Co to jest kredyt hipoteczny o zmiennej stopie procentowej?

17.02.2021
Category: Które Pomogą

Pobierz nasz 43-stronicowy przewodnik po inwestowaniu w nieruchomości już dziś!

Nieruchomości od dawna są inwestycją dla tych, którzy chcą budować długoterminowe bogactwo przez pokolenia. Pomożemy Ci poruszać się po tej klasie aktywów, zapisując się do naszego obszernego przewodnika po inwestowaniu w nieruchomości.

Ponieważ większość z nas nie ma gotówki, aby od razu zapłacić za nasze domy, podpisanie kredytu hipotecznego jest praktycznie czymś oczywistym dla potencjalnych właścicieli domów. Ale nie wszystkie kredyty hipoteczne są sobie równe i chociaż większość nabywców domów wybiera tradycyjną pożyczkę o stałym oprocentowaniu, możesz ulec pokusie skorzystania z kredytu hipotecznego o zmiennej stopie procentowej.

Kredyt hipoteczny o zmiennym oprocentowaniu lub ARM to pożyczka mieszkaniowa, której oprocentowanie może się zmieniać w czasie. Podczas gdy oprocentowanie kredytów hipotecznych o stałym oprocentowaniu jest sztywne, oprocentowanie ARM może wzrosnąć lub spaść w zależności od warunków rynkowych. Chociaż kredyty hipoteczne o zmiennej stopie procentowej wiążą się z pewnymi korzyściami, nie zapewniają takiego samego poziomu bezpieczeństwa jak pożyczki o stałym oprocentowaniu.

ŹRÓDŁO OBRAZU: GETTY IMAGES.

Kredyty hipoteczne o regulowanym a stałym oprocentowaniu

Kredyty hipoteczne o stałym oprocentowaniu od dawna są standardem w branży kupowania domów, a pożyczkobiorcy zwykle je lubią, ponieważ są dość proste. Podpisując stałą hipotekę (która zwykle jest udzielana na 15 lub 30 lat), blokujesz z góry określoną stopę procentową na cały okres spłaty pożyczki. Oznacza to, że Twoje miesięczne płatności będą zawsze przewidywalne i nie będziesz musiał się martwić o podwyższenie stawki.

Kredyty hipoteczne o zmiennym oprocentowaniu działają inaczej. W przypadku kredytu hipotecznego o zmiennej stopie procentowej otrzymasz początkową stawkę, którą zapłacisz przez określony czas – zazwyczaj pięć lat. Jednak po zakończeniu tego okresu stopa procentowa będzie się zmieniać rok po roku w zależności od tego, gdzie obowiązują stopy procentowe. Jeśli stawki zaczną rosnąć, wzrosną również Twoje miesięczne płatności. Z drugiej strony, jeśli stawki zaczną spadać, miesięczne raty kredytu hipotecznego spadną.

Korzyści z kredytów hipotecznych o zmiennym oprocentowaniu

Głównym powodem rozważenia ARM jest to, że, ogólnie rzecz biorąc, stopa procentowa oferowana w początkowym okresie pożyczki będzie niższa niż bieżąca stopa dla stałych pożyczek. Jeśli zarejestrujesz się na 5/1 ARM, który jest popularnym wyborem wśród pożyczkobiorców, zazwyczaj będziesz korzystać z obniżonej stawki przez pierwsze pięć lat pożyczki. Jednak po wygaśnięciu tego okresu Twoja stawka będzie dostosowywana co roku. Ale jeśli planujesz pozostać w domu tylko przez pięć lat, zapisanie się na 5/1 ARM to dobry sposób na zablokowanie niższej stopy procentowej w tym czasie.

Kolejną potencjalną korzyścią z uzyskania ARM jest to, że stopa procentowa może z czasem spaść. Kiedy tak się stanie, Twoje miesięczne płatności również zostaną obniżone.

Wady kredytów hipotecznych o zmiennym oprocentowaniu

Fakt, że oprocentowanie ARM zmienia się w czasie, może być zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem. Jeśli masz szczęście, zobaczysz, że Twoja pożyczka spadnie, gdy będziesz miał pożyczkę przez kilka lat. Z drugiej strony, jeśli stawki zaczną rosnąć we wszystkich kierunkach, Twoja musi wzrosnąć, a wraz z tym wzrośnie Twoja miesięczna płatność.

Jeśli planujesz pozostać w domu tylko przez krótki czas, istnieje szansa, że ​​zmienne stawki nie ucierpią. Dzieje się tak, ponieważ ARM zwykle nakładają ograniczenia na zakres, w jakim stawki mogą zmieniać się rok po roku. Ale jeśli spodziewasz się spłacać pożyczkę przez wiele lat, będziesz podejmować dość duże ryzyko, ponieważ długoterminowe stopy procentowe mogą być dość nieprzewidywalne.

Kredyt hipoteczny ze zmiennym lub stałym oprocentowaniem: co jest dla Ciebie odpowiednie?

Jeśli zastanawiasz się, czy wyjdziesz na prowadzenie z kredytem hipotecznym o zmiennym oprocentowaniu, czy o stałym oprocentowaniu, mamy narzędzie, które może pomóc. Ten kalkulator pozwoli Ci uruchomić różne scenariusze, które pomogą Ci dokonać najlepszego wyboru.

Ostatecznie decyzja, czy wybrać ARM, czy nie, może sprowadzić się do Twojego apetytu na ryzyko. Jeśli jesteś typem osoby, która potrzebuje zabezpieczenia, które wiąże się z przewidywalnymi płatnościami, prawdopodobnie lepiej będzie wybrać stałą pożyczkę. Ale jeśli chcesz rzucić kostką, kredyt hipoteczny o zmiennej stopie procentowej może być dla Ciebie właściwym posunięciem.

„Nieuczciwe zalety nieruchomości właśnie się poprawiły

Inwestowanie w nieruchomości zawsze było jedną z najskuteczniejszych ścieżek do niezależności finansowej. To dlatego, że oferuje niesamowite zwroty i jeszcze więcej niesamowitych ulg podatkowych.

Te korzyści nie były jednak wystarczające dla Wujka Sama, ponieważ nowa luka podatkowa pozwala teraz rozważnym inwestorom, którzy działają dziś, zablokować dziesięciolecia zwrotów wolnych od podatku. Przygotowaliśmy obszerny przewodnik podatkowy, w którym szczegółowo opisano, w jaki sposób możesz skorzystać z tej niepowtarzalnej okazji inwestycyjnej. Po prostu kliknij tutaj, aby otrzymać bezpłatną kopię.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy