Dlaczego potrzebujesz oceny zdolności kredytowej?

17.02.2021
Category: Ocena Kredytowa

Jak zdecydować, czy przekształcić kredyt hipoteczny

Większość pożyczkodawców korzysta z ocen kredytowych. Są ważne, jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się na zakup domu, samochodu, a nawet otworzysz własną firmę. Potencjalni pracodawcy lub wynajmujący, a także firmy zajmujące się telefonami komórkowymi i usługami komunalnymi, mogą spojrzeć na Twój wynik, aby zdecydować, czy robić z Tobą interesy. Wyniki kredytowe mogą wynosić od 300 do 850.

Im wyższy wynik, tym więcej pieniędzy możesz zazwyczaj pożyczyć i tym mniej musisz zapłacić za pożyczkę. Każdy wynik poniżej 620 punktów jest uważany za „wysokie ryzyko. Bankructwo, opóźnienia w płatnościach lub skierowania do agencji windykacyjnych mogą negatywnie wpłynąć na Twój wynik, a informacje te mogą pozostać na Twojej ocenie kredytowej przez siedem lat. Aby zwiększyć swój wynik, należy terminowo regulować rachunki i co miesiąc spłacać saldo karty kredytowej.

TL; DR (zbyt długo; nie przeczytałem)Ubiegając się o pożyczkę, potrzebujesz oceny kredytowej, aby pożyczkodawca mógł ocenić, jakie ryzyko jesteś. Ponadto im lepsza ocena kredytowa, tym lepsze warunki i stopy procentowe.

Zatwierdzenie pożyczki

Jeśli chcesz kupić przedmiot o dużej wartości, prawdopodobnie będziesz potrzebować pożyczki, aby to zrobić. Jednak pożyczkodawcy nie pożyczą pieniędzy każdemu. Pierwszą rzeczą, na którą zwróci uwagę bank lub biuro pożyczkowe, decydując, czy zostaniesz zatwierdzony do jakiegokolwiek rodzaju pożyczki, jest historia kredytowa. Zła ocena kredytowa może stanąć między tobą a zatwierdzeniem pożyczki. A to oznacza, że ​​być może będziesz musiał poczekać na tę dużą łódź, motocykl, SUV lub wakacje.

Cena stopy procentowej

Nawet jeśli kwalifikujesz się do otrzymania pożyczki, Twoja ocena kredytowa ma duży wpływ na kwalifikację do wysokich lub niskich stóp procentowych. Aby uzyskać najlepsze oprocentowanie pożyczki lub karty kredytowej, najlepiej byłoby uzyskać wynik co najmniej powyżej 720.

Kiedy masz złą zdolność kredytową, twoje stopy procentowe będą znacznie wyższe niż u kogoś z dobrym kredytem. Stopy procentowe mogą być skandalicznie wysokie dla osób ze złym kredytem. Niektórzy pożyczkodawcy mogą pobierać nawet 25 procent lub więcej w przypadku osób z mniejszym kredytem. Tak wysokie stopy procentowe mogą prawie uniemożliwić spłatę wysokiego salda.

Kupowanie w domu

Większość pożyczkodawców będzie wymagać zdolności kredytowej równej 600 lub wyższej, zanim pomyślą nawet o przekazaniu pieniędzy na zakup domu. Nikt nie chce robić interesów z kimś, kto ma problemy finansowe – szczególnie jeśli prosisz o pożyczenie pieniędzy na 30 lat na dom. Złe oceny kredytowe mogą odstraszyć agentów nieruchomości, jeśli wiedzą, że możesz nie być w stanie dokonać płatności za dom.

Po upadku rynku mieszkaniowego wiele banków stało się bardziej ostrożnych, jeśli chodzi o zatwierdzanie kogoś do kredytu hipotecznego. Aby uzyskać zgodę na zakup domu, kredytodawcy muszą mieć pewność, że będziesz w stanie obsłużyć spłaty kredytu hipotecznego.

Koszt ubezpieczenia

Twoja ocena kredytowa może mieć ogromny wpływ na kwotę, jaką musisz zapłacić za ubezpieczenie samochodu, domu, ubezpieczenia zdrowotnego i na życie. Zdając sobie sprawę, że ratingi kredytowe mają korelację z przyszłymi wypadkami i roszczeniami, niektórzy ubezpieczyciele uwzględniają to teraz w składkach, o zapłacenie których żądają od swoich klientów.

Więcej artykułów

Zmniejsz stopę procentową →

Refinansowanie samochodu dla osób z uczciwym kredytem →

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy