20 akcji wyborczych do kupienia, jeśli Donald Trump wygra w 2020 roku

17.02.2021
Category: Cały Okres

Może to zabrzmieć okropnie, ale nie ignoruj ​​sprawy przez drugą kadencję Trumpa

Źródło: Andrew Cline / Shutterstock.com

Nota wydawcy: „ 20 akcji wyborczych do kupienia, jeśli Donald Trump wygra w 2020 roku zostało opublikowane we wrześniu 2020 roku.

Jeśli chodzi o temat akcji wyborczych do kupienia, to generalnie sugerowałem, aby wziąć pod uwagę spółki, które dobrze sobie poradzą za drugiej kadencji prezydenta Donalda Trumpa.

W tym momencie często spotykam się z niedowierzaniem. W jaki sposób ten relikt minionej epoki mógł wygrać w tym złamanym okresie? Dość często odpowiadam, jak mógłby nie?

Patrzę tylko na fakty. Według Pew Research Center 73% Amerykanów ma nieprzychylny pogląd na Chiny, obwiniając ten kraj za rozprzestrzenianie nowego koronawirusa. Dlatego w wywiadzie dla CGTN America wyjaśniłem, że to środowisko wywołuje strach wśród Amerykanów pochodzenia azjatyckiego, którzy zwrócili się do broni palnej w celu ochrony. I tak, to wskazówka dotycząca akcji wyborczych do kupienia.

Nie tylko to, podręcznik kampanii Trumpa jest prosty, ale potężny. Zrzuć winę na grupę demograficzną, która nie może bronić się politycznie. Kierownik kampanii byłego prezydenta George’a HW Busha, Lee Atwater, wykorzystał tę taktykę z wielkim skutkiem, pomagając starszemu Bushowi przezwyciężyć stromy deficyt wyborczy. Brzmi znajomo?

W rzeczywistości agencje rządowe, w tym Komisja ds. Równych Szans Zatrudnienia, są już świadome potencjalnego rasizmu, który może się namnażać w nadchodzących miesiącach. Możemy zmierzyć się z czterema latami Trumpa, ponieważ ta administracja wie, jak grać nieczysto. Możesz jednak pocieszyć się tymi akcjami wyborczymi, aby kupić:

 • Lockheed Martin (NYSE: LMT )
 • Northrop Grumman (NYSE: NOC ) Raytheon Technologies (NYSE: RTX ) Caterpillar (NYSE: CAT ) Deere & Company (NYSE: DE ) Vulcan Materials Company (NYSE: VMC ) H&R Block (NYSE: HRB ) Intuit (NASDAQ: INTU ) Microsoft (NASDAQ: MSFT ) New York Times (NYSE: NYT ) AT&T (NYSE: T ) Amazon (NASDAQ: AMZN ) Twitter (NYSE: TWTR ) Alfabet (NASDAQ: GOOG , NASDAQ: GOOGL ) General Motors (NYSE: GM ) The Geo Group (NYSE: GEO ) Nornickel (OTCMKTS: NILSY ) Sturm Ruger (NYSE: RGR ) Smith & Wesson Brands (NASDAQ: SWBI ) Magazyn sportowca (NASDAQ: SPWH )Akcje wyborcze: Lockheed Martin (LMT)Zazwyczaj akcje spółek wojskowych działają niezawodnie, ponieważ Stany Zjednoczone są światowym policjantem. Cynicznie, nie ma nic lepszego niż gorący konflikt – lub groźba takiego – który mógłby poruszyć amerykańskich wyborców. Jednak Lockheed Martin utrzymuje się na stałym poziomie od około połowy kwietnia. Widzę tutaj logikę, ponieważ inwestorzy akcji LMT martwią się wewnętrzną niestabilnością.

  Również przemysł obronny porusza niektóre z brzydkich problemów, do których odnoszą się Amerykanie wzywający do zmian społecznych. Przede wszystkim jest to fakt, że sektor ten czerpie zyski z nędzy. Tak, rozumiem, że potrzebujemy silnego parasola obronnego, aby chronić siebie i nasze interesy za granicą. Jednocześnie nie bądźmy naiwni: to brzydka sprawa.

  Z pewnością akcje LMT nie otrzymają zbyt pozytywnego PR w czasie kryzysu. Jednak ostatecznie Lockheed Martin powinien się rozwijać jako jedna z najlepszych akcji wyborczych do kupienia.

  Northrop Grumman (NOC)Niedawno wybuchła medialna burza z powodu raportu The Atlantic, w którym Trump określił naszych poległych bohaterów jako „frajerów lub „przegranych.

  Osobiście nie wiem, czy zarzuty są prawdziwe, czy nie. Ale parafrazując Tuckera Carlsona z Fox News, kiedy zastanawiał się, czy reporter bełkotał sekretarz prasowy Białego Domu, Kayleigh McEnany, żyjemy w chwili, w której można to sobie wyobrazić.

  W końcu Trump zlekceważył senatora Johna McCaina, stwierdzając: „On nie jest bohaterem wojennym. Jest bohaterem wojennym, ponieważ został schwytany. Lubię ludzi, którzy nie zostali schwytani . Ale co to ma wspólnego z akcjami Northrop Grumman i NOC?

  Wprawdzie nic nie było bezpośrednio związane z firmą. Jednak raporty sugerują, że kilku członków służby jest wściekłych na prezydenta, prawdopodobnie dlatego, że oskarżenia wydają się wiarygodne. Tak więc, jeśli Trump wygra, ma wszelkie powody, by wzmocnić akcje NOC i im podobne. Zatem cały parasol obronny jest najwyższym priorytetem na tej liście akcji wyborczych.

  Akcje wyborcze: Raytheon Technologies (RTX)Przewidywanie, że akcje w wyborach prezydenckich zostaną kupione, jest obarczone ryzykiem, dlatego nie robię tego często. Jednak gdyby Trump objął drugą kadencję, jednym z sektorów, które najprawdopodobniej skorzystają z dobrej koniunktury, będzie przemysł obronny.

  Prezydent kocha wojsko – no cóż, nie na tyle, żeby do niego dołączyć. Niemniej jednak stał na czele startu Sił Kosmicznych, szóstej gałęzi wojskowej Ameryki.

  Ten ukryty patriotyzm powinien dobrze służyć firmom takim jak Raytheon Technologies. Oczywiście koronawirus nie osłabił entuzjazmu naszych przeciwników do sprawdzenia naszej gotowości wojskowej. Z mojej perspektywy posiadanie upartego, wygadanego przywódcy, takiego jak Trump, prawdopodobnie podniosłoby morale wśród naszych żołnierzy. A akcje RTX wzrosłyby wyżej przy założeniu, że prezydent nie wycofa się z wyzwania.

  Co więcej, Biały Dom nie musiałby grać dobrze w ewentualnej drugiej kadencji. W kontaktach Trumpa z Chinami musiał złagodzić swoje instynkty, zwłaszcza w roku wyborczym, w którym cierpiąca gospodarka amerykańska byłaby ostatnią rzeczą, jakiej potrzebuje.

  Jeśli Trump zostanie ponownie wybrany, ten nieznośny szczegół zniknie. A to byłby doskonały katalizator dla akcji RTX.

  Caterpillar (CAT)Jak wiecie, Donald Trump już sprawił, że Caterpillar znów był świetny.

  Pomimo poważnego wpływu nowego koronawirusa, akcje CAT wzrosły o ponad 50% od zaskakującego zwycięstwa byłego potentata na rynku nieruchomości cztery lata temu.

  Dlatego chodzi o utrzymanie doskonałości firmy Caterpillar. A druga kadencja będzie bardzo długa dla tej najkorzystniejszej z akcji w wyborach prezydenckich.

  Niesławnie obietnicą kampanii wyborczej Trumpa było zbudowanie muru. Odnosząc się do muru granicznego USA-Meksyk, projekt wzbudził wiele kontrowersji. Z pewnością Demokraci nie byliby w nastroju do rozrywki, nie mówiąc już o pomocy w finansowaniu takich wysiłków. Jednak druga kadencja pokazałaby, że Amerykanie dbają o bezpieczeństwo granic, stawiając lewicę w niezręcznej sytuacji.

  Co więcej, Trump miałby wszelką motywację do rozpoczynania wszelkich projektów budowlanych, jakie tylko może. Amerykanie rozpaczliwie potrzebują pracy, a kontrakty rządu federalnego w dużym stopniu pomogłyby w zaspokojeniu tej potrzeby. A ponieważ firma Caterpillar jest gotowa na korzyści, przewiduję korzystne warunki dla akcji CAT, jeśli „Donald wygra.

  Akcje wyborcze: Deere & Company (DE)W okresie poprzedzającym wybory w 2016 roku Donald Trump uwielbiał rozmawiać o Deere & Company.

  Jego zdaniem takie nazwy jak Deere i Caterpillar reprezentują rdzeń amerykańskiego biznesu. A kiedy omawiał potencjał akcji DE, zrobił to w kontekście wysadzania zagranicznych konkurentów.

  Akcje DE zyskały uznanie jako jedne z najlepszych akcji wyborczych do kupienia w 2016 r. Przez cały okres administracji Trumpa Deere zachowywał się niezawodnie na rynkach. Podczas gdy akcje spadły z powodu pandemii Covid-19, wróciły na prowadzenie.

  Wiele z tego odrodzenia ma związek z poprawą warunków ekonomicznych dla rolnictwa. Ponieważ konsumenci wracają do pewnego pozoru normalności, jest to duża zaleta dla Deere. Gdyby Trump znowu wygrał, wyobrażam sobie sprzyjające środowisko dla DE.

  Vulcan Materials Company (VMC)Klasyczny przykład wśród akcji w wyborach prezydenckich do kupienia pod konserwatywną administracją, Vulcan Materials Company okazuje się być nazwą, która ponownie nie była zbyt dobra.

  Zamiast tego, akcje VMC są mniej więcej na tym samym poziomie, co wtedy, gdy Donald Trump po raz pierwszy wygrał swój występ w Białym Domu. Oczywiście Trump byłby chętny do zmiany tej narracji na Vulcan.

  Podobnie jak Caterpillar, widzę znaczący wzrost akcji VMC. Oczywiście polityka Trumpa „Najpierw Ameryka dobrze rokuje krajowym projektom budowlanym. Ale oto rzecz w Vulcan – bardzo niewiele osób oczekuje, że Trump wygra. Kiedy ludzie patrzą na sondaże, widzą, że Biden pokonuje Trumpa z dużym marginesem.

  Pod wieloma względami wygranie drugiej kadencji jest znacznie mniej prawdopodobne niż zwycięstwo Trumpa za pierwszym razem. Jeśli więc dokona niemożliwego, spodziewaj się „dużych zysków dla akcji VMC.

  Wreszcie Vulcan może działać jako żywopłot. Według strony internetowej kampanii Biden skupia się na odbudowie amerykańskiej infrastruktury. Jeśli to prawda, VMC może odnieść zwycięstwo bez względu na to, kto zasiada w Gabinecie Owalnym.

  Akcje wyborcze: H&R Block (HRB)Spośród akcji wyborów prezydenckich do kupienia na tej liście, H&R Block przedstawia najbardziej zawiłą narrację. Więc posłuchaj mnie przez chwilę.

  Na początku swojej administracji Trump wprowadził znaczące zmiany w amerykańskim kodeksie podatkowym. Najwyraźniej zmiany uprościły nasze podatki.

  Nie widziałem tego w ten sposób, ponieważ każda korekta wymaga aklimatyzacji z perspektywy podatnika. Jednak takie modyfikacje teoretycznie przynoszą korzyści zapasom HRB.

  W moich wcześniejszych dyskusjach na temat firmy zajmującej się przygotowywaniem podatków, przywołałem istotny katalizator ekonomii gigów. Zasadniczo inny termin dla niezależnych wykonawców, pracownicy koncertów nie są przywiązani do tradycyjnych umów o pracę. Zamiast tego mogą pracować dla wielu organizacji i zazwyczaj są opłacane według zgłoszonych produktów pracy, a nie za poświęcony czas.

  Ale ze względu na to rozróżnienie ci, którzy uczestniczą w gospodarce koncertowej, muszą składać inne formularze podatkowe niż twój standardowy pracownik W2. Formularze te mogą być skomplikowane, szczególnie w przypadku nowicjuszy, pomagając w ten sposób w przypadku akcji HRB.

  Co więcej, nowy koronawirus sprawił, że większość ludzi została tymczasowo zatrudniona na koncercie. Jeśli wybiorą ten zawód na stałe, najbardziej skorzystają na prezydencie ceniącym przedsiębiorczość. Dlatego rozważ H&R Block, jeśli Trump odniesie zwycięstwo.

  Intuit (INTU)Jak wspomniałem powyżej, podatki w ramach przeglądu administracji Trumpa stały się bardziej zagmatwane. Najwyraźniej nie tylko ja czuję się w ten sposób. Trzeba przyznać, że część krytyki zmian wynika z percepcji. Być może nie otrzymałeś tak dużego zwrotu jak w poprzednich latach, ale Twoje zobowiązanie podatkowe mogło zostać zmniejszone.

  To powiedziawszy, wierzę, że gigant biznesowy i finansowy Intuit będzie miał długą ścieżkę sukcesu w drugiej kadencji Trumpa. Jak można się domyślić, miliony Amerykanów chcą na stałe pracować w domu. Dla wielu organizacji produktywność i efektywność pracy zdalnej była zaskakująco zachęcająca.

  Oczywiście zatrudnienie w domu to nadal zatrudnienie, co może nie pomóc intu w dużym stopniu. Ale jest prawdopodobne, że wielu pracowników rozwinie się samodzielnie. To uczyniłoby z nich niezależnych kontrahentów, wspierając Intuit jako jedną z opłacalnych akcji wyborczych do kupienia.

  Akcje wyborcze: Microsoft (MSFT)Jedną z korzyści, jeśli mogę to tak nazwać, z nowego koronawirusa jest to, że ludzie ponownie przemyśleli koncepcję pracy.

  Jak powiedziałem wcześniej, ludzie niekoniecznie muszą być skoncentrowani w scentralizowanej lokalizacji, aby byli produktywni. Ale ponieważ miliony przeniosły się z kabin do swoich salonów, zapewnienie domowych rozwiązań biznesowych stało się ważniejsze niż kiedykolwiek.

  Osobiście Microsoft uratował życie. Nie chodzi tylko o to, że jest właścicielem rynku systemów operacyjnych dla komputerów osobistych. Szczerze mówiąc, nie mogę prowadzić biznesu bez aplikacji biznesowych Office 365 firmy.

  Gdy wszyscy używają programów takich jak Word lub Excel, brak dostępu jest niedopuszczalny. Tak więc sama dominacja jest jednym z powodów, dla których warto kupować akcje MSFT.

  Innym powodem jest to, że firma bazowa oferowała platformy, które były kluczowe dla łączności zdalnej, takie jak Microsoft Teams. Zbliżając się do przyszłości po pandemii, Microsoft prawdopodobnie utrzyma tę dynamikę, co sprawi, że akcje MSFT będą wartościowym wyborem spośród akcji wyborczych do kupienia.

  New York Times (NYT)Jak wiecie – i jak nam konsekwentnie przypomina – Trump prowadził wojnę z fałszywymi wiadomościami. Z jego światopoglądu nie ma fałszywego źródła wiadomości niż New York Times . Więc dlaczego miałbym w ogóle uważać ten worek treningowy Trumpa za jedną z akcji wyborczych do kupienia?

  Cóż, jeśli się nad tym zastanowić, akcje NYT byłyby jedną z najlepszych akcji wyborczych, zakładając zwycięstwo Trumpa. Jeśli jest jedna rzecz, której nauczyłem się o wiadomościach, to to, że „jeśli krwawią, to prowadzi. Niektórzy ludzie zakładają, że to wyrażenie ma na myśli dosłownie. Jednak sentyment ma również zastosowanie metaforyczne. Innymi słowy, to kontrowersje napędzają oglądalność.

  I spójrzmy prawdzie w oczy – Trump najpierw chodzi o narcyzm. W głębi duszy wierzę, że uwielbia uwagę. Jak partner w zbrodni, New York Times zobowiązuje. Gdyby Biden został prezydentem, dla mediów będą to smutne cztery lata. W końcu co miałoby być do zgłoszenia?

  Tak, przyznaję, że jest to sprzeczne z intuicją. Ale uwierz mi, będziesz chciał akcji NYT, jeśli Trump wygra.

  Akcje wyborcze: AT&T (T)Szczerze mówiąc, nie określiłbym AT&T jako przykładu akcji wyborów prezydenckich do kupienia.

  Uważam raczej, że akcje T są istotne bez względu na to, kto rządzi. Jako jedna z nielicznych firm, które mogą wiarygodnie rozwinąć infrastrukturę 5G w USA, AT&T stanowi ważny trybik w naszym technologicznym wyścigu zbrojeń z Chinami.

  W tym sensie akcje T skorzystałyby na zwycięstwie Trumpa. Jednak nawet jeśli Biden go pokona, myślę, że interesariusze AT&T mogą spać spokojnie.

  Ale jako interesariusz wiem, że będę spał łatwiej, jeśli Trump wygra. Dzieje się tak, ponieważ operator zasiedziały prawdopodobnie odniesie całościowe korzyści dla AT&T. Jak można się domyślić, mam na myśli CNN, które należy do giganta telekomunikacyjnego. Podczas gdy telewizja kablowa często krytykuje prezydenta, to też go kocha. Pomyśl tylko o ocenach rekordów.

  Zaufaj mi. Gdyby ktokolwiek inny kontrolował Biały Dom, notowania nie poszłyby donikąd. Ale kochaj go lub nienawidź, Trump wie, jak stworzyć scenę. A kolejne cztery lata to wspaniała wiadomość dla akcji T.

  Amazon (AMZN)Zgodnie z tą samą logiką, inwestorzy poszukujący dochodowych akcji wyborczych do kupienia powinni dobrze przyjrzeć się Amazonowi. Oczywiście, prezes Trump i Amazon, Jeff Bezos, zderzyli się ze sobą z powodu różnic ideologicznych. Dlatego na pierwszy rzut oka akcje AMZN wydają się kiepskim wyborem w drugiej kadencji dla Trumpa.

  Delikatnie argumentowałbym, że jest to myślenie krótkowzroczne. Jednym z powodów, dla których giełda tak dobrze się trzyma, jest odkurzacz Amazon. Innymi słowy, ponieważ małe firmy walczą pod ciężarem pandemii, Amazon wysysa udział w rynku, który normalnie byłby przez nie obsługiwany. Ponieważ nie ma prawdziwego konkurenta, akcje AMZN będą nadal rosły.

  Ponadto, Amazon słynnie (lub niesławnie, w zależności od twojej perspektywy) odrzucił wysiłki na rzecz zrzeszania się. Niestety dla organizacji pandemia wysunęła na pierwszy plan kwestie związane z prawami pracowniczymi. Jednak republikańska administracja raczej nie będzie wspierać związków.

  To dziwne partnerstwo, Amazon i Biały Dom Trumpa. Ale to może cynicznie zadziałać, co oznacza, że ​​nie należy ignorować AMZN jako jednej z lepszych akcji wyborczych.

  Notowania wyborcze: Twitter (TWTR)Administracja Trumpa od lat walczy z Doliną Krzemową za forsowanie liberalnego programu, cenzurując konserwatystów.

  Widzę dwie strony tej kwestii. Z jednej strony Pierwsza Poprawka dotyczy konserwatystów i dlatego ich głosów nie należy cenzurować. Z drugiej strony firmy mogą dyktować, jakie treści są dozwolone na ich platformie.

  To cyfrowa wersja „bez koszuli, bez butów, bez usługi.

  Niemniej jednak, pomimo ostrej retoryki przeciwko Big Tech, Twitter, a konkretnie akcje TWTR, powinny się rozwijać pod rządami Trumpa. Zwykle celebryci po prostu używają platformy mediów społecznościowych, aby bezmyślnie narzekać na to, co boli Hollywood.

  Ale to pierwsza administracja, w której stale otrzymujemy informacje o życiu w Białym Domu. Bez względu na to, jakie są twoje polityczne ideologie, jest to naprawdę fascynująca rzecz. Co więcej, jestem pewien, że Twitter tęskniłby za Trumpem, gdyby został pokonany w 2020 roku. Dlatego lubię TWTR jako jedną z sprzecznych z intuicją akcji wyborczych do kupienia.

  Alfabet (GOOG, GOOGL)Jednym z największych celów Trumpa jest internetowy gigant Alphabet. W zeszłym roku Trump opublikował niezwykle zjadliwy tweet, ostrzeliwując Google Alphabet za manipulowanie wyborami i domniemane powiązania z chińską armią. Oczywiście było to przed pandemią. Nie wyobrażam sobie, żeby ten kryzys poprawił sytuację akcji GOOGL, przynajmniej z perspektywy prezydenta.

  Niemniej jednak nie powinieneś się wstydzić rozważenia Alphabet jako jednej z twoich akcji wyborczych do kupienia. Kilka lat temu Verizon Communications (NYSE: VZ ) kupił podstawowy biznes internetowy Yahoo. Chociaż Yahoo jest w dużej mierze nieistotną wyszukiwarką w porównaniu z Google, miał jedną przewagę: gromadził globalne wiadomości i pozwalał ludziom na komentowanie.

  Chłopiec, jeśli chcesz przeczytać absolutnie obrzydliwe komentarze, Yahoo był miejsce. Jednak firma podjęła decyzję o tymczasowym zamknięciu komentowania artykułów, które publikuje i rozpowszechnia.

  To sprawia, że ​​YouTube Alphabet jest miejscem, do którego można się udać, aby uzyskać niezrozumiałe – i często wręcz nienawistne – komentarze. Tak, to kolejny cyniczny argument, tym razem dla akcji GOOG. Jednak właśnie tam jesteśmy teraz jako społeczeństwo.

  Akcje wyborcze: General Motors (GM)Jak zapewne wiesz z moich poprzednich pism, nie jestem wielkim fanem amerykańskich samochodów. Najwyraźniej Trump też nie.

  Kiedy wracał do domu za czasów praktykanta , uwielbiał popisywać się swoim Mercedes-Benz SLR McLaren. Co mogę powiedzieć? „Donald ma doskonały smak.

  Ale jako prezydent Stanów Zjednoczonych jest zobowiązany do okazywania miłości Detroit. To prowadzi naszą dyskusję o akcjach prezydenckich do General Motors. Jeśli Trump wygra, musisz pokochać akcje GM, choćby ze względu na nacjonalizm. Szczerze mówiąc, jego administracja nie może zawieść General Motors ani rywala Forda (NYSE: F ) w tej kwestii.

  Sprawą silniejszą – choć bardziej chaotyczną – dla General Motors jest fakt, że Trump wcześniej traktował bombardowanie Pearl Harbor przez Japonię jako wydarzenie niedawne. Dlatego nie zdziwiłbym się, gdyby Trump promował antyjapońską politykę importową, która wzmacnia amerykańską produkcję samochodów.

  Jeśli mogę być szczery, nie jestem pewien, czy taka polityka pomogłaby podnieść jakość amerykańskich samochodów. Jednak w polityce amerykańskiej króluje percepcja. Dlatego uważnie obserwuj akcje GM, gdy zbliżamy się do listopada.

  Grupa GEO (GEO)Jeśli uważasz, że pisanie o akcjach prezydenckich, które radziłyby sobie dobrze za drugim rządem Trumpa, było niezręczne, spróbuj omówić The GEO Group, szczególnie w obecnym klimacie społecznym.

  Szczerze mówiąc, bardzo niewygodnie mi jest wychowywać akcje GEO z powodu tego, co one reprezentują – prywatnych więzień nastawionych na zysk.

  Och, technicznie rzecz biorąc, GEO jest funduszem inwestycyjnym na rynku nieruchomości, specjalizującym się w „rehabilitacji opartej na dowodach. To naprawdę oznacza, że ​​akcje GEO są platformą dla, powiedzmy, wyrafinowanych inwestorów prywatnych do wykorzystywania członków zagrożonych społeczności.

  Tak, mogą być więźniami odsiadującymi swój czas za niedyskrecje wobec społeczeństwa. Po prostu większość ludzi nie czuje się komfortowo, zarabiając na tej usłudze.

  Pomimo niesamowitej brzydoty związanej z GEO, myślę, że stanowi ważny barometr dla tego wyścigu politycznego. Jak wiesz, Trump przedstawia się jako kandydat „prawa i porządku. Tak więc, jeśli Wall Street wierzy, że wygra, akcje GEO powinny wzrosnąć.

  Akcje wyborcze: Nornickel (NILSY)Jak wspomniałem wcześniej, wierzę w metale szlachetne, szczególnie w tym momencie. Biorąc pod uwagę straszne koszty pandemii, jedynym sposobem na zapłacenie za to jest wdrożenie gołębiej polityki pieniężnej.

  Naturalnie oznaczałoby to inflację dla dolara, powodując wzrost cen większości towarów. A to dobrze wróży firmom wydobywczym, takim jak Nornickel.

  Ale innym czynnikiem wspierającym akcje NILSY jest to, że są rosyjskie. Przed administracją Trumpa Stany Zjednoczone miały dwóch rywali lub przeciwników: Chiny i Rosję. Wygląda na to, że Republikanie lubią teraz Rosjan, ale nienawidzą Chińczyków. Nic dziwnego. Ameryka ma długą historię gorzkiej zazdrości wobec Azjatów.

  Co więcej, tak surowo ścigając Chiny, Biały Dom Trumpa będzie potrzebował sojuszników. Tym sojusznikiem jest Rosja, która daje spółce NILSY zaskakujący impuls.

  Sturm Ruger (RGR)Po osiągnięciu szczytu w sierpniu, Sturm Ruger zaczął spadać. Częścią tego może być prosta koncepcja, którą akcje RGR wyprzedziły siebie. Chociaż popyt na sprzedaż broni był w tym roku silny z powodu pandemii, niektórzy inwestorzy twierdzili, że ten jednorazowy wzrost nie może trwać.

  Innym wyjaśnieniem jest to, że firmy związane z bronią palną zazwyczaj nie radzą sobie dobrze pod przywództwem republikanów. Bez strachu przed ustawodawstwem dotyczącym kontroli broni zachęta do kupowania broni nie jest tak silna, jak byłaby pod liberalną administracją. Dlatego na papierze ruger jako jedna z wyborczych akcji wydaje się słaby.

  Ale nie wierzę, że te stare zasady już mają zastosowanie. Moim zdaniem wyścig 2020 to najbrzydszy sezon kampanii, jaki widziałem – i widziałem, jak potoczyły się sprawy w 2016 roku. W tym roku na pierwszy plan wysunęły się ciemne podbrzusze amerykańskiej polityki. Dzięki temu nasze zaufanie społeczne jest niskie, co niestety wspiera pozytywną narrację dotyczącą akcji RGR.

  Akcje wyborcze: Smith & Wesson Brands (SWBI)Wśród akcji prezydenckich z tej listy Smith & Wesson Brands jest jednym z najtrudniejszych do zgryzienia. Dlatego stawiam akcje SWBI blisko dna.

  Nie chodzi o to, że nie lubię akcji SWBI. Odkąd wybuchł ten kryzys, byłem optymistyczny w stosunku do wszystkiego, co dotyczy broni palnej. W przypadku firm broni palnej notowanych na giełdzie podstawowa narracja jest niezwykle prosta: rekordowa liczba Amerykanów kupiła broń palną do ochrony.

  Szczerze, brawo im. Ponieważ jeśli radykalni Demokraci bronią policji, poszczególni obywatele muszą polegać na własnych zasobach, aby się chronić. Ale jest to również powód, dla którego akcje SWBI to nazwa, którą należy kupić, jeśli Biden wygra Biały Dom.

  Jednak możliwe jest, że Smith & Wesson nadal ma miejsce w drugiej kadencji Trumpa. Przede wszystkim założenie, że całe piekło się rozpadnie, jeśli to zrobi, nie jest trudne. Tak, wprowadzi ład i porządek, ale może to potrwać chwilę.

  Po drugie, zwycięski Trump to odważny. Nie mając nic do stracenia w drugiej kadencji, mógłby pomóc w odwróceniu restrykcyjnych federalnych przepisów dotyczących broni. Być może mógłby także wywrzeć presję na liberalne państwa, aby poluzowały swoje.

  Tak, wiem – broń jest zła. Ale w tym szalonym czasie przestrzegający prawa obywatele amerykańscy potrzebują wszystkiego, co pomoże im przetrwać. Nie mogłem wymyślić dwóch lepszych przyjaciół niż Smith & Wesson.

  Magazyn sportowca (SPWH)Chociaż doceniam wysiłki grup obrońców, takich jak Rada Polityki i Planowania Azji i Pacyfiku, mające na celu powstrzymanie rasizmu, niefortunna rzeczywistość jest taka, że ​​nie można zrehabilitować nienawiści, gdy przekroczy ona pewien próg, tak jak w przypadku mężczyzn podpalających starszą kobietę ogień.

  Słuchaj, cieszę się, że w powyższym przypadku kobieta przeżyła bez poważnych obrażeń. Ale czy nie rozumiesz, dlaczego sprzedawcy broni palnej, tacy jak Sportsman’s Warehouse, osiągnęli lepsze wyniki w tym roku?

  To prawda, że ​​akcje SPWH znacznie spadły w ostatnich tygodniach, porzucając pewne wzrostowe spekulacje. Jednak nawet pod rządami Trumpa uważam, że Sportsman pozostaje jedną z opłacalnych akcji wyborczych do kupienia.

  Dzieje się tak dlatego, że kupowanie broni palnej jest naprawdę wielkim środkiem wyrównującym w amerykańskiej polityce. Należy pamiętać, że kiedy Czarne Pantery demonstrowały przed stolicą stanu Kalifornii w 1967 roku – podobnie jak w tym roku w stanie Michigan, robili to głównie biali demonstranci – National Rifle Association poparło podpisanie przez Kalifornię środków kontroli broni.

  Innymi słowy, establishment doskonale radził sobie z Amerykanami posiadającymi broń, o ile nie byli czarni. Mówiąc jeszcze głębiej, uważam, że „ukryty rasizm jest dziś żywy i ma się dobrze. Ale broń palna sprawia, że ​​wszyscy są uprzejmi, zapobiegając brutalnemu wykorzystywaniu rasizmu.

  Dlatego wielu Amerykanów będzie rozważać zakup broni palnej z powodu tego strasznie nieprzewidywalnego okresu. A jeśli chcesz, akcje SPWH nie są złym zakładem na tę zniżkę.

  W dniu publikacji Josh Enomoto zajmował długie stanowisko w AT&T i Ford.

  Josh Enomoto, były starszy analityk biznesowy w Sony Electronics, pomagał w brokerze dużych kontraktów z firmami z listy Fortune Global 500. W ciągu ostatnich kilku lat dostarczył unikalnych, krytycznych spostrzeżeń dla rynków inwestycyjnych, a także różnych innych branż, w tym prawa, zarządzania budową i opieki zdrowotnej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy