Co stanie się z moim długiem na karcie kredytowej, jeśli umrę

17.02.2021
Category: Przykład Jeśli

Opublikowano: 09:40 czasu BST, 1 maja 2018 r. | Zaktualizowano: 09:40 BST, 1 maja 2018 r

 • e-mailTo, co dzieje się z długami, kiedy umieramy, jest czymś, o czym większość z nas tak naprawdę nie chce brać pod uwagę.

  Ale jest to temat, który powoduje wiele zamieszania, zarówno w życiu, jak i po śmierci. I to może mieć ogromny wpływ na tych, których zostawiamy.

  Zapytaliśmy eksperta z organizacji charytatywnej Step Change, co stanie się z długami na karcie kredytowej, jeśli umrzesz i czy członkowie Twojej rodziny odziedziczą je po Tobie.

  Co stanie się z Twoim długiem, jeśli umrzesz? Firmy obsługujące karty kredytowe przejmą płatność z Twojego majątku po Twojej śmierci

  Andrew Shaw, koordynator polityki doradztwa w zakresie zadłużenia w StepChange Debt Charity, wyjaśnił zasady obowiązujące osoby mieszkające w Anglii i Walii:

  Czasami mówi się, że „Twoje długi umierają razem z Tobą, ale niestety nie zawsze tak jest. Czasami wierzyciele dobrowolnie odpisują lub nie będą realizować długów zmarłej osoby, ale nie muszą.

  Ewentualnie długi mogą być objęte polisami ubezpieczeniowymi – ale jeśli nie, to nadal pozostaną niespłacone.

  POWIĄZANE ARTYKUŁY
  • Poprzedni
  • 1Kolejny
  • Trzy miliony klientów kart kredytowych borykających się z długami Czy mogę dostać kredyt hipoteczny na przeprowadzkę, jeśli mam czarny kredyt Dlaczego Nationwide Building Society nie pozwoli nam wpłacić gotówki ASK TONY: Mam 62 lata i jestem chory, więc dlaczego zostałem.Udostępnij ten artykuł

   JAK TO PIENIĄDZE MOŻE POMÓC

   • Jak wyjść z długów: Twój dziesięciostopniowy plan odzyskania kontroli nad finansamiJeśli dług jest na wspólne imiona, odpowiedzialność automatycznie przechodzi na pozostałego przy życiu posiadacza rachunku. Jednak karty kredytowe nie są wydawane na wspólne nazwiska – „dodatkowy posiadacz karty nie weźmie odpowiedzialności za zadłużenie karty kredytowej, jeśli posiadacz konta umrze.

    Wszelkie niespłacone zadłużenie osoby zmarłej w chwili jej śmierci zostanie spłacone z dochodów z jej majątku w ramach postępowania spadkowego.

    Jeśli to nie wystarczy do spłaty wszystkich długów, majątek jest niewypłacalny i może podlegać „zarządzeniu upadłościowemu, który jest rodzajem upadłości majątku zmarłego.

    Powiernik zostanie powołany, aby sprawiedliwie rozdzielić wpływy ze spadku między wszystkich wierzycieli. O wydanie postanowienia o zarządzeniu upadłości może ubiegać się wierzyciel lub przedstawiciele zmarłego.

    Jeżeli zmarły był współwłaścicielem majątku z kimś innym, sposób obchodzenia się z majątkiem zależy od tego, jak zbudowano współwłasność.

    Jeśli obie strony posiadały nieruchomość na równych warunkach – „dzierżawa współdzielona – nieruchomość przechodzi automatycznie na osobę pozostającą przy życiu, więc wierzyciele nie mogą wymusić sprzedaży nieruchomości.

    Jeżeli jednak zostanie wydany nakaz upadłości, osoba pozostająca przy życiu może być zmuszona do zapłaty powiernikowi wartości odsetek zmarłego.

    Jeżeli współwłaściciele byli „wspólnymi dzierżawcami, co oznacza, że ​​posiadali oddzielne udziały w nieruchomości, udział zmarłej osoby stanowi część ich majątku, a wierzyciele mogą wymusić sprzedaż nieruchomości, aby odzyskać swoje pieniądze.

    ZAPYTAJ EKSPERTAKażdy, kto uważa, że ​​jego dom może być zagrożony z powodu długów niedawno zmarłego współwłaściciela, powinien jak najszybciej zasięgnąć porady prawnej.

    Po zajęciu się majątkiem krewni nie odpowiadają za żadne pozostałe długi.

    Emma Gunn z This is Money dodaje:

    W przypadku śmierci bliskiej osoby istnieje kilka kroków, które członkowie rodziny mogą podjąć na wczesnym etapie, aby uniknąć nieporozumień z pożyczkodawcami i ułatwić regulowanie niespłaconych długów.

    Często słyszymy o firmach wysyłających rachunki adresowane do tych, którzy zmarli lub nie zamykających konta, a następnie ścigających ich za spóźnione opłaty i kary, nękając bliskich, gdy są w żałobie.

    Dlatego sporządzenie listy wszystkich długów lub umów kredytowych członka rodziny i wczesne skontaktowanie się z bankami i pożyczkodawcami może być łatwiejsze i mniej traumatyczne.

    Gdzie uzyskać pomocMożesz kwalifikować się do zasiłku dla osób bliskich, jeśli zmarł Twój mąż, żona lub partner. Możesz dowiedzieć się więcej na ten temat tutaj.

    Nie zapominaj, że polisy ubezpieczeniowe na życie mogą pomóc w spłacie długów zmarłego, na przykład jeśli zostały one utworzone w celu spłaty kredytu hipotecznego.

    Niestety według StepChange większość polis PPI nie obejmuje śmierci, ale zawsze warto to sprawdzić.

    Nie zapominaj, że istnieje cała masa pomocy i porad, jeśli masz do czynienia z długami.

    Firma This is Money opracowała 10-stopniowy plan, który pomoże wyjść z zadłużenia, który możesz przeczytać w całości tutaj.

    Możesz również uzyskać bezpłatną pomoc od organizacji charytatywnych i witryn poradniczych zajmujących się zadłużeniem, które zawierają przewodniki i arkusze informacyjne lub umożliwiają rozmowę z doradcą, który może wyjaśnić dostępne opcje.

    Może to obejmować ubezpieczenia, kredyty hipoteczne, pożyczki, karty sklepowe, karty kredytowe i oszczędności, emerytury i firmy udzielające pożyczek studenckich.

    To powstrzyma ich przed dodawaniem długu lub rachunków z opóźnionymi opłatami i dodatkowymi opłatami.

    Czasami mogą wymagać dokumentacji, dlatego warto zabrać dodatkowe kopie, gdy przyjdziesz zarejestrować zgon.

    Warto zanotować, kiedy się z nimi kontaktowałeś, z kim rozmawiałeś i złożyć wszelką korespondencję na wypadek sporu w przyszłości.

    Nie zapomnij uwzględnić na tej liście również firm użyteczności publicznej, od przedsiębiorstw energetycznych po umowy na telefon komórkowy.

    Niektórzy mogą nie pozwolić na odstąpienie od umowy, ale warto o to zapytać. Jeśli istnieje zaległe saldo lub należne płatności, zostaną one pobrane z majątku spadkowego.

    Pamiętaj, jak wspomniano powyżej, zasady są nieco inne, jeśli chodzi o wspólne rachunki bankowe lub inne wspólne kredyty, takie jak pożyczki lub kredyty hipoteczne, ponieważ możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności solidarnej po śmierci partnera.

    Niestety nie oznacza to, że długi są dzielone bezpośrednio po środku, a ostatecznie poniesiesz całkowitą odpowiedzialność za kwotę.

    Ponownie, kluczem jest jak najwcześniejsze skontaktowanie się z bankami, a jeśli prawdopodobnie będziesz miał problemy z płatnościami, poinformuj je, ponieważ mogą chcieć ustalić plan spłaty lub zaoferować wakacje w spłacie.

 • We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy