Co to jest prywatne ubezpieczenie kredytu hipotecznego?

17.02.2021
Category: Zakupu Domu

Prywatne ubezpieczenie hipoteczne, zwane także PMI, to rodzaj ubezpieczenia hipotecznego, za które możesz być zobowiązany zapłacić, jeśli masz konwencjonalną pożyczkę. Podobnie jak inne rodzaje ubezpieczeń hipotecznych, PMI chroni pożyczkodawcę, a nie Ciebie, jeśli przestaniesz spłacać kredyt.

PMI jest organizowany przez pożyczkodawcę i zapewniany przez prywatne firmy ubezpieczeniowe. PMI jest zwykle wymagany, gdy masz konwencjonalną pożyczkę i wpłacasz zaliczkę w wysokości mniej niż 20% ceny zakupu domu. Jeśli refinansujesz zwykłą pożyczkę, a Twój kapitał jest niższy niż 20 procent wartości domu, zwykle wymagany jest również PMI.

Jak zapłacić za PMI?

Istnieje kilka różnych sposobów płacenia za PMI. Niektórzy pożyczkodawcy mogą oferować więcej niż jedną opcję, podczas gdy inni pożyczkodawcy nie. Przed wyrażeniem zgody na kredyt hipoteczny zapytaj kredytodawców, jakie opcje oferują.

Najpopularniejszym sposobem płacenia za PMI jestmiesięczna składka.

 • Ta premia jest dodawana do spłaty kredytu hipotecznego.
 • Premia jest pokazana na szacunkowej wartości kredytu i informacji na temat zamknięcia na stronie 1, w sekcji Prognozowane płatności. Oszacowanie kredytu otrzymasz podczas ubiegania się o kredyt hipoteczny, zanim wyrazisz zgodę na ten kredyt.Premia jest również pokazana w Oświadczeniu końcowym na stronie 1, w sekcji Prognozowane płatności.Czasami płacisz za PMI jednorazowąpremią z górypłaconą przy zamknięciu.

  • Premia ta jest pokazana w oszacowaniu kredytu i informacji na temat zamknięcia na stronie 2, w sekcji B.
  • Jeśli dokonasz płatności z góry, a następnie przeprowadzisz się lub refinansujesz, możesz nie być uprawniony do zwrotu składki.Czasami płacisz zarówno zgóryjaki miesięcznie.

   • Premia płatna z góry jest pokazana w oszacowaniu kredytu i informacji końcowej na stronie 2, w sekcji B.
   • Premia dodana do miesięcznej spłaty kredytu hipotecznego jest pokazana na szacunkowej wartości kredytu i informacji o zamknięciu na stronie 1, w sekcji Prognozowane płatności.Pożyczkodawcy mogą zaoferować więcej niż jedną opcję. Poproś urzędnika ds. Pożyczki o pomoc w obliczeniu całkowitych kosztów w kilku różnych przedziałach czasowych, które są dla Ciebie realistyczne.

    Jakie czynniki powinienem wziąć pod uwagę decydując się na kredyt wymagający PMI?

    Możesz zrezygnować z miesięcznej składki na ubezpieczenie kredytu hipotecznego po zgromadzeniu określonej kwoty kapitału własnego w domu. Dowiedz się więcej o swoich prawach i zapytaj pożyczkodawców o ich zasady anulowania.

    Podobnie jak inne rodzaje ubezpieczeń hipotecznych, PMI może pomóc Ci zakwalifikować się do pożyczki, której w innym przypadku nie byłbyś w stanie uzyskać. Ale może to zwiększyć koszt kredytu. I nie chroni cię, jeśli napotkasz problemy z kredytem hipotecznym – chroni tylko pożyczkodawcę.

    Pożyczkodawcy czasami oferują konwencjonalne pożyczki z mniejszymi zaliczkamiktóre nie wymagają PMI. Zwykle za te pożyczki zapłacisz wyższe oprocentowanie. Płacenie wyższego oprocentowania może być droższe lub tańsze niż PMI – zależy to od wielu czynników, w tym od tego, jak długo planujesz pozostać w domu. Możesz również zapytać doradcę podatkowego, czy płacenie większych odsetek lub płacenie PMI może wpłynąć na podatki w inny sposób.

    Pożyczkobiorcy wpłacający niewielką zaliczkę mogą również chcieć rozważyć inne rodzaje pożyczek, takie jak pożyczka FHA. Inne rodzaje pożyczek mogą być droższe lub tańsze niż konwencjonalna pożyczka z PMI, w zależności od Twojej oceny kredytowej, kwoty zaliczki, konkretnego pożyczkodawcy i ogólnych warunków rynkowych.

    Możesz również rozważyć zaoszczędzenie pieniędzy na wpłacenie 20-procentowej zaliczki. Kiedy spłacasz 20 procent w dół, PMI nie jest wymagane w przypadku zwykłej pożyczki. Możesz również otrzymać niższe oprocentowanie z 20-procentową zaliczką.

    Poproś pożyczkodawców o przedstawienie szczegółowych cen różnych opcji, abyś mógł zobaczyć, która opcja jest najlepsza.

    Ostrzeżenie: prywatne ubezpieczenie hipoteczne chroni pożyczkodawcę, a nie ciebie. Jeśli zalegasz z płatnościami, PMI nie ochroni Cię i możesz stracić dom w wyniku egzekucji.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy