Dlaczego tak trudno jest kupić Bitcoin w Stanach Zjednoczonych?

17.02.2021
Category: Kart Kredytowych

Bitcoin przeszedł długą drogę w ciągu mniej więcej dziewięciu lat swojego istnienia. Jest to najpopularniejsza kryptowaluta, która ma największy udział w kapitalizacji rynkowej. Bitcoin jest w wiadomościach prawie codziennie. Obecnie jest akceptowana jako waluta płatności w kilku miejscach na całym świecie. Z bitcoinem możesz kupić praktycznie wszystko pod słońcem. Bardziej atrakcyjne jest to, że możesz to wszystko zrobić pod pseudonimem, ujawniając jedynie swój publiczny adres.

Bitcoin jest również przedmiotem handlu i wymiany w prawie każdym serwisie handlu i wymiany kryptowalut. Jest również używana jako waluta płatności przy zakupie innej kryptowaluty. Jeszcze bardziej kusząca jest możliwość, że bitcoin stanie się walutą głównego nurtu. Wraz ze wzrostem wykorzystania i szerszej akceptacji dostęp do bitcoinów powinien być coraz łatwiejszy z dnia na dzień. Jest również nieuregulowany, co oznacza, że ​​każdy może nabyć i używać Bitcoin. Tak więc, można by wybaczyć, gdyby myśleli, że kupowanie bitcoinów jest najłatwiejszym doświadczeniem we wszystkich kryptowalutach. Dla większości z nas mogłoby to być szybsze i łatwiejsze. Ale dlaczego nadal trudno jest kupić bitcoin w USA?

Dlaczego kupowanie Bitcoinów może być trudne

Wskazałem już, że wielu z nas uważa kupowanie bitcoinów za dość prostą rzecz na całym świecie. Wszystko, czego potrzebujesz, to otworzyć konto, zasilić je i jesteś z BTC w swoim portfelu. W innych przypadkach łączysz się ze sprzedawcą za pośrednictwem witryny bitcoin peer-to-peer przed przystąpieniem do zakupu.

Przepisy AML / KYC

Brzmi łatwo. Jednak z jakiegoś powodu kupowanie bitcoinów może być dla niektórych koszmarem. A wszystko to wiąże się z uzyskaniem konta, które ułatwi pierwszy zakup. Celem przepisów AML / KYC jest zapobieganie wykorzystywaniu bitcoinów i innych aktywów kryptograficznych do popełniania przestępstw.

Giełdy działają zgodnie z rygorystycznymi przepisami KYC. Oznacza to, że muszą przestrzegać przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i Poznaj swojego klienta (KYC). I najwyraźniej amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd jest tak surowa w tej kwestii.

Dlatego platformy zakupowe są zmuszane do egzekwowania rygorystycznej weryfikacji tożsamości, co z kolei utrudnia początkującym kupowanie bitcoinów.! Staje się problemem, gdy weryfikacja konta zajmuje do 5 dni.

Mniej platform zakupowych w USA

Wiele trudności wynika z wyzwań regulacyjnych, przed którymi stoją giełdy Bitcoin. Na przykład bardzo nieliczne stany USA pozwalają giełdom bitcoin działać w ramach swoich jurysdykcji bez odpowiedniej licencji. Spowodowało to, że jest mniej giełd z siedzibą w USA. To prowadzi do tego, że większość ludzi chce kupić bitcoiny od zagranicznych firm. Większość giełd zagranicznych nie akceptuje kart kredytowych ani PayPal. Wolą przelewy bankowe lub wpłaty gotówkowe. I tu pojawia się problem weryfikacji tożsamości. Niektóre wymagania utrudniają zwykłej osobie zdobycie bitcoina.

Nieobsługiwane formy płatności

Innym powodem, dla którego może być trudno kupić bitcoiny, jest brak obsługiwanych metod płatności. Najłatwiejszym sposobem zakupu bitcoinów jest gotówka. Jednak znalezienie kogoś, od kogo można kupić, nie jest łatwe. Dlatego wielu kupujących woli korzystać z przelewów bankowych, kart kredytowych lub PayPal.

Czasami możesz być zobowiązany do zakupu bitcoinów przy użyciu metody płatności, do której nie masz dostępu. Nie możesz kupować bitcoinów bezpośrednio na giełdach fiat. To pierwsza przeszkoda. Jeśli zdecydujesz się na przykład skorzystać z LocalBitcoins, problemy z brakiem zaufania utrudniają kontakt z nieznajomymi w celu sfinalizowania transakcji.

Banki utrudniające zakup bitcoinów

Banki nie obsługują Bitcoina. Kilka amerykańskich banków zawiesiło korzystanie z jego usług związanych z transakcjami bitcoinowymi. Nawet tam, gdzie to działa, przelewy bankowe utrudniają kupowanie bitcoinów, gdy przetwarzanie depozytu zajmuje dużo czasu.

Na przykład CEX.IO twierdzi, że odzwierciedlenie przelewów bankowych w ich systemie może zająć do 14 dni roboczych. To 14 dni oczekiwania, a wszystko to zależy również od przetwarzania płatności.

Jeśli chcesz kupić po określonej cenie, możesz stracić szansę z powodu nieprzewidywalnego charakteru cen Bitcoin.

Korzystanie z karty kredytowej było dotychczas najpopularniejszą metodą kupowania Bitcoinów i altcoinów. Jednak MasterCard i Visa utrudniły sprawę, zwiększając swoje opłaty o 5%. Teraz kupowanie Bitcoinów za pomocą karty kredytowej będzie Cię kosztować do 10%.

Korzystanie z PayPal jest jeszcze trudniejsze w każdym miejscu na świecie. Spójrzmy na to w następnym punkcie.

Ryzyko obciążenia zwrotnego lub oszustwa

PayPal to najtrudniejsza metoda kupowania ze względu na nieodłączne ryzyko obciążeń zwrotnych lub oszustw. Nie ma bezpośredniego sposobu zakupu bitcoinów przez PayPal. Utrudnia to kupowanie bitcoinów osobie posiadającej konto PayPal. Pamiętaj, że zakupy bitcoinów są nieodwracalne.

Z drugiej strony korzystanie z systemu PayPal umożliwia obciążenia zwrotne. Ułatwia to oszustom i oszustom wykorzystanie tego kanału. Giełdy rzeczywiście niechętnie akceptują PayPal. W rzeczywistości sam PayPal zniechęca do korzystania z platformy do kupowania bitcoinów. Firma twierdzi, że sprzedaż (i / lub kupowanie) bitcoinów jest niezgodne z jej polityką. Konta mogą zostać zamknięte lub zawieszone, jeśli zostanie to uznane za naruszenie Warunków i zasad PayPal.

Na przykład, aby skorzystać z PayPal, trzeba będzie najpierw kupić SLL (Second Life Lindens). Następnie możesz użyć ich dolarów Linden, aby kupić bitcoiny. To dość kłopotliwy problem, który utrudnia niektórym osobom kupowanie bitcoinów.

Wniosek

Faktem jest, że kupowanie bitcoinów szybko staje się jedynym sposobem uzyskania do nich dostępu przez zwykłych ludzi. Górnictwo szybko staje się zbyt drogie. Jednak główny powód, dla którego tak trudno jest kupić BTC, dotyczy kwestii korzystania z dolarów w formie elektronicznej. Nie możesz wysyłać dolarów amerykańskich bezpośrednio i nieodwracalnie na giełdy takie jak Coinbase czy Gemini. Tak więc giełda musi zabezpieczyć się przed możliwością obciążenia zwrotnego. W związku z tym podejmują różnego rodzaju środki zwalczania nadużyć finansowych, które niezmiennie obejmują uwierzytelnianie tożsamości. Możesz również być ograniczony do ilości bitcoinów, które możesz kupić. Wszystkie te procesy i kontrole sprawiają, że nieco trudniej jest kupić bitcoiny w Stanach Zjednoczonych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy