Co to oznacza refinansowanie kredytu hipotecznego

17.02.2021
Category: Należy Pamiętać

Refinansowanie kredytu hipotecznego zasadniczo oznacza, że ​​wymieniasz stary kredyt hipoteczny na nowy i prawdopodobnie na nowe saldo .

Kiedy refinansujesz swój kredyt hipoteczny, Twój bank lub pożyczkodawca spłaca stary kredyt hipoteczny nowym; to jest powód refinansowania termin .

Większość pożyczkobiorców decyduje się na refinansowanie, aby obniżyć swoje odsetki i skrócić termin płatności, lub wykorzystać część kapitału własnego, który zarobili na swoim domu, w gotówkę.

Istnieją dwa główne rodzaje refinansowania: refinansowanie stopowe i terminowe oraz refinansowanie typu cash out.

Refinansowanie

oprocentowania i terminowe W przypadku refinansowania oprocentowanego i terminowego zazwyczaj otrzymujesz nowy kredyt hipoteczny z niższą stopą procentową, a także prawdopodobnie z krótszym terminem płatności (30 lat zmieniono na 15 lat).

Przy ostatnich rekordowo niskich stopach procentowych refinansowanie 30-letniego kredytu hipotecznego na 15-letni kredyt hipoteczny może skutkować uzyskaniem podobnych miesięcznych płatności, jak w przypadku pierwotnej pożyczki. Wynika to z niższej kwoty odsetek, które zapłaciłbyś za nowy kredyt hipoteczny, mimo że spłaty kredytu hipotecznego na okres 15 lat są zwykle wyższe niż w przypadku kredytów na okres 30 lat.

Prawda o kredycie hipotecznym głosi, że przed podjęciem decyzji o refinansowaniu obecnego oprocentowania kredytu hipotecznego ważne jest, aby znaleźć swój próg rentowności. Dzieje się tak głównie wtedy, gdy koszty refinansowania są „rekompensowane poprzez niższą miesięczną spłatę kredytu hipotecznego .

Refinansowanie

typu cash-out W przypadku refinansowania typu cash-out możesz refinansować do 80% bieżącej wartości domu za gotówkę. Dlatego nazywa się to refinansowaniem cash-out. Powiedzmy więc, że wartość twojego domu wynosi 100 000 $, a twoja pożyczka wynosi 60 000 $. Twój bank lub pożyczkodawca może dać ci, jako kwalifikowanemu pożyczkobiorcy, 20 000 USD w gotówce, dzięki czemu Twój nowy kredyt hipoteczny wyniesie 80 000 USD.

W przypadku refinansowania typu cash-out nie zawsze oszczędzasz pieniądze na refinansowaniu, ale zamiast tego uzyskujesz formę pożyczki o niższym oprocentowaniu od potrzebnej gotówki. Powodem skorzystania z refinansowania typu cash-out może być to, że możesz chcieć wykopać nowy basen na swoje podwórkowe odosobnienie lub udać się na wymarzone wakacje.

Należy pamiętać, że zaciągnięcie kredytu hipotecznego typu cash-out powoduje wzrost wysokości zabezpieczenia . Może to oznaczać większe i / lub dłuższe płatności. Pamiętaj, że to nie są darmowe pieniądze i musisz je zwrócić pożyczkodawcy.

Decyzja o refinansowaniu kredytu hipotecznego nie jest lekka. Rozważ koszt refinansowania w porównaniu z oszczędnościami w zamian. Porozmawiaj z doradcą finansowym, jeśli martwisz się o refinansowanie, a także o innych dostępnych opcjach.

Jak działa refinansowanie?, The Truth about Mortgage

What is a Mortgage Refinance, In Plain English, The Mortgage Reports

Informacje zawarte w tych artykułach mają wyłącznie charakter informacyjny. Nie należy jej interpretować jako opinii firmy Central Bancompany, Inc. i / lub jej podmiotów stowarzyszonych i nie oznacza poparcia ani wsparcia dla żadnej z wymienionych informacji, produktów, usług lub dostawców. Wszystkie przedstawione informacje są bez żadnych zapewnień, gwarancji ani rękojmi co do dokładności, aktualności lub kompletności informacji.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy