Czego można się spodziewać po Bitcoin Cash (BCH) Hard Fork w listopadzie 2020 roku?

17.02.2021
Category: Możesz Również

Pomyślnie dołączyłeś do naszej listy subskrybentów.

Dwa lata po niesławnym hard forku Bitcoin Cash w 2018 roku, rozchodzą się wieści o nowym zaplanowanym na 15 listopada 2020 roku i tym razem nikt nie wydaje się zadowolony z nowego możliwego dramatu.

Społeczność Bitcoin Cash jest na początku nowej ery – hard fork Bitcoin Cash może nastąpić 15 listopada 2020 r., Dzieląc sieć na dwa łańcuchy bloków. Hard fork jest wynikiem długotrwałych debat na temat finansowania rozwoju.

Obecnie w BCH pracują trzy główne implementacje: Bitcoin ABC, BCHN i Bitcoin Unlimited. Jest kilka innych. Do tej pory sieć Bitcoin Cash działała dzięki wielu opracowaniom dokonanym przez zespół Bitcoin ABC. Bitcoin ABC stworzył węzeł wydobywczy, który zgromadził ogromną rzeszę fanów. Obsługuje wszystkie najnowsze ulepszenia technologiczne dla BCH, wyznaczając drogę dla nadejścia Avalanche.

Powodem, dla którego społeczność się nagrzewa, jest to, że zespół programistów Bitcoin ABC prosi górników o podzielenie się 8% przychodów z zespołem kodującym. Według zapowiedzi ABC, 90% czasu dewelopera przeznacza na obsługę BCH najbezpieczniejszym możliwym kodem. Ponieważ zespół nie może wiecznie pracować za darmo, zdecydował się zmienić podstawowe zasady konsensusu.

Zgodnie z propozycją finansowania infrastruktury (IFP) 8% nagród blokowych dla górników trafi na adresy deweloperów ABC. Zamierzają przeznaczyć fundusze, aby nadal uczynić z sieci BCH konkurencyjny projekt. Środki trafią do członków społeczności BCH, a także do zespołu.

Wielu znanych członków społeczności BCH oddaje głosy przeciwko planowi ABC. Obwiniają zespół programistów za zażądanie zbyt dużej kwoty. Wspominają o „szkodliwej próbie podziału społeczności, jeszcze inni chwalą zespół ABC za napływające darmowe pieniądze.

Część darmowych pieniędzy

Piękno twardego widelca polega na tym, że otrzymujesz darmowe monety. Musisz jednak posiadać macierzystą kryptowalutę, w tym przypadku – Bitcoin Cash. Kiedy Bitcoin Cash sprzedał Bitcoin, ludzie byli źli. Jednak sytuacja się zmieniła. Dzisiaj BCH zgromadził mnóstwo subskrybentów, fanów, górników i uznanie. Osoby ze społeczności BTC otrzymały darmowe monety w nowym łańcuchu blokowym. Widzą, że BCH działa, jest popularny wśród traderów i jest to legalna moneta.

Rekin inwestycyjny Tim Draper kupił ostatnio trochę BCH. W przeciwieństwie do wielu, ten wieloletni zwolennik BTC dostrzegł potencjał BCH. Co więcej, wielu maksymalistów Bitcoin chwaliło Bitcoin Cash od 2019 roku. Widzieli szybką ewolucję i rosnące wsparcie społeczności wokół tej monety. Po Bitcoin SV będzie to drugi fork BCH. Wcześniej Bitcoin SV powstał za pomocą podobnego forka w 2018 roku. Tym razem większość firm BCH i społeczność wydaje się niezadowolona z nowego dramatu.

Przechowywanie monet podczas Hard Fork Bitcoin Cash

Zwróć uwagę na portfel, w którym przechowujesz monety. Aby otrzymać darmowe monety, Twój BCH musi znajdować się w osobistym portfelu. Możesz kontynuować handel do listopada i wycofać się z giełdy na dwa dni przed rozpoczęciem twardego forka Bitcoin Cash. Po podziale użyj najnowszej wersji portfela ABC, aby uzyskać dostęp do nowych monet. Jeśli potrzebujesz, możesz również zwrócić BCH na giełdy.

Najprostszym sposobem na zdobycie nowych monet jest trzymanie BCH w momencie hard forka.

Jeśli jednak jesteś inwestorem lub traderem, być może będziesz musiał obserwować wykresy z niezwykłą uwagą. Podczas takich forków kryptowaluty zwykle zyskują i tracą na wartości, wykazując ekstremalną zmienność. Taki chaos prawdopodobnie wystąpi również w przypadku BCH. Handlowcy muszą obserwować obie monety i ostrożnie kupować lub sprzedawać. Celem jest uniknięcie strat po podziale BCH, kupno lub sprzedaż obu aktywów we właściwym czasie.

Gdzie jest prawdziwy BCH?

Wygląda na to, że giełdy staną przed nowym typem wyzwania z tym możliwym hard forkiem. Amori Seshe, główny programista Bitcoin ABC, twierdzi, że klienci ABC będą wspierać sieć BCH. Oznacza to, że druga sieć będzie musiała wybrać nazwę lub pokłócić się o starą z zespołem ABC.

Firmy, które nie będą wspierać IFP, twierdzą, że wspierają prawdziwy BCH, przechodząc z wdrożenia węzła ABC na BCHN. Ponieważ klienci ABC będą przestrzegać nowych zasad konsensusu, zwolennicy starszych bloków mogą wywołać podział sieci. To tworzy dwa łańcuchy bloków, z których każdy nazywa się BCH, jak widzimy z wiadomości. A wojna haszyszowa zagraża stabilności obu monet.

Co zrobić, jeśli zwolennicy i nienawidzący IFP zyskają taką samą moc obliczeniową? Bitcoin Cash może być pierwszą siecią w historii, w której dwie różne monety mają tę samą filozofię, ale z czasem dzielą się, a nawet znikają.

Jeff Fawkes jest doświadczonym specjalistą od inwestycji i analitykiem kryptowalut. Ma podwójny dyplom z zarządzania biznesem i kreatywnego pisania i jest pasjonatem, jeśli chodzi o wpływ technologii na nasze społeczeństwo.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy