5 sposobów zhakowania konta bankowego – i jak się chronić

5 sposobów zhakowania konta bankowego – i jak się chronić
16.10.2020
Category: Jeśli Twój

Bankowość internetowa sprawia, że ​​życie jest o wiele wygodniejsze, ale także otwiera Twoje finanse na hacki. Ponieważ 71% dorosłych Amerykanów korzysta z bankowości internetowej, ważne jest, aby podjąć aktywne kroki w celu ochrony przed włamaniami i wyciekiem danych. Poniżej znajduje się pięć błędów popełnianych w bankowości internetowej, a także sposoby zmniejszenia ryzyka włamania na konto bankowe.

Posiadanie słabego hasła

Słabe hasło dodatkowo naraża Twoje konto bankowe online. Gdy haker złamie Twoje hasło, będzie miał pełny dostęp do wprowadzania zmian na Twoim koncie i opróżnienia go. Posiadanie silnego hasła – czy to konta bankowego, adresu e-mail czy konta w mediach społecznościowych – jest niezbędne. Wybierz unikalne hasło, które jest długie, losowe i składa się z różnych przypadków, cyfr, liter i symboli.

Brak uwierzytelniania dwuskładnikowego

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe zmniejsza ryzyko oszustwa, włamania i kradzieży tożsamości, wymagając od osoby wpisania kodu wysłanego na smartfon w celu zweryfikowania tożsamości użytkownika. Jeśli Twój bank oferuje uwierzytelnianie dwuskładnikowe (lub uwierzytelnianie wieloskładnikowe), skorzystanie z niego może zwiększyć bezpieczeństwo Twoich finansów. Mówiąc najprościej, hakowanie konta z uwierzytelnianiem dwuskładnikowym jest znacznie trudniejsze, ponieważ wymagałoby od hakera zhakowania zarówno konta, jak i smartfona danej osoby.

Korzystanie z nieznanego połączenia internetowego

Wykonywanie transakcji finansowych przez publiczne Wi-Fi jest ryzykownym posunięciem, ponieważ publiczne połączenia internetowe są nieuregulowane i mogą rozprzestrzeniać złośliwe oprogramowanie. W idealnym przypadku transakcje bankowe powinny być przeprowadzane za pośrednictwem wirtualnej sieci prywatnej lub VPN, która dodaje dodatkową warstwę bezpieczeństwa do sieci prywatnych i publicznych, aby chronić poufne dane. Dla tych, którzy kończą bankowość bez VPN, wybierz zaszyfrowane strony, wyszukując „https” w adresie URL w przeglądarce. A dla tych, którzy używają swoich urządzeń mobilnych, PCMag zalecił wyłączenie Wi-Fi i korzystanie z abonamentu komórkowego.

Ufanie podejrzanym e-mailom

Wyrafinowani hakerzy mogą wysłać e-maila do konsumenta podszywającego się pod ich bank lub inną oficjalną stronę internetową. Uważaj na podejrzane e-maile, takie jak promocje e-mailowe, które brzmią zbyt dobrze, aby były prawdziwe, В NerdWalletВ zgłoszono. Jednym ze sposobów zachowania czujności jest sprawdzenie identyfikatora e-mail nadawcy, aby sprawdzić, czy coś jest nie tak – często identyfikator e-mail ujawnia, że ​​został wysłany z konta nieoficjalnego lub naśladowczego. Otrzymujesz podejrzaną wiadomość e-mail z prośbą o podanie poufnych informacji lub kliknięcie linku, najlepiej zadzwonić do swojego banku przed kliknięciem linków lub ujawnieniem informacji. Znajdź numer telefonu zaufania ze starego rachunku lub oficjalnej strony internetowej i opisz wiadomość e-mail do przedstawiciela, aby sprawdzić, czy wiadomość e-mail została wysłana lub czy jest sfałszowana. Jeśli to drugie, bank prawdopodobnie zażąda przesłania wiadomości e-mail do zespołu ds. Bezpieczeństwa.

Brak sprawdzenia kont

Sprawdzanie kont jest ważne. Niezależnie od tego, czy jest to konto karty kredytowej, czy konto oszczędnościowe, regularne sprawdzanie ułatwi Ci sprawdzenie, czy nie ma podejrzanych transakcji.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy