Czym są listy upominkowe dla kredytu hipotecznego?

17.02.2021
Category: Twoją Zdolność

Jeśli chodzi o posiadanie domu, ponoszenie ciężaru dużej zaliczki i spłacanie kredytu hipotecznego przez wiele lat może być zniechęcające. Z tego powodu trudno byłoby odrzucić hojny prezent gotówkowy na kilka miesięcy przed zabezpieczeniem kredytu hipotecznego. Ale jak wziąć tę gotówkę i wykorzystać ją specjalnie na pokrycie przedpłaty lub spłaty kredytu hipotecznego? Musisz przekonać pożyczkodawców, że te pieniądze nie są pożyczką, ale prezentem do wykorzystania w domu. Listy prezentowe rozwiązują ten problem. Oto nasz przewodnik po nich.

Dlaczego listy upominkowe są ważne

Rozpoczynając proces blokowania oprocentowania kredytu hipotecznego i finalizując umowę pożyczki, musisz zmierzyć się z ubezpieczeniem. Underwriting to sposób, w jaki pożyczkodawca sprawdza Twoją zdolność kredytową, bieżący dochód i łączne aktywa. To wszystko w celu określenia zakresu ryzyka związanego z udzieleniem ci pożyczki. Kiedy subemitenci patrzą na Twoje aktywa, zasadniczo chcą potwierdzić, że pieniądze na Twoim koncie są naprawdę Twoje. Innymi słowy, chcą mieć pewność, że wszelkie niezwykle duże niedawne depozyty na Twoim koncie będą prezentami od innych osób. Chcą się upewnić, że nie są to pożyczki, które będziesz musiał spłacić.

Ten proces weryfikacji pożyczkodawców jest ważny. Jest to główny wskaźnik tego, czy faktycznie stać Cię na kredyt hipoteczny. Zasadniczo pożyczkodawcy chcą wiedzieć, że będziesz miał środki na spłatę kredytu hipotecznego w wyznaczonym terminie. Ale jak dokładnie gwarant może ustalić, że depozyty na Twoim koncie bankowym są w istocie prezentami, a nie pożyczkami? Krótka odpowiedź: listy prezentowe. Ubezpieczyciel będzie potrzebował osoby, która podarowała Ci prezent, do napisania i podpisania listu upominkowego o unikalnym formacie.

Jak napisać list podarunkowy

Załóżmy, że twoi rodzice podarowali ci 300 $ z zamiarem wykorzystania gotówki na spłatę kredytu hipotecznego. Jeśli przeznaczasz te pieniądze na większość lub całość swojej zaliczki, ofiarodawca tych pieniędzy (w tym przypadku Twoi rodzice) musi napisać list podarunkowy do Twojej firmy hipotecznej. W liście darczyńcy muszą określić, że pieniądze są prezentem. Muszą wyraźnie stwierdzić, że pieniądze nie są pożyczką i nie musisz ich spłacać. Listy prezentowe powinny zawierać wszystkie poniższe informacje:

 • Imię i nazwisko dawcy, aktualny adres i numer telefonu domowego
 • Relacja dawcy z klientem (np. Karta jest podpisana: „Miłość, mama i tata)Załączona dokładna kwota w dolarachData przelewu środków (w czytelnym formacie MM-DD-RRRR)Wyraźne oświadczenie darczyńcy, w którym stwierdza, że ​​nie oczekuje się spłatyWyraźny podpis dawcyAdres kupowanej nieruchomościNawet jeśli załączysz wszystkie te szczegóły zgodnie z zaleceniami, list podarunkowy nadal może nie uspokoić firmy hipotecznej. Załóżmy na przykład, że chcesz otrzymać pożyczkę FHA. W takim przypadku Twoi rodzice lub alternatywni darczyńcy muszą dostarczyć firmie wyciąg z konta bankowego oprócz oryginalnego listu prezentowego. Każdy rodzaj pożyczki zawiera w tej sprawie własny drobny druk. W rezultacie najlepiej jest przeprowadzić badania i poinformować darczyńców o transakcji z góry.

  Kto może dać list podarunkowy?

  Ogólnie rzecz biorąc, możesz przyjąć i zdeponować prezent pieniężny od każdego, kto jest na tyle uprzejmy, aby Ci go dać. Jeśli zamierzasz przeznaczyć te prezenty na poczet zaliczki lub spłaty kredytu hipotecznego, ofiarodawcami mogą być wyłącznie krewni, narzeczeni lub partnerzy domowi. To surowe przepisy dotyczące płatności Fannie Mae. Jednak FHA nieco poluzowuje przepisy. Organizacja zezwala również na darowizny od pracodawców, organizacji charytatywnych, agencji rządowych, a nawet starych przyjaciół.

  Te ograniczenia istnieją zarówno w przypadku pożyczek konwencjonalnych, jak i pożyczek FHA. Dzieje się tak, ponieważ firmy pożyczkowe chcą mieć pewność, że te prezenty są rzeczywiście autentyczne. Innymi słowy, chcą mieć pewność, że są to naprawdę prezenty, a nie tylko ukryte pożyczki. Z tego powodu prezenty nie mogą pochodzić od osób lub podmiotów, które mogłyby bezpośrednio skorzystać na sprzedaży domu. To dodatkowo zmniejsza szansę na spłacenie pożyczek. Listy upominkowe pomagają zapewnić legalność prezentów pieniężnych, które dają ci krewni.

  Podsumowanie

  Może nie mieć sensu od razu, ile formalności potrzeba tylko do wpłaty i wykorzystania prezentu gotówkowego. Ale prawdopodobnie będzie tego warte. Może to być decydujący czynnik między tym, czy stać Cię na zakup domu, czy nie.

  Dając Ci prezent pieniężny, osoba obdarowana może zmniejszyć oszczędności, które w innym przypadku byłyby potrzebne do zamknięcia transakcji. Prezent, w zależności od jego wysokości, może również znacząco obniżyć miesięczne raty kredytu hipotecznego w najbliższych latach.

  Jeśli przeprowadziłeś dokładne badanie zasad i przepisów, zastanów się, czy życzliwy współpracownik lub członek rodziny pomoże Ci w zastrzyku gotówki. Pomocne może być otrzymanie prezentu gotówkowego na pokrycie zaliczki na dom lub spłatę kredytu hipotecznego. Jest to szczególnie ważne w przypadku kupujących dom po raz pierwszy. Po prostu przygotuj dokładny list prezentowy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy