem pożyczek (przejęciem nieruchomości itp.) Zmniejszyło zysk pożyczkodawców na pożyczkę, według Mortgage Bankers Association (MBA), do 493 USD na pożyczkę.

Jednak gdy pożyczkodawcy lepiej radzili sobie z nowymi zasadami i wprowadzili nową technologię, koszty ponownie spadły, a zyski wzrosły – do średnio 1686 USD na pożyczkę w drugim kwartale 2016 r.

Kiedy kupujesz kredyt mieszkaniowy, na stole z pewnością są pieniądze. Ale te pieniądze są pod kontrolą pożyczkodawcy, a nie agenta pożyczkowego.

Dochód oficera pożyczkowego

Według US Bureau of Labor Statistics (BLS), mediana wynagrodzenia w 2015 r. Dla urzędników pożyczkowych wszelkiego rodzaju – komercyjnych, konsumenckich i hipotecznych – wyniosła 63 430 USD rocznie. Najniższe dziesięć procent zarabiało mniej niż 32870 USD, a najwyższe dziesięć procent więcej niż 130 630 USD.

Wynagrodzenie agenta pożyczkowego jest bardzo zróżnicowane. Niektórzy otrzymują wynagrodzenie ryczałtowe, ale większość otrzymuje prowizję. Poniższe wyniki ankiety z Inside Mortgage Finance pokazują zakres wypłacanych prowizji. Każdy punkt bazowy to 1/100 jednego procenta, więc 25 punktów bazowych, czyli punktów bazowych, to 1/4 jednego procenta. To 250 dolarów za 100 000 dolarów kredytu hipotecznego.

Praca za darmo

Większość specjalistów ds. Kredytów hipotecznych pracuje na prowizję. Oznacza to, że mogą spędzać wiele godzin, opracowując dla Ciebie scenariusze pożyczek, pomagając Ci poprawić zdolność kredytową, zebrać potrzebne dokumenty, wypełnić wniosek, zamówić raporty dotyczące tytułu i zweryfikować Twoje zatrudnienie, aktywa i inne istotne szczegóły.

Zwykle nie są one opłacane, jeśli zdecydujesz się nie kupować lub nie refinansować, wniosek zostanie odrzucony lub zmienisz pożyczkodawców. Praca za darmo to duża część tego biznesu.

Prowizje od kredytu hipotecznego

Prowizje różnią się w zależności od banku, domu maklerskiego i inicjatora. Niedozwolone jest jednak to, że prowizja za pożyczkę zależy od warunków kredytu hipotecznego – żadnych premii za wyższą stopę procentową lub wyższą opłatę oraz żadnych kar za zmniejszenie rabatu.

Jeśli agenci pożyczkowi będą chcieli Twojej firmy, zaoferują Ci najlepszą ofertę, na jaką zezwala ich pracodawca – bank hipoteczny lub biuro maklerskie.

Jak negocjować najlepsze oprocentowanie kredytu hipotecznego

Kupując kredyt mieszkaniowy, porównaj oferty różnych konkurujących pożyczkodawców. Zwykle niewiele można zyskać, pracując nad indywidualnym pożyczkodawcą i próbując wybić z niego lepszą ofertę.

Jednakże, kredytodawcy są rzadko mogą obniżyć opłaty nieznacznie odbiega ( „”, jak mówią w branży) pod pewnymi warunkami. Mogą mieć na to zezwolenie, aby konkurować z cenami innego pożyczkodawcy, jeśli mają politykę, która jest zgodna z wytycznymi ustalonymi przez Biuro Ochrony Konsumentów.

Po drugie, żadna zniżka nie może zostać pobrana z prowizji urzędnika ds. Pożyczki, z wyjątkiem „pokrycia pewnych nieoczekiwanych wzrostów szacowanych kosztów rozliczenia”.

Na szczęście w dzisiejszych czasach łatwo jest uzyskać garść cytatów online bez zakładania rękawic bokserskich.

Jakie są dzisiejsze stawki kredytów hipotecznych?

Dzisiejsze stawki zależą od wydajności pożyczkodawcy, polityki, pożądanych marż zysku i innych czynników. Naprawdę nie ma znaczenia, jakie są zasady pożyczkodawcy ani ile płaci swoim agentom pożyczkowym. Liczy się ostateczna oferta, jaką oferuje.

Czytaj dalej

Najlepsi pożyczkodawcy hipoteczni na rok 2020: recenzje i stawki

9 najlepszych pożyczkodawców hipotecznych dla Poniżej to dziewięciu najlepszych pożyczkodawców hipotecznych w tym roku. Wybraliśmy te firmy na podstawie ich obsługi klienta, wiedzy fachowej, wyboru produktów pożyczkowych oraz […]

2,5 miliona właścicieli domów może zaoszczędzić 500 dolarów miesięcznie dzięki refinansowaniu: raport

Stawki refinansowania są niemal najniższe w historii, a 2,5 miliona właścicieli domów może zaoszczędzić 500 dolarów miesięcznie lub więcej dzięki refinansowaniu. Dowiedz się, czy to dotyczy Ciebie.

Czy oprocentowanie kredytów hipotecznych spadnie w październiku 2020 roku? Prognozy i trendy

Oprocentowanie kredytów hipotecznych utrzymuje się na niskim poziomie i wszyscy przewidują niskie stopy procentowe do 2020 r. Ale co dalej będą robić stopy procentowe? Porady, prognozy i kolejne kroki.

popularne artykuły

Informacje zawarte na stronie The Mortgage Reports służą wyłącznie celom informacyjnym i nie stanowią reklamy produktów oferowanych przez Full Beaker. Poglądy i opinie wyrażone w niniejszym dokumencie są poglądami autora i nie odzwierciedlają polityki ani stanowiska firmy Full Beaker, jej kierowników, rodziców ani podmiotów powiązanych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy