Co to jest odpis? Jak to wpływa na Twój kredyt?

17.02.2021
Category: Twojej Zdolności

Podsumowanie

Fraza „odpis pochodzi ze świata rachunkowości finansowej, ale jeśli tak się stanie, spodziewaj się znacznych szkód na Twoim koncie

Treść tej strony jest aktualna na dzień opublikowania; Jednak niektóre z naszych ofert partnerskich mogły wygasnąć. Zapoznaj się z naszą listą najlepszych kart kredytowych lub skorzystaj z naszego narzędzia CardMatch , aby znaleźć karty dopasowane do Twoich potrzeb.

Szanowni Państwo

często słyszę zwrot „obciążenie w dyskusjach na temat kart kredytowych i ocen kredytowych. Nie rozumiem, co to jest. Czy mógłbyś pomóc wyjaśnić to i jak to wpływa na mnie? – Zdezorientowany w Karolinie

Drogi zdezorientowany

Termin może być nieco zagmatwany, jeśli nie znasz żargonu księgowego lub finansowego.

Obciążenie to zapis księgowy. Bank lub inny pożyczkodawca uważa Twój dług za aktywa. To atut, ponieważ ma wartość. Ale jeśli zalegasz z płatnościami, wartość tego aktywa staje się wątpliwa. Po pewnym czasie IRS wymaga od banku wycofania kredytu z jego aktywów. Następnie bank „odpisuje część lub całość kredytu ze swoich ksiąg.

Niezbędne lektury, dostarczane co tydzień

Zasubskrybuj, aby co tydzień otrzymywać najważniejsze wiadomości tygodnia w swojej skrzynce odbiorczej.

Twoja podróż kartami kredytowymi jest już oficjalnie w toku.

Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

Tak więc obciążenie jest czynnością księgową. Jest to również raport, który trafia do biur informacji kredytowej i zostaje włączony do Twojej oceny kredytowej. Jeśli masz pożyczkę oznaczoną jako spłacona, zaszkodzi to twojej zdolności kredytowej. Odpis pozostanie w Twoim raporcie kredytowym przez siedem lat.

Nie jest to zwolnienie z długu. Nawet jeśli konto zostanie spłacone, nadal jesteś winien pieniądze. A jak się okazuje, może to nawet utrudnić późniejszą spłatę długu.

Następstwa odpisu

Oto dlaczego. Kiedy bank spłaca dług, zazwyczaj robi jedną z trzech rzeczy:

  1. Spróbuj sam odzyskać dług.
  2. Wynajmij agencję windykacyjną, która zbierze dla nich.
  3. Sprzedaj dług firmie windykacyjnej.

Nie masz kontroli nad tym, kiedy spłacany jest dług. To określa prawo i pożyczkodawca. Nawet jeśli masz zamiar spłacić pożyczkę, może ona zostać spłacona. Rachunek karty kredytowej jest zwykle obciążany, gdy klient nie dokona minimalnych opłat przez 6 miesięcy.

Jak wspomnieliśmy, ta czynność zaszkodzi Twojej zdolności kredytowej. Trzydzieści pięć procent wyniku opiera się na historii płatności. Wszelkie spóźnione płatności obniżą Twój wynik. Tak więc obciążenie to boli, ale większość szkód została już wyrządzona przez opóźnienia w płatnościach. Im wyższy wynik miałeś na początku, tym większe będą obrażenia.

Długi, które nadal warto spłacić

Po spłaceniu długu kuszące będzie, aby go nie spłacać, nawet jeśli masz na to pieniądze. Możesz rozważyć ponowne rozważenie z dwóch powodów.

Po pierwsze, spłacając dług, możesz zmienić status konta na „spłacone, opłacone. To mówi innym przyszłym pożyczkodawcom, że dokładasz wszelkich starań, aby spłacić, nawet jeśli jest to trudne. Dla pożyczkodawców ten status wygląda o wiele lepiej niż status po prostu „spłacony.

Po drugie, jeśli negocjujesz spłatę długu (płacąc mniej niż jesteś winien), możesz być winien podatki. Za każdym razem, gdy pożyczkodawca umorzy dług w wysokości ponad 600 USD, musi powiadomić IRS, a umorzony dług jest dodawany do dochodu podlegającego opodatkowaniu za dany rok.

Jeśli tak się stanie, możesz kwalifikować się do zwolnienia. Zwolnienia są dość hojne. Aby się upewnić, skontaktuj się z wykwalifikowanym podatnikiem.

Mam nadzieję, że nie zalegasz z żadnymi rachunkami, a pytanie o odpisy dotyczy tylko tego, że jesteś zdezorientowany. Jednak nawet jeśli tak jest, nadal będziesz mieć wpływ na obciążenia.

Firmy obsługujące karty kredytowe szacują, ile stracą na odpisach. I pobierają od wszystkich wyższe opłaty i stopy procentowe, aby pokryć te straty. Dlatego każdy, kto korzysta z karty kredytowej, zapłaci trochę więcej z powodu obciążeń.

Przez następny rok lub dwa wszyscy będziemy nadal słyszeć o odpisach. To niefortunny efekt uboczny trudnej gospodarki i dużej kwoty niespłaconego zadłużenia konsumenckiego.

Treść redakcyjna tej strony opiera się wyłącznie na obiektywnej ocenie naszych autorów i nie jest napędzana przez dolary reklamowe. Nie został dostarczony ani zlecony przez wydawców kart kredytowych. Możemy jednak otrzymać rekompensatę, gdy klikniesz linki do produktów naszych partnerów.

Co dalej?

Money Talks: Q&A z mistrzem boksu Bernardem Hopkinsem

Również bystry biznesmen, mistrz świata wagi półciężkiej tylko kręci głową, widząc głupotę swoich rówieśników z pieniędzmi

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy