Dlaczego Twoja zdolność kredytowa ma znaczenie podczas wynajmu

Dlaczego Twoja zdolność kredytowa ma znaczenie podczas wynajmu
16.10.2020
Category: Historia Kredytowa

Więc znalazłeś mieszkanie swoich marzeń. Gratulacje! Teraz nadszedł czas, aby wypełnić i złożyć wniosek o wypożyczenie, który często obejmuje sprawdzenie zdolności kredytowej.

Często słyszymy pytanie „dlaczego moja ocena kredytowa ma znaczenie?”. Krótka odpowiedź jest taka, że ​​dobry kredyt sprawi, że będziesz się wyróżniać, a zły kredyt może uniemożliwić wynajęcie wymarzonego miejsca. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Historia kredytowa ma znaczenie tak samo, jak Twoja ocena kredytowa

Możesz teraz mieć dobry wynik, ale czy zawsze tak było? Jeśli w dłuższym okresie pojawia się wzorzec słabych kredytów, jest to czerwona flaga, że ​​dana osoba nie radzi sobie z pieniędzmi. Jednak jeden spadek zdolności kredytowej spowodowany rozwodem lub chorobą ma mniejsze szanse wywrzeć negatywny wpływ.

Szczegóły raportu kredytowego, w tym opóźnienia w płatnościach, eksmisje i bankructwa, przedstawiają Twoją historię finansową. Seria opóźnionych płatności w połączeniu z kilkoma eksmisjami wywoła poważne sygnały ostrzegawcze w oczach właściciela.

Raport kredytowy również może opowiedzieć dobrą historię! Zawiera informacje o terminowych płatnościach, numerze ubezpieczenia społecznego i dacie urodzenia.

Popełniaj własne błędy

Przed złożeniem wniosku o wypożyczenie samodzielnie przeprowadź raport kredytowy. Możesz zamówić bezpłatny raport kredytowy od każdej krajowej firmy zajmującej się raportowaniem kredytów konsumenckich (Equifax, TransUnion i Experian) raz na 12 miesięcy. Sporządzając raport, możesz dokładnie wiedzieć, na co będzie patrzył wynajmujący.

Jeśli są jakieś sygnały ostrzegawcze, możesz sformułować odpowiedzi i wyjaśnić ich uzasadnienie. Dołącz do wniosku wyjaśnienia, aby właściciel nie musiał o nie prosić. Własność w swoich błędach pokaże, że możesz wziąć odpowiedzialność za swoje czyny i wyciągnąć z nich naukę.

Zacznij pracować nad swoim kredytem

Są rzeczy, które możesz zrobić dzisiaj, a które prawie natychmiast zaczną poprawiać Twój wynik. Istnieje pięć głównych czynników, które wpływają na Twoją zdolność kredytową. Dwie najważniejsze to historia płatności i kwoty, które jesteś winien. Wyrób sobie nawyk terminowego płacenia rachunków (możesz nawet założyć autopłatność) i staraj się wykorzystać tylko niewielką część dostępnego kredytu. Jeśli masz kartę kredytową z limitem 5000 USD, spróbuj utrzymać saldo poniżej 1500 USD.

Co zrobić, jeśli masz zły wynik kredytowy

Czyste przeszłość kryminalna, stabilność pracy, wysokie dochody, zdrowe konto oszczędnościowe i pozytywne referencje od byłych właścicieli mogą pomóc w Twojej sprawie. Jeśli masz to wszystko i kiepski raport kredytowy, nadal powinieneś mieć dobrą aplikację na wynajem.

Jeśli nadal jesteś zaniepokojony, współlokator z dobrą zdolnością kredytową może złagodzić zmartwienia właścicieli. Możesz również poprosić znajomego lub krewnego o podpisanie umowy najmu. Pamiętaj tylko, że ktokolwiek poprosisz, jest odpowiedzialny za zapłatę czynszu, jeśli nie możesz tego zrobić.

Istnieje również kilka rozwiązań finansowych, które możesz zastosować. Złóż wyższą kaucję, zapłać czynsz za kilka miesięcy z góry lub skonfiguruj płatności automatyczne, aby właściciel wiedział, że otrzyma pieniądze. Możesz również zgodzić się na płacenie nieco więcej czynszu każdego miesiąca, jeśli jest to naprawdę Twoje wymarzone mieszkanie.

Tak, Twój kredyt ma znaczenie

Krótko mówiąc, twój kredyt ma znaczenie. Jednak mając odpowiednią wiedzę o własnej historii finansowej, nie spowoduje to załatwienia ani złamania wniosku. Przygotuj wyjaśnienia, zacznij poprawiać swoją zdolność kredytową i poproś o rekomendacje, abyś był na najlepszej drodze do wprowadzenia się do nowego mieszkania!

Czy Hawthorne Gardens to Twoje wymarzone mieszkanie? Rozpocznij proces aplikacji już dziś!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy