Co to jest pożyczka pod zastaw samochodu?

17.02.2021
Category: Ważne Jest

11 czerwca 2019 01:01 EDT

Pożyczka pod zastaw samochodu to krótkoterminowa pożyczka zabezpieczona tytułem własności samochodu. Pożyczki pod zastaw nieruchomości są legalne tylko w niektórych stanach, przed rozważeniem pożyczki pod zastaw samochodu należy sprawdzić przepisy obowiązujące w danym stanie.

Co to jest pożyczka pod zastaw samochodu?

W przypadku pożyczki pod zastaw samochodu pożyczkobiorca daje pożyczkodawcy tytuł do swojego samochodu jako zabezpieczenie pożyczki. Pożyczki są zwykle udzielane na krótki okres, zwykle 30 dni. Stopy procentowe są generalnie dość wysokie.

Według Federalnej Komisji Handlu konsumenci powinni być bardzo ostrożni przy zaciąganiu kredytu pod zastaw. Przede wszystkim ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że pożyczkodawca traktuje jako zabezpieczenie tytuł własności Twojego samochodu. Jeśli nie spłacisz pożyczki, stracisz samochód. Pożyczkodawca sprzeda samochód, aby odzyskać pieniądze, które Ci pożyczył.

Po drugie, oprocentowanie tych pożyczek jest dość wysokie. FTC podaje stopy procentowe nawet do 25% miesięcznie. Pożyczki często wiążą się z dodatkowymi kosztami, które mogą jeszcze bardziej podnieść stopy procentowe.

Jak działa pożyczka pod zastaw samochodu?

Pożyczki pod zastaw często porównuje się do chwilówek. Pożyczki te zazwyczaj nie wymagają sprawdzania zdolności kredytowej i mogą wydawać się łatwym sposobem na uzyskanie krótkoterminowej gotówki. Pożyczki pod zastaw są przeznaczone dla pożyczkobiorców o niższych dochodach, posiadających słaby kredyt, którzy nie kwalifikują się do bardziej konwencjonalnych pożyczek z niższymi stopami procentowymi.

Aby rozpocząć, w większości przypadków będziesz musiał posiadać wolny i czysty samochód. Po uzyskaniu zgody na pożyczkę zrzekasz się swojego tytułu na rzecz pożyczkodawcy.

Zasadniczo możesz nadal prowadzić samochód do czasu spłaty pożyczki, ale niektórzy pożyczkodawcy podłączą do samochodu urządzenie GPS i / lub wykonają kopie kluczy. Ułatwia to odzyskanie samochodu, jeśli nie spłacisz pożyczki. Mogą nawet zainstalować urządzenie, które może uniemożliwić uruchomienie samochodu, jeśli płatność jest zaległa, lub po prostu jako przypomnienie o dokonaniu płatności. W tym drugim przypadku pożyczkodawca prześle Ci kod umożliwiający uruchomienie auta.

Pożyczki udzielane są na ogół na okres od 15 do 30 dni, ale w niektórych przypadkach mogą trwać nawet do roku.

Jakie jest ryzyko związane z pożyczkami pod zastaw?

Niektórzy eksperci porównują pożyczki pod zastaw do drapieżnych pożyczek. Pożyczanie drapieżne zazwyczaj wiąże się z pożyczkami dla Amerykanów o niższych dochodach, którzy mają niewiele alternatyw, jeśli chodzi o zaspokojenie niedoboru gotówki. Pożyczki te mają często bardzo wysokie oprocentowanie, co utrudnia, jeśli nie uniemożliwia ich spłatę wielu pożyczkobiorcom.

Gotówka może być potrzebna na nagły wypadek, opłacenie czynszu lub po prostu związanie końca z końcem.

Pożyczki pod zastaw niosą ze sobą duże ryzyko. Wysokie stopy procentowe mogą szybko pomnożyć kwotę, która ma zostać spłacona, do dwukrotności, trzykrotności lub więcej faktycznej pożyczki. Może to utrudnić lub uniemożliwić pożyczkobiorcom spłatę pożyczki. Być może będą musieli zaciągnąć kolejną pożyczkę o wysokim oprocentowaniu, aby spłacić pożyczkę pod zastaw samochodu, aby uniknąć utraty samochodu. Wielu pożyczkodawców oferuje możliwość przeniesienia pierwotnych pożyczek, co tylko powoduje, że droga pożyczka staje się bardziej kosztowna. To pogrzebuje tych pożyczkobiorców w głębszej dziurze długu i utrwala cykl zadłużenia ludzi, których nie stać na to.

Jeśli pożyczkobiorca nie będzie w stanie ostatecznie spłacić kredytu pod zastaw samochodu, straci samochód. Konsekwencje utraty samochodu mogą obejmować niezdolność do pracy, co powoduje utratę głównego źródła dochodu.

Alternatywy dla pożyczek pod zastaw

W zależności od Twojej sytuacji istnieje kilka alternatyw dla pożyczki pod zastaw samochodu, w tym:

  • Porozmawiaj z wierzycielami. Mogą być skłonni do przedłużenia spłaty lub nawet renegocjacji warunków kredytu. Albo jest to prawdopodobnie lepsza i tańsza opcja w porównaniu z pożyczką pod zastaw samochodu.
  • Użyj karty kredytowej. Oprocentowanie jest prawdopodobnie niższe niż pożyczka pod zastaw samochodu i nie będziesz musiał używać samochodu jako zabezpieczenia.
  • Rozejrzyj się za innymi, tańszymi i mniej ryzykownymi źródłami kredytu.
  • Współpracuj z firmą doradztwa kredytowego .
  • Złóż wniosek o niezabezpieczoną pożyczkę osobistą . Jeśli się zakwalifikujesz, nie jest potrzebne żadne zabezpieczenie, a koszt prawdopodobnie będzie nieco niższy.
  • Skorzystaj ze zwrotu podatku jeśli przysługuje ci, na spłatę wysokiego długu lub jako fundusz awaryjny.
  • Jeśli to możliwe pożycz pieniądze od rodziny lub przyjaciół .

Pożyczki pod zastaw są szeroko reklamowane w telewizji i nie tylko. Chociaż mogą wydawać się kuszące dla osób z krótkoterminowymi potrzebami gotówkowymi, te pożyczki mogą być kosztowne i niebezpieczne. Statystyki są różne, ale według niektórych nawet 20% pożyczek pod zastaw samochodu kończy się utratą pojazdu przez właściciela.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy