Co to są usługi handlowe?

17.02.2021
Category: Karta Kredytowa

Zarówno nowi, jak i doświadczeni właściciele firm mogą napotkać mylące warunki, jeśli chodzi o przetwarzanie kart kredytowych. Jednym z takich terminów są „usługi handlowe.

Wydaje się, że obejmuje wiele różnych rzeczy, więc co to są „usługi handlowe lub „przetwarzanie przez sprzedawców?

Jeśli rozpoczynasz działalność gospodarczą lub chcesz uzyskać lepsze stawki za przetwarzanie kart kredytowych w istniejącej firmie, dobrym pomysłem jest zrozumienie, na czym polegają usługi handlowe i jak wybrać odpowiedniego dostawcę.

Przyjrzyjmy się usługom handlowym, dostawcom, kosztom i dokonaniu właściwego wyboru.

Co to są usługi handlowe?

Usługi akceptanta odnoszą się do możliwości przyjmowania kart kredytowych w firmie. Ty, biznes, jesteś „kupcem. Firma, z którą współpracujesz przy akceptowaniu kart kredytowych, może być nazywana dostawcą usług akceptanta, podmiotem przetwarzającym karty kredytowe lub może być nazywana odmianą tych warunków. (Na przykład po prostu „podmiot przetwarzający lub „dostawca).

Istnieją trzy podstawowe składniki „usług handlowych:

 1. Dostawca usług akceptanta (firma obsługująca karty kredytowe)
 2. Konto handlowca lub konto płatniczeSprzęt do przetwarzaniaJednak drugie dwa są bezpośrednio związane z pierwszym, ponieważ są dostarczane przez firmę świadczącą usługi handlowe.

  Dostawca usług handlowych wystawia Ci konto handlowe (lub konto płatnicze), aby umożliwić Ci akceptowanie kart. Będą sprzedawać, wynajmować lub przeprogramowywać sprzęt przetwarzający karty kredytowe, aby umożliwić Ci akceptowanie kart. Jeśli korzystasz z płatności online, dostawca usług akceptanta będzie współpracować z Tobą nad konfiguracją bramy, hostowanej strony płatności, rozwiązania do fakturowania lub innej metody przyjmowania kart, gdy Twoi klienci wprowadzają dane karty.

  W tym artykule przyjrzymy się bliżej każdemu z tych trzech składników.

  Powiązane usługiOprócz „podstawowych usług akceptanta w zakresie przetwarzania płatności, niektóre podmioty przetwarzające oferują dodatkowe usługi powiązane. Obejmuje to takie rzeczy, jak pożyczki gotówkowe kupców (alternatywa dla pożyczek dla małych firm), programy kart podarunkowych i narzędzia marketingowe.

  Jednak nie musisz korzystać z tych usług, aby uzyskać konto sprzedawcy lub akceptować karty kredytowe.

  Dostawcy usług handlowych

  Jak wspomniano powyżej, dostawca usług handlowych (podmiot przetwarzający karty kredytowe) jest głównym elementem usług handlowych. W ramach szerokiej kategorii „dostawców usług handlowych są różne rodzaje dostawców. Istnieją procesory bezpośrednie, czasami nazywane także procesorami zaplecza lub nabywcami. Istnieją niezależne organizacje sprzedaży (ISO), które działają jako „odsprzedawcy bezpośrednich przetwórców. Wreszcie istnieją pośrednicy płatności (payfacs), zwani także czasami agregatorami.

  Bezpośrednie procesoryBezpośrednimi podmiotami przetwarzającymi są te, które faktycznie obsługują transakcję. Istnieje tylko kilka bezpośrednich procesorów zaplecza. Wszyscy inni „odsprzedają usługi tych firm. Nawet jeśli nie wiesz, który to jest, bezpośredni procesor jest zaangażowany w przetwarzanie transakcji.

  Bezpośrednie procesory zaplecza w Stanach Zjednoczonych to:

  • TSYS / TransFirst
  • Pierwsze daneElavonChase PaymentechGlobalne systemy płatności / Heartland Payment SystemsWorldpay / Vantiv / NPCFirmy z ukośnikami oznaczają przejęcie. Nazwa firmy wymieniona jako pierwsza przejęła firmę wymienioną po ukośniku. Możesz zobaczyć albo nazwę, albo nową nazwę (na przykład Vantiv Integrated Payments).

   Bezpośredni przetwórcy zapewniają firmom dedykowane konta handlowe.

   Niezależne organizacje sprzedaży (ISO) są odsprzedawcami. Przetwarzają Twoje transakcje „za pośrednictwem bezpośredniego procesora. Nie są tylko pośrednikami, ale często łatwo jest o nich myśleć w ten sposób. ISO ustalają ceny, działają jako pierwsza linia obsługi klienta, dostarczają miesięczne zestawienia przetwarzania i pomagają w kwestiach, takich jak zgodność z PCI i obciążenia zwrotne.

   Istnieją setki plików ISO – zbyt wiele, aby je tutaj wymienić. CardFellow prowadzi katalog procesorów kart kredytowych, w którym można przeczytać o różnych ISO i oferowanych przez nie usługach.

   ISO zapewniają firmom dedykowane konta handlowe.

   PayFacsFacylitator płatności, czyli payfac, różni się od bezpośrednich podmiotów przetwarzających i ISO, ponieważ nie wydają Ci własnego konta sprzedawcy. Zamiast tego zasadniczo „podnajmują swoje własne konto handlowe. Payfacs często oferują najkrótszy czas konfiguracji, zwykle umożliwiając przetwarzanie natychmiast po rejestracji bez czekania.

   Square i Stripe to dwa dobrze znane narzędzia ułatwiające płatności.

   Payfacs nie zapewnia dedykowanych kont handlowych dla każdej indywidualnej firmy.

   Czy lepszy jest bezpośredni procesor, ISO lub PayFac?Wierz lub nie, ale status firmy świadczącej usługi handlowe nie jest dużym czynnikiem decydującym o tym, która firma jest najlepszym procesorem kart kredytowych dla małych firm.

   Niektóre firmy zakładają, że uzyskają najniższą cenę, przechodząc bezpośrednio do procesora zaplecza, wycinając ISO. W rzeczywistości ISO często wyceniają tak samo konkurencyjność, jak bezpośredni przetwórcy. W CardFellow współpracujemy zarówno z bezpośrednimi procesorami, jak i ISO, i widzieliśmy konkurencyjne ceny od obu.

   Jest jedno ostrzeżenie z payfacs. Ponieważ nie wystawiają ci konta handlowca i zamiast tego przetwarzają je za pośrednictwem swojego, czasami są bardziej niechętni ryzyku, co może zwiększyć prawdopodobieństwo, że twoje konto zostanie zamrożone lub zamknięte, jeśli masz jakąkolwiek nietypową aktywność.

   Payfacs to dobry wybór dla firm o niskim miesięcznym wolumenie, małych średnich biletach lub pracy sezonowej. Jeśli dotyczą Ciebie, warto przyjrzeć się payfac. W przeciwnym razie będziesz lepiej (pod względem kosztów i stabilności konta), współpracując z ISO lub bezpośrednim procesorem i otrzymując własne dedykowane konto sprzedawcy.

   Konta handlowe

   Twoje konto handlowca to w istocie linia kredytowa, która umożliwia przetwarzanie płatności. W przeciwieństwie do kont bankowych nie jest to konto, do którego masz bezpośredni dostęp. Zamiast tego podmiot przetwarzający płatności zdeponuje środki z transakcji kartą kredytową na wskazane przez Ciebie firmowe konto bankowe.

   Podobnie jak inne linie kredytowe, konto handlowca może mieć limity, stawki i zasady dotyczące jego wykorzystania.

   Sprzęt do przetwarzania

   Ostatnim elementem usług akceptanta jest sprzęt przetwarzający, który umożliwia faktyczną akceptację karty. W przypadku transakcji osobistych („przy użyciu karty) będzie to terminal na blacie, system POS lub mobilny czytnik kart. Jeśli chodzi o transakcje online („bez karty), będą one obejmować bramkę płatności oraz koszyk, przycisk kupna, hostowaną stronę płatności lub opcję fakturowania. W przypadku transakcji, w których dane karty podawane są przez telefon, będzie to wymagało wirtualnego terminala.

   Szczegółowo omówiliśmy te opcje w naszym artykule na temat akceptowania kart kredytowych, więc nie będziemy tego tutaj powtarzać. Wiedz tylko, że każda metoda pobierania kart będzie wymagać jakiegoś sprzętu.

   Ile kosztują usługi handlowe?

   Pytanie, ile kosztuje przyjęcie karty kredytowej, przypomina trochę pytanie, ile kosztuje kupno samochodu. Nie ma jednego, stałego kosztu usług handlowych. Zależy to od wielu czynników. W przypadku usług handlowych zmiennymi, które będą miały największy wpływ na koszt, są:

   • Przemysł
   • Średnia wielkość transakcji (czyli średni bilet)Średnia miesięczna wielkośćJak akceptujesz karty (przeciągnięte lub online / z kluczem)Model cenowy używany przez dostawcę usług handlowychNarzut w stosunku do kosztu hurtowegoTe zmienne mogą wpływać na ceny na poziomie wymiany, poziomie procesora lub obu. Przez „poziom wymiany rozumiemy, że zmienna wpływa na koszty wymiany (hurtowe). Stawki i opłaty interchange są ustalane przez banki, które wydają karty kredytowe, a Twój procesor nie ma nad nimi kontroli.

    Przez „poziom procesora rozumiemy, że zmienna wpływa na znaczniki Twojego procesora lub na to, co podaje oprócz hurtowych kosztów wymiany.

    Oto dlaczego te czynniki mają znaczenie.

    PrzemysłTwoja branża jest zmienną, która może mieć znaczenie na poziomie wymiany, na poziomie procesora lub na żadnym z nich – zależy to od branży.

    Na poziomie wymiany niektóre branże mają własne kursy wymiany. Obejmują one hotele / noclegi, sklepy spożywcze, organizacje non-profit, instytucje edukacyjne i wypożyczalnie samochodów. Jeśli nie należysz do żadnej z tych branż, te kategorie wymiany nie będą Cię dotyczyć.

    Na poziomie procesora dostawca bierze pod uwagę poziom ryzyka związany z branżą. Niektóre branże są uważane za „wyższe ryzyko niż inne branże. Nie dzieje się tak dlatego, że firma robi coś źle lub że dostawca usług handlowych ich nie lubi. Oznacza to po prostu, że firmy z tej branży zwykle stanowią większe ryzyko dla przetwórcy. Może to oznaczać ryzyko utraty pieniędzy lub ryzyko poniesienia grzywien lub kontroli ze strony rządu.

    Firmy, które są ogólnie uważane za „wysokie ryzyko, obejmują firmy z wyższymi niż przeciętne obciążeniami zwrotnymi, firmy, które sprzedają produkty z ograniczeniami wiekowymi lub towary z różnymi przepisami stanowymi, niektóre branże z dużą liczbą transakcji międzynarodowych oraz firmy działające w szarej strefie prawnej.

    Często obejmuje rozrywkę dla dorosłych, podróżne usługi SaaS, usługi subskrypcji rozliczane co roku, wsparcie techniczne, sklepy z papierosami i vape, broń palną, telemarketing, windykację długów, nutraceutyki / ziołowe środki lecznicze itp.

    Usługi akceptantów wysokiego ryzyka wiążą się z wyższymi kosztami przetwarzania i mniejszą liczbą opcji dla podmiotów przetwarzających. Nadal możliwe jest uzyskanie dobrego rozwiązania do przetwarzania, wystarczy zrozumieć specyfikę przetwarzania kart kredytowych wysokiego ryzyka.

    Jeśli nie należysz do kategorii wysokiego ryzyka, Twoja branża nie będzie miała tak dużego znaczenia dla procesora.

    Przeciętny biletTwój średni bilet (wielkość średniej sprzedaży w Twojej firmie) ma znaczenie zarówno na poziomie wymiany, jak i na poziomie procesora. Niektóre transakcje kwalifikują się do wymiany małych biletów, otrzymując inne stawki interchange niż inne transakcje. To może obniżyć koszty hurtowe.

    Jeśli chodzi o znaczniki procesora, przez większość czasu zobaczysz opłatę procentową i opłatę za transakcję, która jest stałą opłatą w wysokości centów.

    Firmy z mniejszymi przeciętnymi biletami będą potrzebować dostawcy usług handlowych, który oferuje niższą opłatę za transakcję i wyższą opłatę procentową. Powodem jest to, że płaskie, oparte na centach opłaty są proporcjonalnie większe w przypadku małych transakcji.

    Przeciętny bilet w akcjiZałóżmy na przykład, że Twoja średnia transakcja wynosi 5,00 USD. Procesor A oferuje stawkę 0,45% i 6 centów za transakcję. Procesor B oferuje stawkę w wysokości 0,15% i 25 centów za transakcję.

    Pomimo wyższej opłaty procentowej stawka dla procesora A wyniosłaby tylko 0,0825 USD, podczas gdy opłata dla procesora B wyniosłaby 0,2575 USD. Opłata w wysokości 25 centów jest większa niż 6 centów za transakcję, podczas gdy różnica w procentach w przypadku małej transakcji w dolarach nie jest duża.

    Firmy ze średnimi biletami wynoszącymi 10 USD lub mniej zwykle otrzymują najniższą cenę, pracując ze zryczałtowaną stawką wynagrodzenia, o ile ta firma nie pobiera opłaty transakcyjnej w wysokości centów. Na przykład jedna ze stawek Square to 2,75% bez opłaty centowej. Jeśli korzystasz z tej ceny, często zaoszczędzisz pieniądze w porównaniu z rozwiązaniem, które pobiera opłatę w centach.

    Średnia miesięczna ilośćNie ma skomplikowanej tajemnicy branżowej, która wyjaśnia, dlaczego średni miesięczny wolumen ma znaczenie. Firma, która przetwarza więcej kart kredytowych, zarabia więcej na procesorach. Więc kiedy przetwarzasz większe ilości, procesor jest bardziej skłonny negocjować z Tobą ceny, aby spróbować wygrać Twój biznes.

    Miesięczny wolumen ma znaczenie na poziomie procesora. Obejmuje wymianę tylko dla największych korporacji – to znaczy, gdy firma przetwarza miliony transakcji.

    Jak akceptujesz kartyMetody, których używasz do przyjmowania kart, wpływają na ceny usług akceptanta zarówno na poziomie wymiany, jak i procesora.

    Interchange dzieli się na wiele różnych kategorii, w tym karty debetowe, kredytowe i przedpłacone. Jest dalej podzielony na „karta obecna i „brak karty. Tak więc karta kredytowa przeciągnięta w sklepie będzie miała inne koszty wymiany (hurtowe) niż karta kredytowa, którą klient wprowadza online do Twojej witryny e-commerce, aby dokonać zakupu.

    Na poziomie procesora transakcje bez karty są „bardziej ryzykowne, a zatem wiążą się z wyższymi narzutami procesora. Niektóre podmioty przetwarzające mogą również pobierać opłaty za narzędzia zapobiegające oszustwom, takie jak AVS.

    Model cenowy używany przez procesorModel cenowy używany przez procesor wpływa na koszty na poziomie procesora. Niektóre modele cenowe są łatwiejsze do manipulowania, przez co przepłacasz, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Niektóre modele cenowe są dobrą ofertą dla niektórych rodzajów firm (np. Tych z małymi biletami), ale dla innych byłyby bardzo drogie.

    Model, który chcesz, zależy częściowo od średniego biletu i miesięcznej ilości.

    Narzut nad kosztem hurtowymNarzut procesora w stosunku do kosztu hurtowego (wymiany) jest również czynnikiem na poziomie procesora. Marża jest jedynym składnikiem kosztów przetwarzania, który kontroluje Twój dostawca. Jeśli nie uzyskasz konkurencyjnej, niskiej marży, całkowite koszty będą wyższe niż w innym przypadku.

    Szukając najniższego kosztu całkowitego, Twoim celem jest wynegocjowanie najniższej marży w stosunku do ceny hurtowej. Oznacza to, że jest to najniższa kwota, jaką zostanie naliczona oprócz niepodlegających negocjacjom kosztów wymiany.

    Jak wybrać dostawcę usług handlowych

    Wybór dostawcy usług handlowych to poważna decyzja. Wybranie niewłaściwej firmy może spowodować, że utkniesz w 3-letniej (lub dłuższej!) Umowie i przepłacisz za przyjmowanie kart kredytowych. Szukając odpowiedniego dostawcy, ważne jest, aby wiedzieć, czego szukać, a czego unikać.

    Wykonaj następujące kroki, aby wybrać odpowiedniego dostawcę usług handlowych:

    1. Zapoznaj się z zasadami przetwarzania kart kredytowych.

     Blog CardFellow jest pełen przydatnych informacji, które wyjaśniają wszystko, od stawek i opłat po modele cenowe. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, zacznij od naszego kompleksowego przewodnika po przetwarzaniu kart kredytowych.
    2. Określ odpowiedni model cenowy.

     Czy Twój średni bilet to 10 dolarów lub mniej, czy też akceptujesz tylko kilka tysięcy dolarów miesięcznie na kartach kredytowych? Jeśli tak, powinieneś sprawdzić pośredników płatności, takich jak Square. Jeśli nie, najlepszym rozwiązaniem będzie konkurencyjna wymiana oraz ceny. Porównaj znaczniki.

     Ponieważ koszty wymiany (hurtowe) są takie same w przypadku różnych procesorów, można je pominąć, szukając najbardziej konkurencyjnego przetwarzania. Najbardziej konkurencyjny procesor to taki, który oferuje najniższą marżę w stosunku do sprzedaży hurtowej.Potrzebujesz więcej pomocy? CardFellow ułatwia znalezienie najlepszej firmy obsługującej karty kredytowe dla Twojej firmy. Pomożemy Ci wziąć pod uwagę wszystkie zmienne, które wpływają na koszt, a następnie pokażemy Ci prawdziwe oferty z wielu procesorów.

     To nic nie kosztuje, nie ma żadnych zobowiązań i jest prywatne. (Brak telefonów sprzedażowych!)

     Spróbuj, wypełniając nasz 2-minutowy profil biznesowy.

     Potrzebujesz usług handlowych wysokiego ryzyka w zakresie rozrywki dla dorosłych, broni palnej, CBD, pomocy technicznej, podróży lub innych firm wysokiego ryzyka? Zamiast tego skorzystaj z naszego formularza obsługi konta handlowego wysokiego ryzyka.

     Ben Dwyer rozpoczął karierę w przemyśle przetwórczym w 2003 r. Na stanowisku handlowym procesora z Connecticut. Gdy dowiedział się więcej o funkcjonowaniu branży, szerzących się nieetycznych praktykach i braku pomocy dostępnej dla firm, zerwał kontakty ze swoim pracodawcą i założył bloga, na którym mógł publikować dokładne informacje na temat przetwarzania kart kredytowych. W miarę jak blog zyskiwał na popularności, Ben zaczął bezpośrednio pomagać kupcom w poszukiwaniu procesora. Ben wierzy we wzmacnianie pozycji firm poprzez zapewnianie dostępu do uczciwych, konkurencyjnych cen, dokładnych informacji i stałego wsparcia. Jego zaangażowanie w przejrzystość i edukację sprawiło, że CardFellow jest zagorzałym zwolennikiem małych firm w branży przetwarzania kart kredytowych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy