Co oznacza niezabezpieczona karta kredytowa

17.02.2021

Wiele osób straciło swój kredyt w czasie obecnego spowolnienia gospodarczego.

Rośnie liczba zaległości związanych z kartami kredytowymi, a firmy obsługujące karty kredytowe są znacznie bardziej wybredne w kwestii tego, z kim prowadzą interesy.

Jeśli masz szczęście, że uzyskasz zgodę na wydanie karty kredytowej, istnieje duża szansa, że ​​zostaniesz obciążony ogromnymi stopami procentowymi. Chodzi mi o to, że firmy obsługujące karty kredytowe muszą jakoś zapłacić za zalegających posiadaczy kart, prawda? (przynajmniej to ich wymówka).

Tak więc pozostajemy w klimacie, w którym osoby ze słabym kredytem lub bez kredytu nie są w stanie uzyskać zgody na wydanie karty, albo po prostu nie stać ich na oferowane stawki.

To zmusiło tych ludzi do sięgnięcia po zabezpieczoną kartę kredytową, która jest tematem tego artykułu.

Zabezpieczona karta kredytowa to sytuacja, w której karta kredytowa jest zabezpieczona pieniędzmi przesłanymi wcześniej.

Weźmy przykład.

Zapisujesz się do zabezpieczonej karty kredytowej od XYZ.

Mówią ci, że twój limit będzie równy kwocie pieniędzy, jaką zdecydujesz się zabezpieczyć kartę.

Na przykład, jeśli chcesz otrzymać limit kredytowy w wysokości 5000 USD, musisz wysłać czek lub przekaz pieniężny na 5000 USD.

Następnie XYZ wyda Ci kartę kredytową (Visa, Mastercard, cokolwiek) z limitem 5000 USD.

Co stanie się z Twoimi 5000 $?

Firma umieszcza je na oprocentowanym koncie. Zarabiasz odsetki. Jeśli zdecydujesz się anulować kartę, otrzymasz zwrot pieniędzy. Pieniądze są zawsze Twoje – po prostu trzymają je, aby zabezpieczyć saldo na Twojej karcie.

Jeśli odejdziesz i zdecydujesz się nie spłacać salda, firma po prostu zatrzyma saldo i odeśle Ci wszelkie pozostałe pieniądze.

Jeśli chcesz zwiększyć limit na swojej karcie, po prostu wysyłasz im więcej pieniędzy.

Zabezpieczona karta kredytowa działa tak jak zwykła karta kredytowa i nikt nigdy się nie dowie, że jest zabezpieczona.

Możesz go używać online, możesz go używać w restauracji, możesz go używać w filmach.

Dlaczego ktoś miałby chcieć ubiegać się o zabezpieczoną kartę kredytową? Oto kilka powodów:

1. Prawie każdy jest akceptowany. Czemu? Ponieważ karta jest zabezpieczona, firma wydająca ma bardzo małe ryzyko i może zaakceptować praktycznie każdego.

2. Niższe stopy procentowe. Znacznie niżej. Wiele firm oferujących zabezpieczone karty kredytowe oferuje stawki w przedziale 7-9% – porównaj to z tradycyjną niezabezpieczoną kartą kredytową.

3. Osoby ze słabym kredytem lub bez niego mogą budować swoją zdolność kredytową. Swoją zdolność kredytową zbudujesz za pomocą zabezpieczonej karty kredytowej, niezależnie od tego, czy jest ona zabezpieczona, czy nie.

Oczywistą wadą zabezpieczonej karty kredytowej jest to, że musisz wpłacić pieniądze, aby uzyskać dowolną równowagę. Jeśli jednak nie możesz uzyskać kredytu nigdzie indziej z powodu słabej lub nieistniejącej zdolności kredytowej, zbudowanie kredytu za pomocą zabezpieczonej karty może okazać się bardzo rozsądną opcją.

W tym momencie prawdopodobnie możesz się domyślić, czym jest niezabezpieczona karta kredytowa.

Niezabezpieczona karta kredytowa nie wymaga od posiadacza wpłaty salda z góry. Raczej wielkość ich limitu zależy od ich zdolności kredytowej.

Ponieważ karta jest niezabezpieczona, firmy obsługujące karty kredytowe mogą uciec od naliczania większych odsetek, ponieważ ponoszą większe ryzyko.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy