Dlaczego kupujący dom w Wisconsin powinni wiedzieć o pożyczkach WHEDA

17.02.2021

Myślisz o kupnie domu w Wisconsin? Jest program, o którym powinieneś wiedzieć. Nazywa się pożyczka WHEDA.

Pożyczki Urzędu ds. Mieszkalnictwa i Rozwoju Gospodarczego stanu Wisconsin

Nie pozwól, aby niższe wyniki kredytowe lub niskie dochody zniechęciły Cię do zakupu wymarzonego domu! Wisconsin Housing and Economic Development Authority (WHEDA) oferuje programy pożyczkowe, które pomagają kupującym domy o niskich lub umiarkowanych dochodach uzyskać 30-letnią pożyczkę o stałym oprocentowaniu. Oto przegląd tych programów i korzyści.

Korzyści z pożyczek WHEDA

Pożyczki WHEDA znacznie obniżają początkowe koszty zakupu i posiadania domu. Mieszkańcy stanu Wisconsin, którzy nigdy nie sądzili, że stać ich na dom, mogą spełnić swoje marzenia dzięki pożyczce mieszkaniowej WHEDA. Jeśli chcesz wziąć 30-letnią stałą pożyczkę w Wisconsin, WHEDA jest najbardziej przystępną opcją.

Niska zaliczkaKupujący dom po raz pierwszy muszą wpłacić tylko 3% zaliczki, gdy idą na zakup domu. Jeśli 3% jest za wysokie, kupujący mogą zaciągnąć dodatkową pożyczkę, aby pomóc w spłacie zadatku.

Zwykle nabywcy domów, którzy wpłacają tak niewielką zaliczkę, muszą zapłacić za dodatkowe prywatne ubezpieczenie hipoteczne (PMI). Ubezpieczenie to obiecuje zwrot pozostałej części zadatku kredytodawcom hipotecznym. Jak wkrótce się przekonasz, kupujący mogą zaciągać pożyczki WHEDA bez PMI, co jeszcze bardziej obniża swoje koszty. Jeślimusiszpłacić prywatne ubezpieczenie hipoteczne, nie martw się – koszt WHEDA PMI jest niższy niż koszt PMI dla innych 30-letnich stałych kredytów na rynku.

Niskie stopy procentoweCzęsto nabywcy domów muszą wybierać między niską zaliczkąlubniskimi stopami procentowymi. Pożyczki WHEDA oferują jedno i drugie! W porównaniu z tradycyjnymi pożyczkami pożyczki WHEDA mają jedne z najniższych stóp procentowych na rynku. 30-letnie stałe oprocentowanie pomoże Ci zaplanować finanse bez niespodzianek i lęków na nadchodzące lata.

Zalety podatkoweWHEDA nie tylko oszczędza pieniądze na spłatach odsetek – możesz także płacić niższe podatki dzięki korzyściom podatkowym WHEDA.

Kwalifikowani pożyczkobiorcy mogą ubiegać się o 40% odsetek od kredytu hipotecznego, które płacą przez cały rok i wykorzystać je jako ulgę podatkową. Kupujący domy mogą zaoszczędzić do 2000 USD przez 30 lat trwania pożyczki! Z pewnością miło jest odzyskać część spłat kredytu hipotecznego po sezonie podatkowym.

Rodzaje pożyczek WHEDA

Każdy nabywca domu jest inny; dlatego WHEDA oferuje różne pożyczki dostosowane do Twoich potrzeb. Nie wszyscy kupujący będą kwalifikować się do wszystkich pożyczek; Porozmawiaj z pożyczkodawcą hipotecznym o najlepszej opcji dla Ciebie i Twojej rodziny.

Pożyczki dla kupujących pierwszy raz w domuKupujący, którzy nie byli właścicielami nieruchomości w ciągu ostatnich trzech lat, otrzymują jedne z najlepszych opcji pożyczki WHEDA. Pożyczka z korzyścią dla kupującego po raz pierwszy w domu obejmuje opcję opłacenia lub niepłacenia prywatnego ubezpieczenia hipotecznego. Każda opcja może być lepszym wyborem finansowym w twojej sytuacji, więc przed złożeniem wniosku porozmawiaj z pożyczkodawcą hipotecznym.

„Regularne Pożyczki WHEDA AdvantagePożyczki WHEDA nie są przeznaczone wyłącznie dla osób kupujących pierwszy dom o niskich dochodach. Jeśli posiadałeś nieruchomość w ciągu ostatnich trzech latlubmasz umiarkowane dochody, nadal możesz ubiegać się o „regularną pożyczkę WHEDA z lub bez PMI.

Kredyt na renowację HomeStyle w tradycyjnym stylu AdvantageMasz ochotę na mocowanie cholewki? WHEDA oferuje specjalny program pożyczkowy dla kupujących, którzy chcą kupić i wyremontować dom. Wybór domu wymagającego remontu może obniżyć początkową cenę zakupu domuidać Ci możliwość uczynienia domu naprawdę Twoim.

Pożyczka na remont HomeStyle obejmuje opcje finansowania wszystkich kosztów związanych z remontem. Jeśli nie mieszkasz w domu, aby dokończyć remont, pożyczka pomoże ci sfinansować pierwsze sześć miesięcznych rat kredytu hipotecznego. Czas na naprawę!

Stopa możliwości pożyczki w przystępnej cenie dla weteranów (VALOR)Wisconsin oferuje dodatkowy program pożyczkowy dla odważnych mężczyzn i kobiet, którzy oddali się naszemu krajowi. Weterani, którzy kwalifikują się do programu VALOR, mogą uzyskać ceny kredytu hipotecznego po jeszczeniższymoprocentowaniu niż konwencjonalne pożyczki WHEDA. A myślałeś, że te pożyczki nie mogą być bardziej przystępne cenowo!

Nie martw się, jeśli jesteś weteranem, który wcześniej kupił dom; WHEDA zrzeka się tego wymogu i mimo to pozwala ci ubiegać się o pożyczkę. Pożyczki te są „kto pierwszy, ten lepszy, więc nie czekaj, aż znajdziesz pożyczkodawcę i wystąp o niego.

W jaki sposób nabywcy domów z Wisconsin mogą kwalifikować się do pożyczek WHEDA

Nie każdy może dostać w swoje ręce pożyczkę WHEDA; są one zarezerwowane dla kupujących pierwszy dom o niskich dochodach. Pożyczki WHEDA są również dostępne tylko dla tych kupujących, którzy chcą kupić dom zajmowany przez właściciela (zamiast wynajmować go na AirBNB).

Uzyskaj wstępne zatwierdzenie po przedstawieniu dowodów następujących kwalifikacji:

Status kupującego po raz pierwszy w domuWHEDA udziela pożyczek na zakup pierwszego domu tylko mieszkańcom stanu Wisconsin, którzy nie kupili ani nie posiadali nieruchomości w ciągu ostatnich trzech lat. Nawet jeśli kupiłeś dom w przeszłości, nadal możesz kwalifikować się do pożyczki WHEDA na zakup domu po raz pierwszy, jeśli nieruchomość została sprzedana lub przekazana ponad trzy lata temu.

Jaka musi być moja zdolność kredytowa, aby kwalifikować się do WHEDA?Aby zakwalifikować się do pożyczki WHEDA, musisz mieć minimalną ocenę kredytową 620 punktów. Porozmawiaj z pożyczkodawcą hipotecznym o opcjach finansowania, które pomogą Ci zwiększyć zdolność kredytową i zwiększyć szanse na uzyskanie kredytu WHEDA.

Certyfikat kursu edukacyjnegoPożyczkobiorcy po raz pierwszy, którzy chcą ubiegać się o pożyczkę WHEDA, będą musieli wziąć udział w kursie edukacyjnym dla kupujących domy. Kurs poprowadzi Cię przez opcje finansowania, jak kupić odpowiedni dom w ramach swojego budżetu i co możesz zrobić, aby Twój dom pozostał na długie lata.

Uwaga:Urząd ds. Ekonomicznych i Rozwoju Mieszkalnictwa stanu Wisconsin wspiera równe szanse mieszkaniowe dla wszystkich ludzi. Nie kontrolują treści w tej witrynie ani witryn internetowych, do których prowadzą linki za pośrednictwem tej przeglądarki. Źródła zewnętrzne dostarczają te treści; WHEDA nie odpowiada za treść.

Andrew SchmeerbauchAndrew Schmeerbauch jest dyrektorem marketingu w Clever Real Estate, bezpłatnej usłudze online, która łączy Cię z najlepszymi agentami, aby oszczędzać na prowizjach. Skupia się na edukacji kupujących i sprzedających domy w zakresie poruszania się po złożonym świecie nieruchomości z łatwością i pewnością siebie. Andrew pracował przy projektach dla ONZ i USC i szczególnie pasjonuje się inwestowaniem i finansami. Tekst Andrew został przedstawiony w Mashvisor, L&T, Ideal REI i Rentometer.

CO DALEJZnajdź swój wymarzony dom z najlepszym agentem i zaoszczędź tysiąceDowiedz się, jak możesz zaoszczędzić tysiące, kupując dom z Clever!

powiązana zawartośćIle czasu zajmuje uzyskanie pożyczki na dom?Jak długo trwa kredyt mieszkaniowy? Dłużej niż mogłoby się wydawać. Przeciętny potencjalny właściciel domu nie ma pełnej ceny zakupu wymarzonego domu

26 lipca 2018 | PRZEZ Andrew Schmeerbauch


PRZEWODNIK DLA KUPUJĄCEGO NAJLEPSZY DOMWszystko, co musisz wiedzieć o:
 • Jak znaleźć niesamowite oferty
 • Negocjowanie najlepszej możliwej cenyUkryte sposoby oszczędzania

  Dostać za darmo

  MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ

  Jak długo trwa wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego?

  Co to jest zwykła pożyczka i kiedy należy ją otrzymać?

  Jak kupić dom bez przedpłaty

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy