Dlaczego Twoja zdolność kredytowa nadal ma znaczenie, jeśli za wszystko płacisz gotówką?

17.02.2021

W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego płacenie gotówką nie oznacza, że ​​nie powinieneś martwić się o swoje wyniki. Mamy również kilka dobrych wskazówek, które pomogą Ci zwiększyć zdolność kredytową i utrzymać dobry kredyt w przyszłości.

Czy Twoja zdolność kredytowa nadal ma znaczenie, kiedy nie potrzebujesz kredytu hipotecznego lub musisz pożyczyć pieniądze?

Dobry kredyt to coś, do czego powinien dążyć każdy, nawet osoby, które za wszystko płacą gotówką.

Z jakich powodów nadal potrzebujesz dobrej zdolności kredytowej?

Karty kredytowe często zapewniają zwrot gotówki, punkty lub nagrody w postaci mil. Korzystanie z karty kredytowej często może być tańsze niż płacenie gotówką, zakładając, że co miesiąc spłacasz saldo w całości.

Nawet jeśli nie przewidujesz potrzeby pożyczki, nigdy nie wiesz. Posiadanie dobrego kredytu daje Ci spokój, że w nagłych wypadkach możesz otrzymać pożyczkę, jeśli naprawdę tego potrzebujesz.

W jaki sposób kredyt niektórych osób może zostać uszkodzony w późniejszym życiu (tj.

Nie używają już kart kredytowych, więc wyniki spadają)?

Opóźnienia w płatnościach i wysokie salda na kartach kredytowych to jedne z najczęstszych przyczyn spadku zdolności kredytowej konsumentów. Historia płatności to 35% Twojego wyniku, a wskaźniki wykorzystania kredytu stanowią 30% ogólnej oceny kredytowej.

Jeśli masz kilka kart kredytowych, spróbuj użyć ich raz w miesiącu do drobnych zakupów i spłacaj je co miesiąc. Płacenie rachunku na czas to coś, o czym wszyscy czasami zapominają. Powinieneś ustawić automatyczne miesięczne płatności każdą kartą w ten sposób, o którym nie musisz pamiętać.

Jeśli zauważysz, że Twoja zdolność kredytowa spadła, co

możesz zrobić, aby ją zwiększyć?

Zależy to od przyczyny uszkodzenia Twojej zdolności kredytowej. Jeśli masz otwarte konta kredytowe, które nie są używane, tracisz możliwość dodania terminowych płatności do raportu. Po dokonaniu zakupu za 20 USD na każdej karcie raz w miesiącu i spłaceniu jej, otrzymasz kredyt na płatność. Jeśli ich nie używasz, nie poprawiają one wyniku.

Jeśli nie masz żadnych kart kredytowych, ponieważ zostały zamknięte z powodu braku aktywności. Powinieneś otworzyć kilka nowych kart i używać ich co miesiąc, Twój wynik zacznie ponownie rosnąć po kilku miesiącach.

Spłać saldo karty kredytowej

Wykorzystanie kredytu to kwota dostępnego kredytu, którego używasz. Twój wskaźnik wykorzystania kredytu stanowi 30% Twojego wyniku kredytowego. Upewnij się, że saldo na Twoich kartach jest jak najniższe. Najlepiej spłacać je w całości każdego miesiąca. Jeśli nie możesz tego zrobić, spróbuj utrzymać saldo poniżej 20%.

Kiedy otrzymać zabezpieczoną kartę kredytową?

Jeśli Twoje wyniki są zbyt niskie, aby uzyskać zatwierdzenie karty kredytowej, możesz otrzymać zabezpieczoną kartę kredytową. Zabezpieczona karta działa podobnie jak tradycyjna niezabezpieczona karta. Będziesz jednak musiał wpłacić depozyt w wysokości limitu kredytowego. Możesz odzyskać depozyt po zamknięciu konta. Możesz nawet zamienić ją na niezabezpieczoną kartę po 6 miesiącach i odzyskać depozyt.

Niech ktoś doda Cię jako autoryzowanego użytkownika

Bycie autoryzowanym użytkownikiem na koncie karty kredytowej pomoże zwiększyć Twoją zdolność kredytową. Jeśli masz znajomego, członka rodziny lub inną osobę z kartą kredytową o dobrej reputacji. Mogą dodać Cię jako autoryzowanego użytkownika, abyś mógł również budować kredyt. Po zgłoszeniu tego do biur informacji kredytowej (zwykle w ciągu 45 dni) w raporcie kredytowym pojawią się wszystkie informacje o koncie, a Twoja zdolność kredytowa wzrośnie.

Co jeszcze powinni robić konsumenci, aby monitorować i utrzymywać swój kredyt?

Jednym z najskuteczniejszych i najwygodniejszych sposobów monitorowania kredytu są Credit Karma i Credit Sesame. Możesz monitorować wszystkie 3 raporty kredytowe i co miesiąc otrzymywać aktualne oceny kredytowe, a są one całkowicie bezpłatne. Możesz przejść do ich witryny internetowej lub pobrać ich aplikacje. Ostrzegają cię za każdym razem, gdy cokolwiek zmieni się w twoim raporcie kredytowym. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj nasz artykuł zawierający wskazówki dotyczące szybkiego zwiększenia zdolności kredytowej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy