Dlaczego wciąż otrzymuję odrzucenie nowej karty?

17.02.2021

Podsumowanie

Nawet jeśli spłaciłeś saldo, nie oczekuj całkowitego przebaczenia

Treść tej strony jest aktualna na dzień publikacji; Jednak niektóre z naszych ofert partnerskich mogły wygasnąć. Zapoznaj się z naszą listą najlepszych kart kredytowych lub skorzystaj z naszego narzędzia CardMatch , aby znaleźć karty dopasowane do Twoich potrzeb.

Najważniejsze lektury, dostarczane co tydzień

Zasubskrybuj, aby co tydzień otrzymywać najważniejsze wiadomości tygodnia w swojej skrzynce odbiorczej.

Twoja podróż kartami kredytowymi jest już oficjalnie w toku.

Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

Od tego czasu dostałem kolejną pracę, sprzedałem dom i opłaciłem samochód. Spłaciłem 95 procent długu, a kiedy zapłacę 3780 dolarów za ciężarówkę i 550 dolarów na dwóch moich kartach kredytowych, będę wolny od długów jak 14-latek. (Uwaga dodatkowa: zachowam jedną płatność za moją ciężarówkę, aby kredyt samochodowy pozostał na moim koncie, więc mam wyższy wynik, kiedy idę kupić dom.)

Moje pytanie brzmi: mam kilka ostrzeżeń w moim raporcie, z których dwa pochodzą od Capital One. Spłaciłem wszystkie odpisy i od tego czasu podniosłem swój wynik do 730.

Dwukrotnie próbowałem ubiegać się o Capital One i zostałem odrzucony. Czy mógłbym napisać do nich, aby sprawdzić, czy byliby skłonni dać mi kolejną szansę, czy też szkoda czasu, dopóki stare negatywne oceny nie spadną z mojego raportu kredytowego? Czy w ogóle pomogłoby założenie konta oszczędnościowego w jednym z ich banków? – Josie

Droga Josie

Świetnie spłacasz długi i poprawiasz swój wynik. Jednak kilka powszechnych błędnych przekonań na temat kredytu może Cię zaskoczyć.

Po pierwsze, spłata pożyczki na samochód ciężarowy nie spowoduje utraty historii płatności. Kiedy zamykasz lub spłacasz pożyczkę, nie opuszcza ona Twojej historii kredytowej przez 10 lat. Fakt, że dokonałeś płatności na czas i spłaciłeś pożyczkę w całości, powinien zdziałać cuda dla twojej historii kredytowej i wyniku. Posiadanie pożyczki ratalnej, takiej jak pożyczka na samochód, również pomaga w „miksie kredytowym – bardziej niż posiadanie innej karty kredytowej.

Po drugie, negatywne znaki znikną z Twojej historii kredytowej po siedmiu latach, ale Capital One nadal ma dostęp do swoich własnych danych, kiedy zaległeś z płatnościami kartą kredytową. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby bank mógł odczytać własne pliki i dowiedzieć się, co się stało ostatnim razem, gdy przedłużył Ci kredyt. Dobra wiadomość jest taka, że ​​z upływem lat negatywne oceny stają się coraz mniej ważne. O wiele bardziej będą zainteresowani tym, jak ostatnio radziłeś sobie z kredytem.

Ponieważ jednak odmówiono ci, nie chciałbym po prostu ubiegać się o karty kredytowe u tego samego wydawcy karty i mieć nadzieję, że wszystko będzie najlepsze. W rzeczywistości możesz obniżyć swoją zdolność kredytową, składając zbyt wiele wniosków o kartę kredytową – a to nie jest efekt, którego szukałeś.

W przypadku odmowy kredytu pożyczkodawca jest prawnie zobowiązany do dostarczenia listu zawierającego powody odrzucenia. Może na przykład powiedzieć, że masz za dużo kart, niewystarczającą historię kredytową lub wysokie saldo na swoich kartach. Przeczytaj uważnie list. Możesz być zaskoczony powodami, dla których odmówiono Ci kredytu. Jeśli jest coś, co możesz naprawić lub naprawiłeś od czasu ubiegania się o kredyt, następna próba może Ci się udać. W przeciwnym razie możesz ubiegać się o kartę u innego emitenta niż Capital One, gdzie masz większe szanse na zatwierdzenie. Zawsze możesz zadzwonić do wystawcy karty kredytowej przed złożeniem wniosku o kartę i sprawdzić, jakiej oceny kredytowej i innych czynników szuka.

Innym dobrym sposobem na uzyskanie drugiej szansy na karcie kredytowej jest uzyskanie karty zabezpieczonej, która wymaga wpłacenia pieniędzy na konto depozytu zabezpieczającego połączone z kartą kredytową, które służy jako linia kredytowa. Jeśli nie korzystasz z karty, bank pobierze pieniądze z Twojego konta bezpieczeństwa. Po ustaleniu z bankiem, że możesz obsługiwać kredyt, powinieneś być w stanie zakwalifikować się do zwykłej karty kredytowej.

Podoba mi się twój pomysł bycia „wolnym od długów jak 14-latek – tylko że radzisz sobie lepiej niż z dobrym kredytem (wkrótce będzie doskonały). Pracujesz nad kupnem domu i masz mądrość i doświadczenie daleko wykraczające poza beztroski nastolatek. Powodzenia w dążeniu do swoich celów finansowych!

Treść redakcyjna tej strony opiera się wyłącznie na obiektywnej ocenie naszych autorów i nie jest napędzana przez dolary reklamowe. Nie został dostarczony ani nie został zlecony przez wydawców kart kredytowych. Możemy jednak otrzymać rekompensatę, gdy klikniesz linki do produktów naszych partnerów.

Sally Herigstad jest certyfikowaną księgową, autorką i mówcą, która pisze o finansach osobistych dla CreditCards.com. Pisze również regularnie dla MSN Money, Interest.com, Bankrate.com i RedPlum.com, a także jest gościem w radiu Martha Stewart i innych programach.

Co dalej?Szukasz bezpłatnej, 21-miesięcznej karty przelewu salda

Większość długoterminowych transakcji transferu salda 0 procent ma opłatę, ale oszczędności mogą być nadal znaczne

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy