Czy administracja Trumpa zamierza zakazać bitcoinów?

17.02.2021
Category: Nasz Zespół
0 akcji

Popularne dzisiaj

W jakich miastach mieszkają milenialsi milionerów świata?

Święto Środka Jesieni 2017: Co to jest Festiwal Księżyca 中秋 節 英文 i gdzie można świętować?

Jak 50 Cent zarobił i stracił fortunę

Pinter zapewnia zamknięcie świeżego piwa dzięki technologii warzenia w domu

Uruchamia się aplikacja NHS Covid-19, ale obawy dotyczące prywatności pozostają

Ponieważ cena bitcoinów stale się zmienia, posiadacze kryptowaluty na całym świecie zaczynają martwić się o jedno: podatek.

W zeszłym miesiącu duński minister podatków powiedział, że organy regulacyjne zbadają, czy opodatkować zyski kapitałowe na bitcoinie. Ponadto indyjski departament podatku dochodowego bada osoby, które pominęły płacenie podatków od pieniędzy zarobionych na bitcoinie.

Oś czasu dla Donalda Trumpa

Huawei wkracza w inny rytm dzięki partnerstwu TomTom

Czy tweet Trumpa z bitcoinem wpłynął na cenę bitcoina?

Utrzymanie Trumpa przez Huawei w Wielkiej Brytanii może pomóc zdecydować o następnym premierze

Sytuacja w USA jest nieco bardziej mętna. Czy zyski z bitcoinów będą opodatkowane? Czy kryptowaluta zostanie zbanowana pod rządami Trumpa?

Co Trump myśli o bitcoinie?

Pojawiły się obawy, że administracja Trumpa zdecyduje się zakazać bitcoinów w październiku ubiegłego roku. Zeznając przed Senacką Komisją Sądownictwa, prokurator generalny Jeff Sessions powiedział, że użycie bitcoina i innych kryptowalut w ciemnej sieci jest dużym problemem.

„FBI jest bardzo zaniepokojone [ciemną siecią]. Wydaje mi się, że zlikwidowali dwie największe, ciemne strony internetowe. Ten ostatni, Alphabay, niedawno usunęliśmy. Mieli 240 000 witryn, w których sprzedajemy w większości nielegalne substancje lub broń, w tym Fentanyl. I używają bitcoinów i innych niemożliwych do namierzenia możliwości finansowych, a to jest duży problem.

Od tego czasu sekretarz prasowy Białego Domu Sarah Sanders powiedziała, że ​​bitcoin jest monitorowany.

„[Sytuacja bitcoinowa] jest monitorowana przez nasz zespół – w grę wchodzi bezpieczeństwo wewnętrzne – powiedział Sanders. „Wiem, że jest to coś, na co [Trump] ma oko. Będziemy Cię informować, gdy będziemy mieć więcej informacji .

Jednak główny doradca ekonomiczny Trumpa, dyrektor National Economic Council, Gary Cohn, został zapytany w wywiadzie dla CNBC o jego opinię na temat bitcoina i po prostu wzruszył ramionami.

Czy bitcoin będzie opodatkowany w USA?

Zgodnie z nowym republikańskim planem podatkowym niektóre ulgi podatkowe mogą zostać zamknięte dla handlowców kryptowalut.

Stan technologii w tym tygodniu

Bloomberg poinformował, że mogą obowiązywać ograniczenia uniemożliwiające handlowcom kryptowalut odraczanie podatków od zysków kapitałowych podczas handlu jednym rodzajem wirtualnej waluty na inny, powiedzmy z bitcoina na eter.

Adwokat podatkowy w Goodwin Procter LLP, Kelsey Lemaster, powiedział w publikacji:

„Za każdym razem, gdy wymieniasz jedną walutę cyfrową na inną, jeden token na inny, będzie to zdarzenie podlegające opodatkowaniu.

Zmiany weszły w życie na początku 2018 roku. Teraz wszelkie wymiany walut cyfrowych będą podlegały opodatkowaniu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy